Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32. hetes kismama vagyok....

32. hetes kismama vagyok. Inzulinos kismamák tudnának nekem tanácsokat adni?

Figyelt kérdés
Szénhidrát diétát kellett eddig tartanom, mert a terheléses vércukrom 7,8 lett. Most úgy tűnik, hogy inzulinra is szükség lesz, mert az elmúlt két napban a diéta mellet többször 7 feletti értékeket mértem. Kicsik tartok az inzulin adagolása miatt, még eddig soha nem csináltam, és hallottam olyan rémhíreket, hogy hirtelen leesik a vércukorszint és rosszul lesznek tőle.
2014. ápr. 9. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 18 hetesen derült ki, hogy terhességi cukrom van. A terheléses értékem 8,3 volt. Előre már megmondta az orvos, hogy kb. 22-24. héttől inzulint kell majd adnom magamnak. Sajnos így is lett. Először nagyon féltem tőle, de mindent részletesen megmutattak, hogy hogyan kell beadnom. Nekem a hasamba kellett ez volt a legijesztőbb. Először reggel és délbe böktem magam, majd később este is kellett. Nálunk, úgy csinálták, hogy nagyon alacsony adaggal kellett kezdeni pont az miatt nehogy sok legyen az izulin adag és ha szükséges volt csak akkor emelték.Talán 2x esett le a vércukorszintem, de az is azért, mert nem jól számoltam ki az adagot. De ezt érzed és ha van Nálad szőlőcukor rögtön vedd be. Amit még tudni kell, hogy Nekem még akkor esett le, ha például sokat mozogtam, sétáltam. Így ha tudtam, hogy a napom mozgalmasabb lesz több szénhidrátot ettem. Egyébként Én 38. héten szültem természetes úton. Amit tényleg tanácsolni tudok ne pánikolj. Sőt azon sem kell meglepődni, ha a terhesség vége felé jelentősen csökkeni fognak a vércukorértékeid. Ekkor elkezdik majd csökkenteni az inzulindadagot. Viszont Te a nőgyóyászodnak rögtön szólj, ha csökkenteni fogják.
2014. ápr. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Végül úgy döntöttek, hogy nem kell egyenlőre inzulin. A vércukraim csak ritkán ugranak ki, épp ma voltam miatta a diabetológusnál. Azt mondta, hogy heti egy két alaklomért még nem kell inzulint kapnom, inkább a diétát kell átgondolni. Például reggelire nem ihatok mostantól tejet!


A babám egy héttel nagyobb, mint lennie kellene a nőgyógyászom ezért vetette fel a kérdést, hogy nem e a cukortól. De mivel a magzatvizem normális, így állítólag nincs rá szükség. Elég magas a férjem, talán attól is lehet picit nagyobb a baba.


Mostantól még jobban odafigyelek arra, hogy mit eszek!

2014. ápr. 11. 13:43
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja és úgy néz ki, hogy a 38. hét után programozott szülés lesz, hogy ne jelentsen utána már problémát a cukor csökkenése.
2014. ápr. 11. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!