Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányós vírus mást is érint?

Hányós vírus mást is érint?

Figyelt kérdés

Talán 10 éve hánytam utoljára, most valamit elkaptam és mint a lakodalmas kutya. Már a végén vizet, gyomorsavat, de olyan sugárban, hogy a fajanszot majd' áttörte.

Biztonság kedvéért kórházban megnézettem magam, azt mondták, amíg nem száradok ki, addig nem veszélyes, csak nekem kellemetlen.


Ez valamilyen járvány lehet, vagy egyéni szerencsém, hogy összeszedtem? Ha járvány és volt valakinek, mik a kilátások, mire cseng le?

Kb 24 órája a víz alig marad meg bennem és durván le vagyok gyengülve.


2014. ápr. 24. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, vírus van, a fiaméknál az ovis csoport 3/4-e kidőlt.

Én is hasonlót nyeltem be terhesen, probiotikum kell meg az ásványi anyag pótlásra figyelj oda. Jéghideg kóla szénsavtól kikeverve kortyonként jót tud tenni ilyenkor.

2014. ápr. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Várandós vagy? Akkor azért jobban kell vigyázni az biztos. Jól tetted, h orvosnál is voltál.

Vannak praktikák a hányás csillapítására, illetve hogy utána könnyebben erőre kapj. Hányás ellen pl (én már több orvostól is hallottam) jéghideg kólát kell inni, amiből kikavarod a szénsavat. Na nem nagy mennyiséget, hanem 1-1 kortyot néhány percenként.

Illetve van egy nagyon jó rehidráló folyadék, ami segít pótolni az kipucolódott sókat, ásványi anyagokat. A neve: Sodioral. Por, vízben kell feloldani és szintén hidegen, lassanként meginni. Nem vmi finom (narancsos, de kicsit sós), meg ilyenkor amúgy is mindentől undorodik az ember, de tényleg nagyon jó hatása van, magamon is és a gyerekeimen is kipróbáltam már. Jobbulást!

2014. ápr. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
.
2014. ápr. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A vírussal nehéz "vigyázni", mert sokszor annyira fertőző, hogy kivédhetetlen, hacsak nem vagy vírusvédelmi szkafanderben.


Hányás esetén a folyadék pótlása a fontos, kortyonként jéghideg vizet, és kólát igyál. Ha kijön ez is, akkor infúzió! Kajával ne törődj, csak a a vízzel és lázad se legyen.

2014. ápr. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2 - köszönöm a tippeket! Igen, terhes vagyok, 37. hét.

Nem akarom elkiabálni, de a tegnapi erős hányás után úgy tűnik, hogy mára rendeződött a gyomrom, már ettem krumplit, ittam vizet és mind bennem maradt.


Most már csak a nagyon durva fizikai levertség van, remélem, hogy lassan az is elmúlik, mert abban elfáradok, hogy a mosdóig elsétálok.


Azért lepett meg a betegség, mert a terhesség alatt se hánytam, sőt, az elmúlt 10 évben se. Egyszerűen nem vagyok hajlamos rá.

A férjem szenvedett úgy 5 napig hasmenéses, levertséggel járó valamivel, feltételezzük, hogy ezt kaptam el tőle, csak nekem másik irányba takarított a szervezetem.

2014. ápr. 24. 12:19
 6/8 A kérdező kommentje:
A kórházba óvatosságból mentem be, hogy a baba rendben van-e, megvizsgálták, minden oké. Erre mondta a doki, hogy ez inkább engem érint, a terhességre a hasmenés lenne hatással.
2014. ápr. 24. 12:25
 7/8 anonim válasza:
Szia:) Mi húsvét előtt hazautaztunk a szüleimhez, mondták hogy betegek voltak 3-4 napig, hányás-hasmenés, a család összes tagja át esett rajta, de már jobban vannak. Hát húsvét hétfőre mégis elkaptam ezt a vírust:S Akármit ettem kihánytam, a vizet is. Pedig terhességem alatt semmi bajom nem volt, sosem hánytam. Inkább nem kockáztattunk, bementünk az ügyeletre, kaptam B6-ot injekcióba, bő folyadékpótlás szükséges!!!, és azt mondták ha nem javulok, irány a kórház. Utána még 2-szer hánytam, de estére már sokkal jobban voltam, másnapra meg már semmi panaszom nem volt. Remélem hogy ti is jobban vagytok már!:) 25 hkm
2014. ápr. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szerintem ugyanez lehet nálam is. A férjem volt 5 napig beteg, szinte biztos, hogy ő volt a vírusgazda.

A hányás (kopp-kopp) abbamaradt, most enyhe hőemelkedésem van. Baromi gyenge vagyok, de a férjemnél is ez volt, napokig ki se szállt az ágyból, annyira szarul volt.

2014. ápr. 24. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!