Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, várandósság ideje...

Kismamák, várandósság ideje alatt milyen édesítőszert használtatok?

Figyelt kérdés
Alternatív megoldásként a fehér cukorra mit tanácsoltok?

2014. márc. 25. 12:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
En egyebkent is nyirfacukrot (xilit) szoktam hasznalni. Szerintem nem rossz alternativa.
2014. márc. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

Gyümölcs cukor / mas néven fruktoz - szinte ugyanolyan édes, alacsonyabb kcal érték, egeszseges, termeszetes, közepesen drága.


Szőlő cukor / sokkal kevésbé édes, termeszetes, egészséges, serkenti az agyműködést, nem drága.


Nyírfa cukor/ mas néven xilit

2014. márc. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló vagyok. A xilit termeszetes, egészséges, nem dobja meg a vércukor szintet, mert a szervezet nem ugy reagál rá mint a cukorra, alacsony a kcal értéke. Viszont irtó drága.

Sütéshez, amibe több édesítés kell hasznalj inkább gyumolcscukrot, amibe pedig nem kell sok, abba lehet xilitet.

Mesterseges edesitőket kerüld! Károsak! Ilyen: aszpartam, szacharóz, aceszulfam k, szuklaroz

2014. márc. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én is nyírfacukrot használtam. Azóta is, és az azóta 15 hónapos babámnak is csak azt adok pl. teába. Sütit nem nagyon sütünk, csak ritkán, de olyankor abba is. Rendelve sokkal olcsóbb, mintha besétálsz bármelyik boltba, és nagyobb kiszerelésben is tudod venni.
2014. márc. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Én xillitet használok (100g/100g ch), steviát (100g/0g ch), eritritol (100g/20g ch). Mindegyik növényi alapú, teljesen természetes.
2014. márc. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nekem fáj a gyomrom a xilittől, úgyhogy eritrit-stevia keveréket használok. Összességében olcsóbb (négyszer édesebb, mint a cukor), természetes, 0 CH, 0 kcal, nincs mellékíze és nem laxatív, mint a xilit.
2014. márc. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Xilit, eritrit, stevia felváltva.
2014. márc. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
nekem a stevia a legjobb. nem terhesen is ezt használtam.
2014. márc. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Steviat hol tudok venni??még nem làttam sehol...milyen kiszerelés és mennyibe kerül?megirja vki?köszi
2014. márc. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én herbáriában szoktam venni. 40grammos kiszerelésben (ez 6 kg cukornak felel meg) 2800 ft-ért.
2014. márc. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!