Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dohányos kismamák? Ki az aki...

Dohányos kismamák? Ki az aki pár hétig még cigizett? 8-9 hétig kb? Csak egy sima kérdés érdekelne mi történt elvetélt e egy két cigitől mi lett a gond.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 5. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak a cigitől egészséges terhesség nem megy el.
2014. ápr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Vetélést nem okoz koraszülést okozhat vagy placenta öregedést, annak aki végig cigizik de ez sem gyakori, a leggyakoribb következménye a késöbbi asztma vagy egyéb légzöszervi betegség!
2014. ápr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Szia én dohányoztam végig nem voltam/vagyok rá büszke de úgy voltam (nem tervezett baba volt!) hogy ha eddig cigiztem és most hirtelen meg vonom magamtól akkor nem csak én de ő is " szenvedni" fog.. Nem szívtam sokat napi 1-2 szál, ritkán 3. Sok orvos tanácsolja (hallottam ezt) h ilyenkor napi 1-2 nem baj, persze jobb lenne ha nem. Én a szerencsések közé tartozom egészséges kisfiam született 40+3ra 3390 grammal, a placentámon pedig épp h volt valami.


Én véleményem szerint ennyitől nem fog elvetélni senki, ha a kis bébi egészséges!

2014. ápr. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Babeli Zurzavar ***** válasza:
en a 6. heten tudtam meg h babat varok, utana 2 honap alatt tettem le a cigit ugy, hogy max. napi 5 szalrol csokkentettem folyamatosan a nullara! egeszseges kisbabam (most mar nagy babam) van!
2014. ápr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Anyukám harminc éve cigizett, mikor terhes lett. A dokija mondta, hogy ne egyik napról a másikra tegye le, de max. 5 szálat szívhat. Aztő el is szívta végig. Normál időre, normál súllyal születtem. Ne, vagyok beteges, nem vagyok asztmás, allergiákra inkább fogékony (fémr, rovarcsípésre), de ezek már középiskolás korom körül jöttek elő. Nem tudom a dohányzásnak van-e bármi köze hozzá. Másik anyuka is kb. 5 szálat szívott végig, két gyerek van, mindkettőt túlhordta, 4 kg körül születtek, egészségesek. Harmadik anyuka többet szívott, nem tudom pontosan. A méhlepény nagyon korán kezdett öregedni, a baba végig kisebb volt, majd 36 hetesen sürgősségi császárral született (tovább nem tudta a lepény táplalni) 1 kg alatt. Már ovis lesz, egészséges, bár még mindig alacsonyabb az átlagnál, viszont a szülei is alacsonyabbak. Ráadásul mindkét szülője 2 kg körül született, úgyhogy lehet, hogy a cigi nélkül sem lett volna 4 kilós baba. Szerintem 1-2 száltól még nem dől össze a világ, de érdemes minél előbb letenni. Minek kockáztatni! :)
2014. ápr. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek, hogy normálisan és aranyosan válaszoltatok!:)
2014. ápr. 5. 22:18
 7/11 anonim ***** válasza:
Én sajnálatos módon végig cigiztem ...39+4napra és 3600grammal született a fiam egészségesen!
2014. ápr. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

elsővel kb 4 hónapig szívtam, 3750 kg és 52 cm volt a nagylány 2 nap túlhordással.

a másodikkal meg 1-2hónapig szívtam, most vagyok 38 hetes, jól érzi magát még :)

2014. ápr. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én babám koraszülött lett sajnos, már jól van. Nem dohányoztam. De más anyuka aki dohányzott, szintén koraszülött babával ott sírt az inkubátor mellett, mert a baba egész nap sírt. Mondták neki, hogy minél előbb hozzon anyatejet, mert a babának nikotin elvonási tünetei vannak. Mikor már hozott megnyugodott. Ezek a picik a pociban rászoknak a nikotinra, azt rossz volt látni is, hogy sír. De aki egyből szoptat gondolom ez nem áll fenn. Nem akarok senkit elítélni, anyum mind a 4 terhességénél megállta, hogy cigizen és szoptatás alatt is pedig több, mint 30 éve dohányzik. Ha kibírod, az a legjobb, de ha nem akkor szoptasd :D
2014. ápr. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%

En sem vagyok buszke ra,de nehany szalat egeszen szulesig elszivtam.A fiam idore szuletett,nehany nappal tul is hordtam.Nem vettunk eszre nikotin elvonasi tuneteket,nyugodt,csendes baba volt az elso hetekben,utana persze jott a hasfajos korszak.

Most 8 eves,az eg vilagon semmilyen betegsege nincsen,3 evesen volt egyszer lazas beteg,szerencsere nagyon ellenallo az immunrendszere.Ezen az 1 influenzan es virusos gyomorrontason kivul SEMMIT! nem kapott meg el mas gyerekektol.

Azt is szoktak mondani,hogy a kesobbiekben tanulasi nehezsegeket okozhat a kismama dohanyzasa.Nos rank szerencsere ez sem igaz, a tanarok szerint a fiam kiemelkedoen okos,egyenlore osztaly elso,remelem igy is folytatja majd.

2014. ápr. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!