Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti depresszió?...

Terhesség alatti depresszió? Mit tehetnék? Mennyire ártalmas a babának?

Figyelt kérdés
Régebben antidepit is szedtem, de azt hittem,h már jól vagyok. Örültem is nagyon, minden rendben ment, akartunk babát, majd össze is jött. Most vagyok a 14. hétben, kezdek megijedni a felelősségtől, mindent bántásnak érzek a páromtól, amik eddig minden naposak voltak. Eléggé rossz gondolataim vannak, le se merem írni.Úgy érzem, h a párkapcsolatom is rámehet erre az egészre. Nincs olyan nap, h ne sírnák, és nagyon félek, h a baba megérzi ezeket és, mivel így rizikós vagyok, félek a szülés utáni depressziótól is, bár remélem, h mégis elkerül. Rettegek, h ártok ezzel a babának. Nagyon magam alatt vagyok, tele voltam tervekkel, vágyakkal, most pedig a béka feneke alatt érzem magam, minden olyan értelmetlen. A testemmel is egyre kevésbé vagyok elégedett, félek a további változásoktól is. Pár hete, még én voltam a világon a legboldogabb, nem értem, h mi történhetett ebben az utóbbi 3-4 hétben. Pszichológushoz pedig folyamatosan járok több éve, de neki még nem mertem elmondani, h úgy érzem, h kezdek visszaesni. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Valaki legyőzte ezt már? Mit javasolnátok?

2014. ápr. 19. 13:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem mozogsz eleget. Sétálnod kellene sokat, kirándulni ( nem hegyet mászni persze) és el kellene járnod terhes tornára, valamint úszni.
2014. ápr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
A kisbabádnak egészen biztosan nagyon ártasz, ő érzi a Te minden rezdülésedet, minden hangulatodat. Az nagyon jó dolog, hogy jársz pszichológushoz, a szülés után egészen biztosan szükséged lesz rá, ugyanis az még egy lelkileg makkegészséges nőt is megvisel, ugyanis kinek jobban, kinek kevésbé, de az első pár hónap nagyon nehéz. Viszont pont a dokid előtt nem kellene szégyellned ezeket a gondolataidat, hanem az ő segítségével tudatosan fel kellene készülnöd a továbbiakra!
2014. ápr. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Próbàld lekötni magad olyan dolgokkal ami boldoggà tesz.Menj bababolba nèzelödni.Vagy talàlkozz ismerösökkel.

Szerintem szólj róla a dokinak,jobb ha tudja a baba èrdekèben.Lehet tud segiteni is.

2014. ápr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A 14. hét környékén én is éreztem hasonlót, mondhatni teljes érdektelenséget a baba iránt, semmihez nem volt kedvem, sokszor még az ágyból sem akartam kiszállni.

Dolgozol? Mert nálam az a gond, hogy veszélyeztetett terhességgel otthon vagyok, és semmi motivációm, sikerélményem nincs, ezért sokszor érzem magam hasznavehetetlennek, és ez nagyon rossz.


Ez az az időszak, amikor a terhestünetek feledésbe merülnek, de még nem jelentkezik be a baba. Nem érzed mocorogni, valószínű, még nem tudod a nemét sem. Még nem hiszem, hogy nagyon kerekedne a pocid. Nem tudsz hozzá közel kerülni lelkiekben. Sőt most még a következő uh is messze van. Sokan ilyenkor arra panaszkodnak, hogy egész nap eszükbe sem jutott, hogy baba van a pocakjukban.


Meglátod, ha megmozdul, és egyre gyakrabban fogja majd tenni, mennyivel másabb lesz a történet.


A pszichológusod elől ne hallgass el semmit, hiszen akkor feleslegesen jársz hozzá. Csak akkor tud segíteni, ha őszintén beszélsz vele az érzéseidről.

2014. ápr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Próbàld lekötni magad olyan dolgokkal ami boldoggà tesz.Menj bababolba nèzelödni.Vagy talàlkozz ismerösökkel.

Szerintem szólj róla a dokinak,jobb ha tudja a baba èrdekèben.Lehet tud segiteni is.

2014. ápr. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Nem, nem dolgozom, főiskolán tanulok, ez az utolsó évem. A héten pedig tavaszi szünet volt.Próbálok sétálgatni, biciklizgetni...

Még nem híztam semmit, a hasam már növöget, de nem várandósnak nézek ki, hanem csak egyszerűen dagadtnak, ez is megvisel. Csak annyira nincs kedvem semmihez, de azért próbálok tudatosan erőt venni magamon. Meg szégyellem nagyon az állapotom és belefáradtam, h mindenkinek azt mutatom, h a világon semmi gondom. Elfelejteni nem is tudom, h a pocakomban van, mert a rosszulléteim állandóak, bár már nem hányok, de a hányinger, étvágytalanság, puffadások, görcsök, székrekedés, gyomorsav, vérnyomásesés miatti szédülés és ájulásérzés is elég bosszantó, úgy érzem, h már testileg is belefáradtam.

2014. ápr. 19. 15:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálam is voltak hasonlók-bár én nem depressziós voltam,hanem szorongós.De ez is nagyon-nagyon rossz volt.Szinte halálfélelmem volt és mindenkit féltettem!

Nyugodtan beszélj a dokiddal róla,max ír fel olyan gyógyszert amit lehet terhesség alatt is szedni.


Esetleg előtte kipróbálhatod amit én:

Citromfű tea-eleinte akár napi 3x majd 2x és 1x-igény szerint,illetve omega 3 ami szintén nagyon jó Neked is és a babának is.

2014. ápr. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm, h válaszoltál. Van is itthon citromfű tea és még orbáncfű is, főzök is mindjárt.

Egyébként az egyik tanácsot meg is fogadtam, nézegettem baba cuccokat a neten, sikerült vennünk egy kiskádat és hozzá egy fürdetést könnyítő ülőkét, nagyon kedvező áron. Most jobban is érzem magam. Azt hiszem, h ezt praktizálni fogom :)

2014. ápr. 19. 18:10
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.


Orbáncfüvet nem tudom,hogy szabad-e.Olvass utána én úgy emlékszem,hogy nem javasolják.

Örülök,hogy jobban vagy!

2014. ápr. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!