Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják kora terhességbe...

Miért mondják kora terhességben, hogy amint vért lát az ember, rohanjon a kórházba?

Figyelt kérdés
Sajnos tenni semmit nem lehet a korai szakaszban bekövetkező vetélés ellen. ez onnan jut eszembe,h. hathetes várandós vagyok (remélem leszek is!) első lányomnál rohantunk a kórházba,mikor megláttam egy kis piros foltot a wc papíron. de a doki már akkor megmondta,h.sajnos ilyenkor 50-50%... tenni semmit nem tud. szerencsére akkor nem is volt baj. remélem most is ugyan ez a helyzet,csak most már nem futok a kórházba. vagy van egyéb,amivel tudnak segíteni,csak nem tudok róla?
2014. ápr. 17. 15:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem progeszteronom alacsony volt, emiatt volt egy vetélésem. Utána az egyik terhességemnél véreztem egyszer, már a prog. pótlás mellett, a későbbi terhességemnél pedig 2-3 hétig. Szerencsére nem lett gond velük, de kaptam a progeszteront, magnéziumot.
2014. ápr. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Mert annak a differenciáldiagnózisa, hogy simán csak kora terhességben előforduló jóindulatúbb vérzésről van-e szó, vagy méhen kívüliről, esetleg vészes vérzésbe forduló pecsételésről nem a várandós kismama dolga.
2014. ápr. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, van. Ha hormonális probléma pl.nem termelődik elég sárgatest, jöhet a hormonkúra azonnal, plusz az orvos elláthat olyan tanácsokkal, amelyeken nagyon sok múlhat. Én 7 hetesen véreztem, hanyatt-homlok rohantunk a dokihoz. Már a dokim puszta látványa ia megnyugtatott. Azonnal elkezdtem a hormon szedését, plusz komolyan vettem a teljes ágynyugalmat, amit javasolt, és ma van egy csodálatos 1 éves kisfiam. Az a minimum, amit megtehetsz, hogy rohansz a dokidhoz.
2014. ápr. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ha progeszteron hiány miatt van a vérzés azellen igenis lehet tenni, ha vérömleny okozza azellen is szoktak gyógyszert adni ha vérzik. Egyébkésnt sokszor van barnázás vagy akár komoly vérzés is ugy hogy közben a magzatnak semmi baja nem lesz. Minden vérzésnél adnak progeszteron pótlást ez segiti megtartani a terhességet ha ezt nem kapja meg a vérzö kismama sokkla nagyobbb az esély avtélésre mitnha kapna.... Ezért kell rovoshoz menni. na meg szerintme egy kismaának sem mindegy hogy épp mi a helyzte bent. Nme hsizem hogy sokan szeretnek találgatni hogy vajon megmaradt vagy nem, mint irtam nem minden vérzésböl lesz vetélés.
2014. ápr. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3-as! mi az a "véreztem"? ez mennyi vért jelent? pl. 2 órája volt egy féltenyérnyi folt. de mire el tudnék indulni,addig semmi nincs?
2014. ápr. 17. 16:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Féltenyérnyi azért elég sok, én biztosan elmennék orvoshoz! Én 6 hónaposan véreztem, mire elindultunk már semmi nem volt,de azért azonnal bementünk, bent is tartottak, kaptak gyógyszereket annak ellenére,hogy akkor már nem véreztem!
2014. ápr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt barnázásom annak idején többször is. 3 orvosnál jártam, ebből kettő semmilyen gyógyszert, hormont nem ajánlott, ez egyik egy magándoki, akiben nagyon is bízom. Egy sztk-s doki viszont egyik alkalommal rutinból fel akarta írni, de amikor teljesen félszegen és aggódva a babámért megkérdeztem, hogy ez a hormon nem árt-e a babának, akkor felháborodott és összegyűrte a receptet, hogy akkor nem ír semmit.

Úgyhogy végülis hormonok nélkül vészeltük át a kritikus időszakot. De nem tudom, hogy ha ilyen történne a következő terhességemnél így döntenék-e, nem kérném-e még is azt a gyógyszert, biztos ami biztos alapon, hiszen annyian szedik, ahogy tudom nem okoz bajt a babánál.


Úgyhogy én mennék a helyedben...

2014. ápr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, érdemben nem tudok hozzászólni, csak gratulálni szeretnék a babához (és remélem nem lesz baj), nem ismerjük egymást, csak anno sokszor belefutottam a kérdéseidbe-válaszaidba, mikor az első gyerkőcöt vártad.:)
2014. ápr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én tavaly egy barna pöttyre legyintettem. CSak egy nappal később mentem orvoshoz. Elvetéltem, pedig nem véreztem, "csak" barna pötty volt. Kiderült, hogy progeszteronhiány és a progeszteronhiányt kezelni is lehet, tehát ebben az esetben nem kell a természetre bízni, mert nem természetes szelektálódás, hanem egészséges baba lehet odabent, csak a szervezetnek kell progeszterontámogatás a baba megtartásához.

Idén már rögtön pozi teszt után rohantam orvoshoz, hogy már előre kapjak progeszteronpótlást még mielőtt barnéázni, vérezni kezdenék.

Szóval nem mindegy, hogy azért vérzel, mert szelektál a természet, vagy azért vérzel, mert nincs elég olyan anyag a szervezetedben, aminek normál esetben lennie kéne. Eza utóbbi esetben megmenthető a baba, hiszen egészséges lehet.

2014. ápr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. A 'véreztem' annyi volt, hogy délután még a munkahelyemen semmi sem volt, mire hazaértem, és elmentem pisilni, már vérfoltok voltak a bugyimon. Nem tenyérnyi nagyságú, csak kisebb foltok. Én akkor összeomlottam, éreztem, hogy akár nagy baj is lehet, hál'istennek a férjem otthon volt, azonnal hívta a dokimat, aki soron kívül még aznap délután fogadott. A terhesség alatti vérzés nem tréfa, legyen akár csak egy pötty, akkor is kötelességed utánajárni, felelsz azért a kis magzatért a hasadban.
2014. ápr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!