Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaza volt az orvosnak? Vagy...

Igaza volt az orvosnak? Vagy ez már durva?

Figyelt kérdés
Elkísértem tesómat gondozásra. 6. hónapos terhes és bizony már felszedett vagy 20 kilót. Én hiába beszéltem neki és az orvos is többször figyelmeztette már, hogy ez így nem jó. A doki ma is hümmögött, hogy újra felszaladt két és fél kiló. Erre a tesóm mosolyogva: tudja doktor úr, hogy kettő helyett kell enni. Erre a doki: és csókolom, mit tetszik várni? Elefántot? Mert annak a születési súlya felelne meg a kegyed két fős étkezésének. A tesóm meg sem tudott szólalni. Igaz azóta előkereste a táplálkozási tanácsadó papírját. Szörnyű vagyok, hogy a dokinak adok igazat? De féltem a tesómat és az unokaöcsköst!

2014. márc. 27. 17:19
1 2
 1/12 acelsziv ***** válasza:
91%
Jó arc lehet a doki. A tesód a zabálással mindkettejüket veszélyezteti.
2014. márc. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Hát elég sarkosan fogalmazott a doki, de talán ez kellett ahhoz, hogy észhez térjen a tesód.

Nem vagy szörnyű, hisz azért adsz igazat a dokinak, mert félted a tesód.

2014. márc. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Nina-chan27 válasza:
31%
Szia. Én majdnem 30kg híztam az első bébimmel, 40kg voltam, mikor kiderült a terhesség. Nálam semmi baja nem lett se babónak, se nekem, pedig dorgáltak rendesen. De nem tudtam nem enni amit megkívántam. Nincs kőbe vésve, hogy tesódnak se lesz semmi baja, de ne aggódj, ha baj lenne vagy már a baj közelében járna a tesód, már kötelezte volna az orvos, védőnő a diétára.
2014. márc. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
A dokinak teljesen igaza van. A tesód kicsit elszállt az elméletével. Meglehet csak igazolni akarta, hogy nem tud magának parancsolni.
2014. márc. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

hát, ha a Csernushoz megy nőgyógyász helyett :)


de legalább elgondolkodott rajt

2014. márc. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Nézd, mondta szépen. Tesód lesz.rta. Most helyretette, tesód csinálja. Hát ha neki az kell, hoyg lecseszék, akkor magára vessen.
2014. márc. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

Az orvosnak is igaza van, hogy sok a felszedett súly és neked is igazad van, hogy aggódsz érte és az orvossal értesz egyet. Mondjuk durva volt a beszólása az orvosnak, de gondolom ez kellett ahhoz, hogy a tesód megértse azt, hogy mi a helyzet.

És nem jelenti azt, hogy egyértelműen bárkinek veszélyben lenne az élete vagy a gyereke élete egy nagy súlyfeleslegtől, de van akinél ez bizony gondot okoz. És ki tudja mi lesz még a végére? Meg aztán magamból kiindulva, aki egyáltalán nem hízott sokat a terhességem alatt, de a fiam nagy súllyal, jóval átlag felett született és a végén bizony nekem is volt mit cipelni és vizesedtek is rendesen a lábaim. Akkor el tudok képzelni ezt egy +20 kg-os vagy még több hízással.

2014. márc. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
Tök igaza van a dokinak. Sőt még vicces pofa is.
2014. márc. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már azt hittem, hogy én vagyok a világ legrosszabb tesója. A doki egyébként tényleg jó fej és szimpatikus. Egyébként most beszéltem a sógorral. Neki el lett panaszolva a mai sztori, de ő is a dokival értett egyet. :) Hátha tényleg észbe kap a nővérem és kiiktatja a csokihegyeket
2014. márc. 27. 18:06
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
Én tuti jót röhögtem volna, szerintem kimondottan jófej a doki. Persze vérmérséklet kérdése… Egyébként ez a "kettő helyett kell enni" elég elavult nézet. Kicsit tényleg oda kéne figyelnie tesódnak, ráadásul nehogy terhességi cukorbetegség legyen a vége, mert akkor aztán koplalhat..
2014. márc. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!