Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes tehes vagyok, megvisel...

Roberta.szabo kérdése:

6 hetes tehes vagyok, megvisel, másfél hete szenvedek émelygéssel rossz közérzettel, ételundorral. örültem ha egy almát meg tudtam enni egész nap. Most pedig társult a hányás, hányinger is amit megeszek az 20- 25 perc mulva kinn van mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szedem a b6 vitamint de nem segitett semmit.

Valaki segítsen



2014. ápr. 1. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Nallam is ugyanez volt 5 hetes terhessegtol egeszen 11-12 hetig.Eleinte voltak napok mikor meg az agybol sem birtam felallni.Nagyon sok mindent kiprobaltam,citromos viz,gyomber tea,kekszet ragcsaltam,mandulat,egyszoval mindent amirol csak azt olvastam hogy segit.Hat nekem sajna semmi sem segitett :( Mostmar ott tartok hogy fizikailag mar teljesen jol erzem magam,habar meg mindig vannak emelygesek es szagundor de az mar eleg elviselheto.Szerintem probalgasd ki azert azokat a dolgokat amit leirtam,hatha te szerencsesebb leszel es valami bevallik:) Boldog babavarast! 14hkm,es 8 eves kislany anyukaja.
2014. ápr. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm tanácsaidat, a gyömbér nem hat, a keksz nem megy le a torkomon , mert már rágás közben ki kell köpnöm, az almát eddig meg tudtam enni, de ma már az is csak 20 percig marad bennem. Egész nap ülök az ágyban nem tudok semmit csinálni:( a konyhába ki sem tudok menni, nehogy megrosszabb legyen...
2014. ápr. 1. 09:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyan ez volt. Mindent kihánytam amit megettem,amikor nem ettem semmit, akkor csak habot hánytam. Az előző válaszolóhoz hasonlóan nekem is az 5. héten kezdődött és kb még 4 hétig tartott ilyen erősen, a hányás pedig csak 2 hétig. Nagyon rosszul viseltem én is, szintén volt, h nem tudtam kikelni az ágyból. Le is fogytam 2 kilót a kemény 53 kg-omból. Bár már jobban vagyok, mindig van nálam zacskó a biztonság kedviért. Már csak kisebb hányingereim vannak. Nekem mindenki a kekszet javasolta, azt mondták, h a keksz legyen az 1. amit eszek reggel, még mielőtt kikelnék az ágybál, bár én akkor is hánytam. A gyömbér teára is sokan esküsznek, bár azt nem próbáltam, mert nem szeretem. A gyógyszertárban a Cocculine nevű homeopátiás gyógyszert kaptam, bár mikor annyira erős hányingerem volt, attól is rosszul lettem. Mostanában szedem az enyhe hányingeremre és bevállik. Kitartást!!!Remélhetőleg a 12. hét körül megszűnik a rosszullét. Minden jót!

11hkm

2014. ápr. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a leírtakat, már csak az vígasztal hogy el kell mulnia valamikor, és akkor élvezhetem én is azt hogy kismama vagyok:-) egyébkén én is skkat fogytam, monjuk nekem van miből .

Nem árthat me ez a babának?

2014. ápr. 1. 09:54
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Engem is az vígasztalt, h reménykedtem, h el fog múlni. Szerintem ilyenkor még nem árt a babának, mert még nagyon kicsi és fel tudja venni az anya szervezetéből azt, amire szüksége van. Előbb épül le az anya szervezete, mint a picúré odabent, ezért is kell nagyon figyelned magadra. Minden esetre, ha hosszabb ideig fennáll a hányás, akkor érdemes lenne orvost felkeresni, az elektrolit pótlás és a kiszáradás veszélye miatt is-->ezt az előbb kifelejtettem. Ilyenkor szoktak infúziót adni.
2014. ápr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy voltam, alig tudtam eljutni az orvoshoz annyira rosszul voltam, és ez a 16ik hétig eltartott!
2014. ápr. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Elso vagyok,azt meg elfelejtettem irni hogy nekem irtak fel gyogyszert is a rosszulletekre Gaviscon-t savtultengesre (mert van hogy attol van a hanyinger),es Hofitol-t a hanyasra.Meg is vettem mind kettot,de csak a savcsokkentobol vettem be parat,mert a masikat nagyon dicserik hogy jol hat de nincs egyertelmuen irva hogy lehet terhesseg alatt,csak az hogy orvosi javaslatra.Ezert ugy dontottem hogy megvarom azt a buvos 12. hetet es ha addig sem enyhul akkor fogom szedni.Probalj meg keveset enni es utanna rogton lefekudni,meg csak a talat se vidd ki! Kapcsolj magadnak valami erdekes musort ami lekoti a figyelmedet.Nekem igy kezdett bennem maradni az etel:)Es a folyadek potlasra nagyon figyelj,mert ilyenkor nagyon hamar kiszaradhatsz...Ja es meg valami eszembe jutott,a szollo izu rago is segitett neha.Ami meg erdekesseg hogy az elso terhessegemnel semmilyen rosszulletet nem tapasztaltam.Kitartas idovel magatol is javul a helyzet!
2014. ápr. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:-) enyhülhetne már mert nem tudok semmit megcsinálni, a párom mellettem áll mindenben de nem szeretem ha egy férfi pakol össze helyettem, de sajnos most ez van.. várok meg várok..
2014. ápr. 1. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!