Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hangulatingadozás terhesség...

Hangulatingadozás terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Nejem pár hetes várandós, de már most tapasztalom a hangulatingadozásokat változó mértékben. Ő azt mondja nagyon boldog és kiegyensúlyozottnak érzi magát. Mégis időnként lángolnak benne az érzelmek, aztán meg pont az ellentéte, sokkal "távolabb van". Kinek mik a tapasztalatai?
2014. ápr. 17. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Teljesen általános és normális dolog, sőt, néha rettenetesen szélsőséges lehet. Én rengeteget sírtam, reklámokon pl. Egy "felejthetetlen" hiszti pedig akkor következett be, amikor egy ajtó a lakásunkban nem pont olyan lett, mint a másik kettő.

A legrosszabb az egészben, hogy az agyaddal, tudatosan tisztában vagy azzal, hogy butaság miatt borulsz ki, de mégse tudsz ellene mit tenni.

2014. ápr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, a terhesség hangulatingadozásokkal jár. A hormonváltozások teszik ezt az emberrel. Ilyenkor az apukának türelmesebbnek kell lennie, mint egyébként.
2014. ápr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyénenként változó. Én a vége felé járok, az elején inkább fizikai eredetű jelek voltak, pl. a hirtelen beállít állandó álmosság miatt lomhább, bambább voltam - nem tudtam annyit aludni, amennyit igényeltem volna.


A végén, most, már időnként ingerlékeny vagyok, de szintén amiatt, hogy a hasamon levő jelentős súly miatt rosszul alszom, gyakorlatilag semmilyen póz nem kényelmes. De ez nem közvetlen terhesség, hanem a kipihentség hiánya mindig is ezt váltotta ki belőlem.

2014. ápr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ajajj, kérdeznéd csak meg az én férjemet, hogy miket élt át az első hetekben melletem. Én meg szinte észre se vettem, hogy egyik pillanatban hárpia vagyok a másikban meg angyalbögyörő. Hormonváltozások tömkelege zúdul ránk, nem egyszerű ezt elviselni se nekünk, se a környezetünknek.
2014. ápr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Értem én, hogy hormonális, nincs is ezzel baj. De mégis, mondanátok még példákat?

A feleségemnek például furcsa álmai is vannak, olyan kesze-kuszák, zaklatottak.

2014. ápr. 17. 15:32
 6/6 anonim ***** válasza:

A horrorisztikus álmok is gyakran előfordulnak. Azt hiszem direkt terhességi rémálmoknak is nevezik.

Én volt, hogy egy kutyakajás reklámon is elérzékenyültem, mert olyan édes kiskutya volt benne. A másik pillanatban meg leszedtem a férjem fejét, hogy túlságosan az asztal szélére tette a poharat és szerintem le fog esni.

Alapvetően hullafáradt voltam, állandóan aludtam volna az első 3 hónapban. De nekem hormongyógyszert is kellett szedtem az elős hérom hónapban, és mondta az orvosom, hogy a gyógyszer mellékhatása is lehet pl. a fáradtság.

Az én férjem megölelgetett, amikor elérzékenyültem a reklámon és akkor is inkább vett egy nagy levegőt, amikor a pohárból csáltam nagy ügyet és beljebb tolta a poharat.

Én most vagyok 4 hónapos és mostanra elmúltak ezek az ingadozások. SAZt mostják majd a terhesség vége felé megint előjön, de addig remélem lesz pár jó hónapom :-)

2014. ápr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!