Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúllyal és még arra nagyobb...

Túlsúllyal és még arra nagyobb hízással pl.20 kg nehezebb a szülés, vagy ez nem befolyásoló tényező?

Figyelt kérdés
2. babám, túlsúllyal kezdtem. 28 hetes elmúltam, de már 10kg plusznál tartok és sajnos ahogy magamat nézem, lesz is még jó pár kg. Első fiammal összesen 9kg híztam. Vérnyomásom, cukrom rendben, nem vizesedem. Csak bármit, bármikor eszem mert az agyam úgy gondolja, kismama vagyok és megtehetem :( :)
2014. ápr. 8. 19:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Nehezebb, természetesen, hisz az adott test rengeteget cipel a végére. Az izületekre, izomkra is rossz hatással van, hamarabb fárad a nagy test, nehezebb mozogni vele, szülés közben levegőt venni úgy, hogy közben több 10kg nyomja az ember rekeszizmát, tüdejét (fekve), vagy fájás közben egy túlsúlyos testet megtartani állva... hát nem egy leányálom (sajna tudom, első baba alatt nekem is jelentős 20+ túlsúlyom volt). Kismama vagy, de nem, nem teheted meg,hogy akármikor és akármit egyél. Egyikőtök érdekében sem!
2014. ápr. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

én 26 hetes vagyok, 13 kg-nál járok :(

sajnos nagyobb túlsúllyal nehezebb a szülés, mint ahogy az utolsó hetek is, jobban fog fájni a lábad, a derekad, dagad majd, nagyobb súlyt kell cipelni, nehezebb lesz a légzés, stb.

De diétázni sem szabad már, próbáld a napi 2500 kalóriát minél táplálóbb ételekkel bevinni és ne szénhidráttal. És imádkozz hogy 20 kg-nál álljon meg a mérleg :D én is ezt teszem de egyre kevesebb esélyt látok rá :(

2014. ápr. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
15%

én tulsulyos vagyok, mostanra a 38. hétre hiztam 4 kg-ot.

nem vizesedek, nem fulladok, a lábaim se fájnak, se a cukrommal, se a vérnyomásommal probléma nincs és még mindig heti 3-szor tornázom. a 30. hétig meg heti 4-szer spinningeltem még.

2014. ápr. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Irigyellek utolsó, de nem ez volt a kérdés :) A többieknek köszi.
2014. ápr. 8. 20:00
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem egy nagyon kedves, szüléshez jól értő ismerősöm (dúla), azt mondta, hogy persze, vannak hátrányai, de alapvetően nem ettől függ. Az állóképességedet befolyásolhatja, de pl. az izomerőt, tágulást nem, azt ugyanis nem olyan izmok végzik, amelyeket "meg lehet edzeni".

Hallottam olyanról, aki nagyobb súllyal is simán, viszonylag könnyen szült és olyanról is, aki vékony, sportos, aztán mégis napokon keresztül vajúdott.

2014. ápr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kb. 15 kg túlsúllyal estem teherbe, és erre még 18-20 kg plusszal mentem szülni (mondjuk nálam nagy része víz volt, mert szülés után rögtön lement). 6 óra alatt szültem meg a 3900 grammos fiamat, a kitolás 3 órás volt ugyan, de a rátekeredett köldökzsinór miatt. Nekem nem okozott gondot a túlsúly.
2014. ápr. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

De leht diétázni, sőt, a 160-200 grammos szénhidrát diétát még egészséges, normál súlyú terheseknek is javasolják.


Ha nagyon túlszalad a súlyod és elkezd majd egyszer zavarni, akkor lehet, hogy a bőröd már nem fog tudni visszahúzódni, íyg a helyedben még most fognám meg a hízást.

Attól nem tartasz egyébként, hogy a saját önbecsülésedet fogja majd szülés után zavarni a túlsúly?

2014. ápr. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%
Igen nehezebb és jóval kockázatosabb. Itt lenne az ideje odafigyelni, hogy ne hízz már többet.
2014. ápr. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
24%
Nem hinném,hogy nehezebb a szülés, de nem értem,hogy miért jó így egy terhesség. Saját példámból indulok ki, hogy az első terhességem előtt sokat híztam, és terhesség alatt is. Az utolsó másfél hónapban már bálna voltam. Utáltam mozogni, ha fel kellett menni valahova egy emeletet, már lihegtem. Nagy nehezen leadtam másfél év alatt az összeset. Tuti,hogy a második gyereknél nem fogok ennyire zabálni, mert élvezhetetlenné vált a terhességem!
2014. ápr. 9. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
semmit nem befolyásol. 103 kg-al mentem szülni,85-el kezdtem. most várom a második babát,sajnos 95 kiló egészen biztosan vagyok. a lányomat villám gyorsan szültem meg,talán 3 óra volt kórházba érkezéstől,a doki csak tátotta a száját. a vajúdás nem a testalkatodtól függ,a kitolásra meg rá kell érezni. ügyes leszel! hajrá ;)
2014. ápr. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!