Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítség, valószínű hogy...

Segítség, valószínű hogy terhességi cukorbetegségem van?

Figyelt kérdés
Tapasztalt "cukros" anyukák, tudnátok segíteni? 20 hetes vagyok. Ma reggel volt vércukorszint mérés, az 1 zsemle+pohár tej elfogyasztása után 1 órával. 8.3 lett az érték. Ezért most s.o.s. mennem kell a kórházba a cukros löttyös terheléses vizsgálatra. Szerintetek a mai mérés után elkönyvelhetem, hogy cukorbetegség áll fenn? Vagy: megdobhatja ennyire az értéket pusztán az hogy tegnap ettem édességet? Eléggé be vagyok most parázva...
2014. ápr. 23. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem könyvelheted el. A tejes zsemlés mérés egyszerűen nevetséges. A belgyógyászom (mert én nem csak terhességi cukros vagyok) azon a véleményen van, hogy ez egy felesleges vizsgálat, nem lehet rá alapozni semmit sem. Nem mérhető a szénhidrát mennyiség, amit beviszel, nagyon sok tényezőtől függ az eredmény is. Ne parázz, a cukorterhelés ad egy normális információt az állapotodról, a mostani mint ha nem is lett volna! Amúgy meg nem lesz semmi, ha mégis terhességi cukros vagy, max. diétáznod kell még egy 3-4 hónapot, abba sem halt még bele senki. Számolod a szénhidrátot és kész. Nem nagy ügy! Lazíts!
2014. ápr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, ha még terhességi cukros leszel is. NAgyon sokan vagyunk így szerintem és egy kis odafigyeléssel semmi gond nem lehet, igaz többször kell majd menni vérvételre, legalábbis nálunk menni kellett, de ha betratod a diétát szerintem minden Ok lesz.
2014. ápr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szia! Én terhességi diabeteszes vagyok, 24.héten már kiderült - és ez nem attól függ, mennyi édességet eszel,vagy hány kiló vagy, én kifejezetten vékony vagyok,és nem ettem semmi édességet,cukrosat stb. - szóval ch diétán vagyok keményen, bizony a fontos,ha kiderül betartani mindent, most vagyunk 32 hetesek. először furi megszokni a grammra kiszámolt méricskéléseket, a 3 óránkénti szigorú étkezéseket, szoros vércukor kontrollokat otthon,de majd ha ez válik szükségessé belerázódsz. amúgy sajnos a tej zsemle kombó már elavult, és bizony,ha arra már emelkedett volt az érték, nos a cukros löttyre esélyesebb,hogy még magasabb lesz. bár tény,hogy az előző napi kaja beszámít. Neked nem mondták,hogy már késő este no kaja? pláne csoki...hm...szóval nálunk itt Pécsett vérvétel éhgyomorra, majd cukros lötty, utána nem szabad futkosni, vagy sokat menni, mert akkor persze jó lesz az eredmény,hisz a mozgás antidiabetogen hatású. a lényeg,hogy nem mozgásra a lötty után két órával mi lesz az érték. 7,8 felett terhességi diabetesz a diagnózis. onnantól kell majd rendszeres terhességi diabetológiára járni, vérvételre, és vizelet cukor és acetonra, nekem 3 hetente, holnap megyek épp. a lényeg, bármilyen ch diétára állítanak, azt úgy betartani,hogy sem kevesebb,sem több nem lehet a bevitel, ha kevesebb éhezni kezdesz és acetonos leszel, ha több, magas lesz a cukor. (étkezés után 1 órával nem lehet 7 feletti az érték). szóval igen, az eredményed után esélyes vagy, de ne menj a dolgok elébe, ha igazolódik is, majd diétás tanácsadáson, mintaétrenddel ellátva, segítenek , hogy minden rendben legyen. Kitartás, no stressz!
2014. ápr. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem könyvelheted el, a tesztreggeli totálisan megbízhatatlan, és egyébként is a kétórás értéket szokták nézni terhelés után.


Fontos, hogy az igazi OGTT előtti este 8 után már semmit nem ehetsz, éjfél után vizet se igyál!


Az, hogy előtte mit ettél, pl. ha hajnalban kakaós csigát eszel tejjel, az az éhgyomrit dobta volna meg.


Ja igen. Ha sima vércukorszintmérővel nézték a szintedet, az sem diagnosztikai értékű, még attól is függ a mért eredmény, hogy milyen erővel lett kipréselve a vércsepp az ujjadból, illetve mekkora került a tesztcsíkra.


Szóval könyvelni majd csak a valódi OGTT után láss neki bármit is :)

2014. ápr. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egytől egyig nagyon hasznos volt mindegyik! Én nagyon nem vagyok otthon a témában és nem is gondoltam volna, hogy ez a mai mérés még nem tutira mérvadó. A védőnő eléggé beijesztett. Hétfőn kiderül minden, akkor megyek a kórházba, nagyon kíváncsi vagyok mi lesz, és reménykedem, hogy mégse leszek diabéteszes. De bármi is lesz, az édességet mától kerülöm és odafigyelek mit eszem.
2014. ápr. 23. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!