Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Változhat a méhlepény elhelyez...

Változhat a méhlepény elhelyezkedése, vagy csak elnézett/elírt valamit az orvos?

Figyelt kérdés

Az ultrahang leleteimen a következő adatok szerepelnek a méhlepény elhelyezkedését illetően:

14 hetes: a hátsó falon

16 hetes: a mellső falon

19 hetes: - (nem szerepel rajta)

21 hetes: a fundusban


A védőnő szerint ez lehetetlen, szerinte vagy itt tapad, vagy ott, vagy amott, de nem vándorol, tehát valamit elnézhetett a doki, vagy elírta az asszisztens. A 14-16-19 hetes ultrahangokat ugyanaz az orvos csinálta, a 21 heteset (tegnap) viszont egy másik, aki helyettesített.



2014. ápr. 3. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy képzeld el a méhed mint egy lufit. Fogd meg a lufit, rajzolj rá egy kis kört. Fújd fel a lufit, ez jelképezi ahogy nő a méhed, a kör a mehlepényed, s akkor meglátod hogy nő a kör, amotcrajzoltál, mit a méhlepényed, s bizony el is vandorol, vagyis arrébb kerül a méhlepény, mint a kör a lufin!
2014. ápr. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fundus a méhfenéket jelenti tudtommal. Tehát az első hozzászóló lufis hasonlatával élve képzeld, hogy most a lufi tetején van a méhlepény. Pár héttel korábban kicsit előrébb volt csúszva, mert a méhed abban az irányban növekedett erősebben. Azelőtt pedig épp ellenkezőleg. Ez nem azt jelenti, hogy az egyik oldal közepén volt, hanem azt, hogy ugyanúgy a fundusnál volt, csak picit előrébb és hátrébb. Nem a lepény vándorol, hisz az masszívan tapad a méhfalra, viszont a méhed folyamatosan nő és változik.
2014. ápr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, pontosan így képzeltem én is, de a védőnő azért némileg elbizonytalanított. Most már akkor nyugodt vagyok :))
2014. ápr. 3. 21:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem mindig egy helyen volt, hátsó falon (doki szerint ez a legideálisabb).

A méhlepény egyébként nem változik csak esetleg ahogy nő a méhed feljebb, lentebb "mozog". A fundus egyébként a méh teteje. Pl itt is olvashatsz róla: [link]

Tehát az biztos nem lehet, hogy egyszer az első, egyszer meg a mellső falon van, az viszont lehet, hogy a hátsó falon van és esetleg ahogy nőtt a méhed feljebb csúszott.

Ha az előzőekhez akarok kapcsolódni a lufis plnál, ha csak kicsit fújod fel a lufit és rajzolsz rá, majd felfújod az ugye elmozdul le vagy fel attól függően, hogy nő, de a rajz nem fog egyik oldalról a másikra kerülni :)

2014. ápr. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!