Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindegy mikor megyek a cukorte...

Mindegy mikor megyek a cukorterheléses vérvételre?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam terhesgondozáson és kaptam a cukorterheléses vérvételre beutalót. Nem mondták melyik nap menjek, vagy az mindegy? Csak mert az afp-nél napra megmondták. :) Gondolom éhgyomorra kell menni. 23hetes vagyok
2014. ápr. 11. 23:15
 1/10 anonim ***** válasza:

24-28 hét között meg kell ejteni. Éhgyomorra menj, se kávé, se más!

A várakozási időben meg nyugodtan kell ücsörögni, mert a mászkálás meghamisíthatja az eredményt (a mozgás gyorsítja a cukorlebontást). Szóval vigyél könyvet vagy tölts le játékot a telefonodra, mert két óra merő unalom lesz.

2014. ápr. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, engem a várakozási időben kimondottan sétálni küldtek.. elmentem egy könyvesboltba gyalog, majd vissza.. pont egy óra volt.
2014. ápr. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem is azt javasolta a védőnő hogy sétàljak
2014. ápr. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

én kaptam listát a terhes kiskönyvvel, abban benne van, hogy melyik héten milyen vizsgálatokra kell menni, mit néznek vérből stb, szóval én előre tudtam, hogy most be fognak utalni laborra


de neten is vannak oldalak, ahol hétről hétre leírják a várandós kismamáknak, hogy mikor milyen vizsgálat lesz

2014. ápr. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
* nekem terheléses vércukor a 24. hétre van írva, sima vércukor meg a 12 és 36.hétre
2014. ápr. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
nemcsak éhgyomorra kell menni, de előtte este 8-ig lehet enni, utána éjfélig már csak víz, éjfél után már az sem.
2014. ápr. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Reggel éhgyomorral kell menni, 24. héten (nálunk legalábbis). És nálunk sem szabad sétálni, a vérvételes hölgy külön figyel rá, ha valaki a várakozási idő alatt elmegy, nem is veszi le a második vért, mert a mozgás gyorsítja a cukorlebontását, így hamis eredményt lehet kapni. Itt ugyanis a "legrosszabb" forgatókönyvet vizsgálják, azaz hatalmas adag gyors ch és nulla mozgás.
2014. ápr. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A 26. hét előtt ne menj. A 24. hét után még változhat az eredmény. Az én dokim mindig a 26. héten csinalja. Éhgyomorra kell menni és végig kell ulni a 2 órát
2014. ápr. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Már voltam. Kiderült, hogy nálunk nincsenek ilyen szigorú szabályok. A héten kell mennem terhesgondozásra és ezért már a múlthéten (24. hét) le kellett tudnom a cukorterheléses vérvételeket, hogy meglegyen az eredmény. Itt le se szarták hova megyek utána. Az elsőt az sztk-ba vették a másodikat meg mellette a kórházban, szóval végig ülni eleve esélytelen..Vizet előtte lehet inni csak az első vérvétel után nem. Én hzajöttem, mert közel lakunk a kórházhoz. Már van egy kislányom, szóval már túlestem ezen egyszer, de nem emlékeztem rá, hogy meddig kell menni. :) Köszi a válaszokat.
2014. ápr. 21. 15:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez az eljárás csak annak gond, akinél diabetes van, mint nálam és később derült ki. Ha nem erőszakoskodom és járok utána, akkor komoly károkat okozott volna a babámnál.
2014. ápr. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!