Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elegem van a terhességből,...

Elegem van a terhességből, mindenből. Mit tegyek? Annyi minden van, hogy örülni sem tudok.

Figyelt kérdés

egész egész 9 hónap alatt egyfolytában rohangálok; pénzügyi részt intéztem, munkát találni, enni az ideget, készülni a gyerekre, törvényeket már szinte tanulni, mert az ügyintézők félinformálnak, ezzel megint enni az ideget, baba fejlődésre figyelni, ilyen vitamin, meg a táplálkozás, amit képtelen vagyok betartani, közben szívat az eon, meg a bankom is, letiltom a csoportost, de azért csak elküldi, meg megint. másik hivatali ügyben levelezek, pénzt várnak, ami nincs, így nem halad semmi, ahonnan választ várok onnan meg az nem jön,

a baba ápolási, stb tanulandó anyagok még mindig nem értem a végére, de mindegy is, mert úgy érzem amit eddig tanultam, azt sem tudom, hányszor etetni, meg hogy, meg hogy keverjem a tápszerrel, meg a láz, meg ez meg az.

és ha szülnék, már másnaptól rohangálhatok a kiváltandó gyógyszerért, meg anyakönyv, meg azt a hivatalokba bevinni, mindennek a tetejébe kicsi a baba 37 hetesen jó indulattal 35 hetes (BPD 85mm)erről semmit nem mondanak, hogy beteg e akkor, vagy miért??

a lényeg, hogy nincs egy, de egyetlen olyan pillanatom, amikor csak egyszer de édesnyugodtan hátradőlhetnék és mosolyognék és várva várhatnám a babám.


kikészültem, elegem van


de úgy szeretném azt a pillanatot pedig elkapni ha csak egy kicsit is, de hogy 100-ban boldog legyek.


2014. ápr. 25. 20:41
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

erre előttem egy lombikos kérdés. és én panaszkodom :( biztos jól néz ez most ki


és akkor ez is!

eggyel több a listán.

2014. ápr. 25. 20:42
 2/13 anonim ***** válasza:

Te jó ég! Nyugodj már le!

Én is hasonló cipőben vagyok: melóhelyváltás 16 hetesen, a párom külföldön, utoljára akkor találkoztunk, mikor a babát összehoztuk... és augusztusban jön legközelebb.

Pénz az ablakban itt is, ő kint munkanélküli (nem kivándorló magyar). Még kb. semmi sincs meg a baba érkezéséhez. De nem hiszem, hogy mindenből újat kell venni, meg lehet oldani olcsón, esetleg a rokonok adhatnak bababútort, vagy használtan megvenni (én is úgy tervezem).

A babád azért 35 hetes, mert igazából annyi a kora (az utolsó menstruációd első napjától számítják a terhességi kort, de ált. két héttel azután fogan meg a pici).

Nem tudom, hogy magadtól tanulod-e ezeket a dolgokat, vagy védőnő adta stb. de ha van a családban anyukád, vagy idősebb nőrokon, aki már végigment ezen, biztos segíteni fog, de úgyis majd a gyakorlat teszi a mestert. :) Szerintem ezen ne idegeskedj olyan sokat.

A pénzügyekkel kapcsolatban, hááát... sajnos, az már csak ilyen. Próbáld meg élvezni még ezt a pár hetet, amíg csak a tiéd a picurka! :)

Ha azért nem tudod élvezni a terhességet, mert már nagyon kényelmetlen, akkor pedig gondolj arra, hogy már nemsoká a kezedben tarthatod őt!

Kitartás! :)

2014. ápr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Picikét túlpörgöd a dolgot. A hivatali részét nem tudom, de a gyermekgondozás részét biztosan. Nyugi, ez nem vizsga, nem kell rá tanulni, nem is lehet. Tapasztalatból mondom, mert az első lányomnál én is mindent összeolvastam a szülésről, és a csecsemőgondozásról, de vagy nem emlékeztem az olvasottakra, vagy egészen mást dobott az élet. Tedd le a könyveket, a többi majd alakul. Bár hihetetlen, de vannak ösztöneink, és sokan szívesen segítenek, ha kérdezel. Mindent megtanulsz, majd ha aktuális.

