Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27 hét körüli kismamák hogy...

27 hét körüli kismamák hogy vagytok? Csak én lustultam ennyire el, vagy ez a baba miatt van?

Figyelt kérdés
Eddig tök energikus voltam, semmi tünetem nem volt, de még egy hányinger sem. Mostanában viszont szörnyen ellustultam, legszívesebben egész nap csak pihennék, sokszor a házimunkához is lusta vagyok. Valamint alig tudok mozogni ha lefekszek. Nem a pocakom miatt az nem olyan nagy, hanem fáj a csípőmnél, végig az egész fenekembe nyilal ha fel akarom emelni a lábam, vagy át akarok fordulni egyik oldalról a másikra. Ha már felkeltem akkor nincs baj, rohangászok csak feküdni ne kelljen. És ami a legrosszabb, hogy most voltam védőnőnél és 11 kilót híztam eddig nem tudom mi lesz még a 3 hónap alatt. Ti mennyit híztatok? Hogy vagytok?
2014. márc. 31. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Én 5 kg-t híztam, 28 hetesek vagyunk. A farkcsontom nekem is fáj, a fekvés a 8. héttől játszik, mert veszélyeztetett vagyok. Nálam megy az imádkozás, h legalább még két hónap legyen a pocakban.
2014. márc. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szia! én ugyan 29 hetes vagyok és mindössze 4 kg híztam (55kg-val kezdtem és 59 vagyok), de tele energiával. egész nap bírnék lótni futni, sőt teszem is ebben a szép időben, rengeteget sétálok, mindenhova gyalog járok. lehet a fájdalmad valami idegnyomás miatt lehet, ahogy fekszel, vagy a baba nyomhat valami ideget. próbálj minél többet mozogni, a 11 kg picit irreálisnak tűnik számomra..igaz én ch diétán vagyok mert terhességi diabeteszem lett, pedig nemhogy túlsúlyos nem vagyok, hanem épp normál volt terhesség elején a BMI indexem. erre mégis az lettem, így vajmi keveset ehetek,az is inkább zöldség, csak teljes kiőrlésű kenyér, napi 5-6 étkezés elosztva, no cukor és édesség, de , hogy őszinte legyek, amióta ez kiderült, és csinálom a diétát, fittebb vagyok mint terhesség előtt :-)
2014. márc. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

27 hetes kismama vagyok, nekem se volt semmi terhességi tünetem, se hányinger se émelygés. Nekem is nagyon fájdalmas a csípőm, szeméremcsontom és nehezemre esik este a forgolódás is. Pihenés után vagy reggel nagyon rossz elindulni, rálépni a lábamra. Az első trimeszterben 8 kilót fogytam, de a második trimeszterben fel is szedtem vissza. (nem fogyókúráztam)


Gratulálok mindenkinek és boldog babavárást!

2014. márc. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ma kezdtük meg a 27. hetet. A mai mérlegállás szerint 6 kg-ot híztam eddig, amin kicsit kiakadtam, úgyhogy oda kell figyelnem. Az én kedvem változó, inkább időjárástól és fronttól függ. Van, amikor semmihez sincs egész nap kedvem, van, amikor alig bírok leállni a rohanással. Most egy kicsit borult az idő nálunk, ezért kicsit álmosabb is vagyok, de a kedvem jó.

Szerencsére nincsenek fájdalmaim, mondjuk puffadni szoktam mostanában, az is elég kellemetlen.

Nekem szerencsére nem lett terhességi diabéteszem, tehát nem vagyok eltiltva az édességektől, tegnap nagyon sokat ettem belőle, utána meg lelkiismeret furdalásom volt. Ez sem jó. Amiben még egy cseppet csalódtam magamban, hogy nem tornázok. Egyszerűen nincs hozzá kedvem, pedig megfogadtam még a terhesség előtt, hogy én fitt kismama leszek, erre meg... :)

2014. márc. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
28 hetes vagyok, és inkább a 2 évesem fáraszt le, nem annyira a terhesség, mert azért még nem olyan óriási a hasam. 5 kg-t híztam eddig.
2014. márc. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Meg tudlak érteni,Kérdező. Én is mostanában érzem, hogy kevesebb az energiám. A munkát, a háztartást és a családdal, barátokkal töltött időt nagyon be kell osztanom, hogy bírjam lendülettel. Mindig kitűzök egy apró célt pl.elmosogatok, felhívom még azt a három embert, akivel egyeztetnem kell, és utána pihenek egy kicsit. Ez más állapot, nem most kell makulátlanul ragyognia a lakásnak, hajnalig bulizni vagy élmunkásként túlórázni. Sajnos,jógára még nem jutottam el, de mindenhova gyalog megyek, így napi szinten 3-4km megvan.Szerencsére, a cukrom jó, ezért nem kell lemondanom az eperfagyiról és a rántott húsról. Eddig 4 kiló jött fel rám, bár induláskor a versenysúlyomhoz képest 4 kilóval több voltam.

28 hkm

2014. márc. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia.


27 hetes kismama vagyok, az első 12 hétben iszonyatosan rosszul voltam, el sem tudom mondani mennyire. Egyszerűen semmit nem tudtam se inni se enni mert nem maradt meg bennem. 12.hét után megszűnt. Kb a 13.héttől kezdtem el hizni. A 15-től 19.hétig feküdnöm kellett a lepény miatt. Ez idő alattnagyon ellustultam meg is látszik, 13 kg-t híztam. 3 napja tornázni kezdtem, háth tudom tartani valamennyire ezt a súlyt. Egyébként nekem semmi tünetem nincs, nem fáj semmim nem vagyok rosszul. Annyi, hogy nem birok sokat menni, sétálni mert megfájdul a talpam, a sarkam. Gondolom ez a súlytöbblettől van. Iszonyatossn idegesítő.

2014. márc. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia. Én ma léptem a 27. hétbe.Nekem a hosszabb séta alkalmával fáj a szemérem csontom meg a comb hajlat. Nekem is kedv kérdése amúgy sokszor hol lusti vagyok hol teszek veszek... Babó is már intenzíven mocorog ez lefoglal :-D Én kb 8 kg-t híztam eddig. Már gondolkodom mi kell kórházba vásárolni mit kell még lerendezni stb stb.
2014. ápr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!