Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Nimródot hogy becéznétek?

A Nimródot hogy becéznétek?

Figyelt kérdés
Nagyon tetszik ez a név és már biztosan tudjuk, hogy kisfiúnk lesz. Valami édes becenevet szeretnénk hozzá. Van ötletetek?
2014. ápr. 23. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én Nimnek vagy Rodinak hívnám ha becézném.
2014. ápr. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez egy olyan név,amit nem becéznék.Helyette jó a kisfiam pld.Vagy adj kedves becenevet neki,amit nagyobb korában sem kell szégyellnie(pld a töki nem egészen ok, de találj ki valami mást)
2014. ápr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Én sehogy nem becézném. Én direkt olyan nevet adtam a gyereknek, ami nem becézhető, a Nimród is ilyen.

Oka: én olyan nevet viselek, amelyből száz másik becenév képezhető és UTÁLOM! Akármikor új közösségbe kerülök, mindig új nevem lesz, és ez egyáltalán nem tetszik.

2014. ápr. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Sehogy.

Ez a név így szép, ahogy van :) Nem kell elrontani fura hangzású rövidítésekkel. Legalábbis szerintem.

Ha édes becenevet akartok, akkor sem kell feltétlenül a nevéből származnia a becézésnek. Ismerősöm kisfia például Dodó úgy, hogy Balázsnak hívják hivatalosan.

2014. ápr. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A barátnőm kisfia Nimród. Nem becézik. Én néha Mímónak hívom.
2014. ápr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
A mi kisfiunkat is Nimródnak hívják. Többek között azért választottuk ezt a nevet, mert nem lehet becézni. Önmagában is nagyon szép! Bármilyen korosztályhoz tökéletesen illik. Ahogy az egyik válaszadó már leírta, találtunk neki másik becenevet. Nem kell feltétlenül minden nevet becézni. Nekem konkrétan a szőr feláll tőle a hátamon. Ha valaki esetleg próbálkozik, finoman kijavítjuk: Őt Nimródnak hívják, és nem Nimnek, Nimónak stb.
2014. ápr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező becézni szeretné, nem arra kíváncsi ki nem szereti a becézést...


A Rodi, amit valaki írt előttem, az nagyon kis vagány.

2014. ápr. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tényleg nagyon szép név és mi is azért választottuk mert minden korosztály számára megfelelő, nem tucatnév és különleges.

Van egy 3éves kisfiam aki a Donát (Doni,Dono) névvel büszkélkedik és mivel ő is egy nem hétköznapi nevet kapott így a második babónak is valami hasonlót szeretnénk.

Még a Zétény és az Olivér is szóba került de valamiért a Nimródhoz húz a szívem :)

2014. ápr. 23. 19:08
 9/11 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek is Nimród a kisfia,ők Nimcsinek becézik. :)
2014. ápr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A nagyobb fiamat Nimródnak hívják. Nem nagyon szoktam becézni , néha Nimikének hívom. Azért választottuk ezt a nevet , mert én is és a párom is nemzeti nevet szerettünk volna adni a gyerekeinknek
2014. ápr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!