Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 1 szem algopyrintöl ugye nem...

1 szem algopyrintöl ugye nem lesz semmi baja? ( 9 hetes terhes vaagyok )

Figyelt kérdés
2014. ápr. 17. 13:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Dehogy lesz, mi baja lenne. Paracetamol tartalmú fájdalomcsillapító bevehető terhesség alatt.
2014. ápr. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
5%

Az Algopyrin nem paracetamol tartalmú.

És ez van a tájékoztatóban,amit mindig el kell olvasni,ha meg nem vagy benne biztos,akkor megbeszélni az orvossal,vagy nem bevenni.


Terhesség, szoptatás, és termékenység

Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Az Algopyrin nem alkalmazható a terhesség első három hónapjában.

A következő három hónapban csak az előny/kockázat orvos által végzett gondos mérlegelését követően alkalmazható.

Az Algopyrin nem alkalmazható a terhesség utolsó három hónapjában.

Az Algopyrin alkalmazása során és az azt követő 48 órán belül a szoptatás kerülendő, mert kiválasztódik az anyatejbe.

2014. ápr. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

2.-nak igaza van,valóban nem paracetamol tartalmú,DE egy szemtől NEM lesz baja a picinek,ne aggódj!!

Azért vegyél panadolt,legközelebb azt vedd be!

2014. ápr. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem védőnő/doki egyaránt azt mondta,ha vmi fáj vagy lázas vagyok, akkor panadolt vegyek be, vagy ha nem segít akkor napi 1 szem algopyrin is bevehető.
2014. ápr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
nagyon szepen köszönöm a válaszokat remelem 1 szemtöl tényleg nem lesz baja(
2014. ápr. 17. 13:46
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
egy szemtol nem lesz semmi baja, de nem szabad szedni. Nem paracetamol hatoanyagu, hanem metamizol. Mas orszagokban venykoteles, es az elso harom illetve utolso harom honapban a terhesseg alatt tilos a szedese. Inkabb kerd ki orvos vagy gyogyszeresz tanacsat, mert itt neha rosszat irnak ilyen dolgokban es ezzel artani is tudnak.
2014. ápr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Migrénes voltam az első trimeszterben, a dokim mondta, hogy Algopyrint nyugodtan szedhetek. Na nem marékszámra, de 1-1 szemet nyugodtan. Úgyhogy ne aggódj és inkább vedd be, mint hogy órákig szenvedj a fejfájással!
2014. ápr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem is kifejezetten az Algopyrint ajánlotta az orvos, hogyha lázas vagyok vagy fáj valamim, abból egy szemet bevehetek.
2014. ápr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Tetratológussal beszéltem ez ügyben én is. Azt mondta, hogy az algopyrin azért nem ajánlott, mert csak a keleti régióban ismert gyógyszer, sem az Unióban, sem az USA-ban nem használják, nem ismerik, nem kutatták várandósoknál. Viszont nálunk már régóta használják, és eddig nincs tudomásuk magzati károkról. Egy szem biztosan nem ártott. Inkább egy algopyrin, mint a magas láz. Ezt mondta a doki.

Fejfájásra inkább próbálj paracetamolt, bár koffeinnel kombinálva nem ajánlják, de nem lesz tőle semmi bajod és jobban hat. (kevesebb benne a koffein, mint egy kávéban, amit terhesen is sokan isznak)

2014. ápr. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A magas láz nagyobb problémát okozhat mintha beveszel egy szem gyógyszert.
2014. ápr. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!