Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt akinek a babája az...

Van itt akinek a babája az ultrahangokon mindig nagyobb/idősebb a számított terhességi korához képest?

Figyelt kérdés
Nálam a terhességi kort az utolsó menstruációtól számolják. A 10.,12. hetes ultrahang szerint kb. egy héttel előrébb vagyunk a biometriai adatok alapján. Sőt,a 18.heti uh-n már másfél héttel nagyobb a baba,mint "kellene". De én tutira tudom,hogy maximum pár nappal készülhetett előbb a félidőnél. Ez nem baj,ugye?
2009. dec. 19. 12:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 30 hetesen mérték 30+5-nek. Az eltérés nem azt jelenti h mikor estél teherbe, hanem hogy a korához képest mennyire fejlett a magzat. Tehát a 18. héten a babád már olyan fejlett volt mint egy 19 és fél hetes.
2009. dec. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekem a 18.heti ultrahangon azt mondta a szonográfus,hogy biztos előbb volt az ovuláció. ( Ha nem tudom pontosan,mikor estem teherbe.) Én nem tudom pontosan,de az tuti hogy nem egy héttel korábban a félidőnél...
2009. dec. 19. 14:14
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 12.hetinél 13+3 ra mérték,a 18.hetin 20 hetesnek,és most legutóbb a 26.héten 28-29 hetesnek felelt meg a kisfiam a méretei alapján.Már Én sem tudom mire vélni ezt,most minden uh-n majd már egyre nagyobb lesz?Én tutira nem középidőben fogantam,hanem a ciklusom 5.napján,nade akkor is egyre nagyobbra becslik a babámat.
2009. dec. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Örüljetek neki, hogy jól fejlett a babótok. Nekem is 10 nappal idősebb a méretei alapján, de ettől még a kora nem változik. És a szülés várható időpontját sem írták előbbre, viszont ha kicsit előbb meglesz akkor sem kell aggódnom a fejlettsége miatt.

Sok örömet mindenkinek!

2009. dec. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
32+2 hetesen, 33+6 hetesek a méretei. Én biztosra tudom, hogy mikor fogant. Már egy hét mensi késés után mentem a dokihoz, úgyhogy tuti, hogy ennyi idős a drágám.
2009. dec. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én jún 20-ra voltam kiírva, 25-én szültem, és volt olyan ultrahang a vége fele ami JÚLI 26-ra hozta ki, vagyis 4-5 héttel későbbre...:D Szerintem ez egy olyan dolog, hogy ha a doki egy mm-rel eltér az ultrahangon akkor már 1-2 héttel eltér a végén az adat. Végül 3000 gramm és 50 centi lett a leányzó.

Szóval csak semmi aggodalom kismama!!! Sok siker!

2009. dec. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az én dokim jól elmagyarázta.

Mindig a kiírt időpontot kell alapul venni.

Amit az ultrahangok mutatnak, azok csak saccolások, a gép nem tudja megbecsülni, hogy pl.:mennyi husika van a babádon.

2009. dec. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem a második babám már "örök rejtély" marad.

Két héten "vizáztunk" az orvossal, bár én tudtam mikor fogant, "nem hitt nekem", mert nagyobbnak tűnt. (Vizsgálatonként változó volt, hogy 1-2 hét között éppen mennyivel)

A baba zárójelentésén 38 hét állt, az enyémen 39, a gyerekorvos meg azt mondta a kórházban, hogy ez egy jól fejlett 40 hetes baba. :o)

Mindenki jól van, és csak ez számít.


Remélem, hogy a "tévedések" miatt nem indítják majd be feleslegesen a szülést, mert szerintük "túlhordtad".

Jó várakozást, szép szülést!

2009. dec. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem,a szülés időpontján nem akarnak változtatni egyenlőre :)

Én csak azt nem értem,hogy már az elején-amikor elvileg pontosabbak a mérések- miért látszik legalább egy héttel idősebbnek,pedig én tudom,hogy az kizárt...

2009. dec. 21. 16:17
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért, mert a baba nagyobb az átlagnál. Ez nem jelenti azt, hogy előbb fogant. Csak mondjuk azt, hogy egy átlag baba 2,5-3-5 kg között van, a tied ennél nagyobb lesz.

Nekem mind a két gyerekemnél azt mondták, hogy 2 héttel nagyobb a koránál, és 4 kg felett voltak.

2009. dec. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!