Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses vércukor vizsgálato...

Terheléses vércukor vizsgálatot hogyan végzik? Szokták úgy is, ha előtte otthon eszek, vagy az éhgyomri vérvétel mindenképpen fontos előtte?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 18. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
kell előtte az éhgyomri, az a kiinduló érték
2014. ápr. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy kell éhgyomori előtte.

Nálunk utána egy jókora pohár cukros vizet kellett innom... nagyon rossz volt, nem sok hiányzott, hogy kihányjam ott helyben... :P

2014. ápr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Épp azért terheléses, mert az "alapjárathoz" (éhgyomor) viszonyítják az értéket.
2014. ápr. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

éhgyomorra kell menni előtte (csak tiszta vizet vagy üres teát ihatsz) sőt előtte 10 órával már nem nagyon szabad enni, főleg nem szénhidrátot.

Reggel felkelsz, azt ajánlom ne igyál, jobb ha szomjasan mész oda :)

nekem előtte levő este ki kellett kevernem otthon a vizet a cukorral (jó tanács: langyos vízbe tedd mert hidegbe nem oldódik) és magammal vinnem a keveréket. Vittem citromlevet is mert olvastam hogy van ahol engedik hogy hozzáöntsd és úgy egy intenzív limonádé lesz. de már nem volt idő hozzáönteni viszont olyan szomjas voltam hogy szinte huzatra megittam és "kellemes" meglepetés volt, nem volt olyan rossz az íze...utána azt mondták, sétáljak kényelmesen haza (negyed órára lakom a rendelőtől) és 2 óra múlvára menjek vissza - pontosan érkezzem.

Ott újra vért vettek ennyi volt a történet.

Ez az egyetlen vizsgálat a terhesség alatt, ami kimondottan fontos hogy éhgyomorra történjen csak úgy van értelme.

2014. ápr. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na meg úgy lenne leginkább értelme, ha közben nem mozogna akitől veszik a vért. Pontatlan az eredmény, ha sétálgatsz terheléskor. Ezt nem mondták?
2014. ápr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne egyél előtte reggel, sőt, már késő este se nagyon. Gondolom attól is függ, hogy hol csinálják, de Székesfehérváron fél 10-ig oda kell érni, utána már nem nagyon veszik le. Leveszik az első adagot, kapsz cukros löttyöt, azt megiszod. Egy óra múlva leveszik a második adagot, majd még egy óra múlva a harmadikat.
2014. ápr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
szigorúan éhgyomorra kell menni, másképp nincs értelme, és tilos csalni!!!!! a te érdeked. Pécsett már jó korán leveszik a szülészeten a vért, éhgyomorra, utána ott kell meginnod a cukros löttyöt, én vittem citromlevet, és lezuttyintottam.majd két óra múlva újabb eredmény. 5-ös válaszadó nagyon jól írta, nem nagyon lehet mászkálni ez idő alatt,mert nem lesz reális az eredmény. én félreültem és kivártam a két órát, pénteki napon volt a terhelés, hétfőre már volt is eredmény. na igazolódott is a terhességi diabetesz, azóta kemény ch diétán vagyok.
2014. ápr. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5-ös, nem, direkt kérdeztem hogy haza sétáljak e vagy várjak a rendelőben. azt mondták, nyugodtan menjek haza, sőt azóta olvastam hogy valakinek meg kimondottan mondták hogy mozogjon...

nem tudom, én is úgy olvastam egyébként hogy helyben kell várni, így is készültem, de mondom, hazaküldtek.

2014. ápr. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát pedig tényleg nem szabad sokat mozogni az a két óra alatt, hiszen a testmozgás, még a séta is, csökkenti a vércukrot. Így meg nem sok értelme van mérni, hogy milyen magas, ha közben sétálgattál. Az éhgyomri és a kétórás vérvétel közt még enni és inni sem szabad, még tiszta vizet sem, hiszen az is változtat az eredményen.
2014. ápr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!