Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák a terhesség alatt a...

Kismamák a terhesség alatt a pocakotokon kivűl melyik testrészetekre hiztatok többet? Ez a hizas minden esetben zsír, súlytöbblet vagy itt is lehet a szövetek között víz? Egyébként hány kg hiztatok? Mennyi idő után fogytatok vissza?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 18. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a fenekemre és a combomra, ez tipikus szokott lenni babásodáskor, mások mellre híznak. Nekem az alig nőtt meg, eleve kis méretekkel áldott meg a sors odafent.

Ha vizesedés van, azt úgy veszed észre, hogy ha benyomod a duzzanatot, ott marad az ujjad lenyomata. A harmadik trimeszterben gyakori a vádli és bokaduzzanat a megnövekedett nyomás miatt. Ha azonban ehhez magas vérnyomás és fehérje a vizeletben társul, az toxémia jele lehet, ilyenkor nemcsak egy helyen hízhatsz, hanem hirtelen mindenfelé elkezdhetsz vizesedni. Az azonnal orvosi beavatkozást igényel.

Amúgy aki eleve soványabb volt, az picit többet is hízhat, akár 15-20 kg-ot is, aki eleve kicsit teltebb volt, az általában kevesebbet, de nincs erre aranyszabály. Érdemes nem kettő helyett enni és változatosan étkezni, így elkerülhető a felesleges hízás és csökken a gesztációs diabétesz esélye.

Én úgy 13-14 kilót híztam eddig, a 33. hétben vagyok. Nem látszik rajtam, hogy nagyon híztam volna, egy nadrágmérettel kellett csak nagyobb a szokottnál, a hasam jó nagy, főleg ott nőttem meg, de a fenekem, combom is kissé.

Nem félek attól, hogy nem fogyok vissza, csak oda kell figyelni az étkezésre, legyen mozgás is és nem lesz baj.

2014. ápr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is a popsira, combra híztam, ész nagyon vizesedtem is. A hízás oka inkább a zsír volt, nem a víz, bár az is biztosan nyomott a mérlegen. Összesen 18 kg-ot híztam, 50 kg-al kezdtem a várandósságot és 68-al mentem szülni. Most 7 hónapos a kislányom és most vagyok 56 kg. Most kezdtem el a napi rendszeres tornát, várom, hogy mikor lesz eredménye, remélem, hogy az a maradék 6 is hamar lemegy most már.
2014. ápr. 19. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is csípőre, combra híztam, 56 kilóról indultam, kb. 72 voltam szüléskor,most 2 hónapos a kislányom, 64 kiló vagyok (akkor van tejcsim, ha egész nap eszek...) De majd lefogyok szopi után :)
2014. ápr. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Fenék, comb...:S És a combomon ez karfiol formájában nyilvánul meg. A 30.hétnél tartok és 8kg jött fel eddig. Mások nem látják annyira, vagyis mindenki azt mondja, hogy csinos kismama vagyok, csak a hasam nő, de én a tükörben ruha nélkül látom a szörnyű valóságot.:D Most pedig elkezdett vizesedni a bokám is. Majd lemegy. A baba egészsége a legfőbb és, hogy tudjak szoptatni, ráérek majd diétázni szopi után...
2014. ápr. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Változo ki hová hizik,babásodás során.van aki csak pocira hizik,van aki hizik mindenre poci,fenék,mellek. van aki csak cicire és pocira hizik
2021. okt. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!