Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor indítják be a szülést?...

Mikor indítják be a szülést? Ki dönti el?

Figyelt kérdés
Úgy értem h ha valaki már 40. Hétben van akk a védőnő vagy nst-ről a doki beküldi a kórházba? Vagy h működik ez? Mert hallottam már olyat is h vkit hetekkel elötte beköltöztettek a kórházba.
2014. ápr. 15. 19:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha semmi jele a szülésnek, akkor csak azért, mert valaki 40 hetes, még nem indítanak szülést.

Nálunk, ahol én szültem, ott úgy működik, hogy aki betöltötte a 40. hetet, egyből fektetik be a kórházba és rendszeresen vannak bent vizsgálatok, illetve ilyenkor már vizsgálják a magzatvizet is. És ha magától nem indul be a szülés, akkor nálunk a 42. héten indítanak, ha még mindig nincs jel a szülésnek.

Egyébként csak akkor indítanak, ha pl. zavaros a magzatvíz vagy valami gond van. Egyébként nem.

Hisz a plusz-mínusz 2 hét mindig benne van a pakliban. Lehet hogy valaki a menzesz alapján számolt időhöz képest 2 héttel korábban esett teherbe, ott már mondjuk 38 hetesen megszületik a baba. De ha késői teherbeesésről van szó, akkor simán lehet, hogy a menzesz alapján számolt időnél 2 héttel később esett teherbe a kismama és akkor tulajdonképpen később is "kell" megszületnie.

De a 42. hétnél tovább nem nagyon szokták hagyni már a kismamát.

2014. ápr. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

igen magzatvizet néznek, meg méhlepényt, a baba szívhangját

ha ezek bármelyike nem normális, akkor indítanak.

2014. ápr. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40 hét után naponta kell menni ctg-re és azt mindig orvos írja alá. Orvos dönt az indításról. 42 hetesen legkésőbb megindítják.
2014. ápr. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem úgy volt, hogy 40. hét után mindennap mentem a klinikára, egyik nap nst, másnap magzatvízvizsgálat. 5 nap múlva mondták, hogy kitágult a méhszájam bő két ujjnyira és mivel jön a hétvége (péntek volt), meg biztos szeretnék már babázni, fáradjak fel a szülőszobára. :) Úgyhogy délben megkaptam az oxit, jöttek a fájások, délután fél ötre meg is született a kisfiam!
2014. ápr. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nálunk úgy van (Veszprém) ha nem indult be a szülés a ki irt napjáig akkor másnap be kell feküdni és várnak 1hetet az indíttassál. de addig naponta 2alkalommal nst-re kellett járni. 1hét után indították meg tablettával ha az se hat másnap megismételik ha szintén eredménytelen akkor burok repesztéssel próbálkoznak.
2014. ápr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, ha nem kell probléma miatt indítani, akkor leginkább kórházi protokoll határozza meg. Ahol én szültem (Sote 1. Klinika) ott 41. betöltött hétig vártak, utána indítás, vagy befektetés, és napi több vizsgálat, hogy követni tudják a baba állapotát. A dokimmal az indítást beszéltük meg, és minden rendben zajlott.
2014. ápr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!