A gyógyszereket akkor is fel tudja írni az orvos, mikor először megy látogatóba ( nekem mindhárom gyereknél aznap jött, mikor hazamentünk a kórházból).

Van segítséged?

2014. ápr. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Èn azt nem értem, miért vállalnak sokan gyereket, ha nincsenek felkèszülve rá. Sem anyagilag, sem máshogy. Ez igen nagy felelőtlenség! Had említsek az állatvilágból egy példát. A méhek akkor rajzanak ki a kaptárból, ha már elég sokan vannak a kolónia fenntartásához, meg van a kellő mennyiségū élelemkèszlet, és a felderitők kiválasztották az új család otthonát. Ők okosabbak lennének, mint te?? De, hogy ne csak cseszegesselek: Kérj segítséget rokonoktól, ismerősöktől, szomszédoktól, akik már tapasztaltabbak.Hidd el, a jó komunikáció már fél karrier. A jövő miatt meg ne görcsölj, mert azt a rossz energiát megérzi a babád is.
2014. ápr. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

igen, próbálok megnyugodni és igénybe venni a segítő kezeket, de akkor is olyan rossz, hogy nincs egy nyugodt percem sem. amikor kb minden el lenne rendezve.

egyszer nem sétáltam csak úúúgy az utcán cél nélkül hogy ne kelljen valahova rohannom, egyszer nem ültem a gép előtt csak úúgy, hogy közben ne ellenőrizgessem jött e válasz a mailemre, vagy ne kelljen gondolkodnom, hogyan folytassuk ha nem utalok, vagy aggódni hogy mi lehet egyik rokonnal, hogy nem képes visszajelezni, vagy egyszer nem ettem egészségtelent (kenyér, vaj, édesség, és ilyenek) lelkiismeretfurdalás nélkül, stb; néha már úgy kivagyok, hogy megfordul bennem mit is csinálnék épp, ha nem épp gyereket várnék.

2014. ápr. 25. 21:11
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi lesz veled ha meglesz a gyerek??? Ideg összeroppanást kapsz? Az élet nem arról szól,hogy 100% boldogság,de meg kell próbálni pozitívnak maradni.Teherbe estél,rendben a terhességed (kicsit kisebb na bumm,nem tragédia,van aki kisebb van aki nagyobb) nyugi van!+
2014. ápr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#4 minden meg VOLT, fel VOLT készülve a gyerekre

de minden megváltozott


én meg ezt nem értem, hogy nem értik az ilyen kérdezők.


volt párom, pénz, munka, stabil környezet.

2014. ápr. 25. 21:12
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Gondolja arra, hogy a baba születése után már úgyis garantáltan nyugisabb lesz az életed. Akkor meg épp ez a nyüzsi fog hiányozni.

És nem vagy egyedül: sok másik anyuka is ezer, meg ezer dologgal foglalkozik. Én 2 éve, a harmadik gyerkőc születése előtt a 35. hétig dolgoztam, majd a maradék időben berendeztem a szobát, ahová vártuk. És közben persze ott volt az óvodás és az iskolás, meg a tananyag kikérdezése, a vásárlás, a mosás, főzés, takarítás, a minden. És a szülés után ennek jelentős része maradt, leszámítva a munkát.

A kismamaság nem arról szól, hogy a pozitív teszt után azonnal megáll az élet és előkerül a karosszék. :)


Minden rendben lesz. Arra gondolj, így tudod igazán megbecsülni mindazt, ami majd lesz, hisz magad intézted el, jártad ki az útját.


Tápszer nem biztos, hogy kell, mindenképp próbálj szoptatni, és akkor feltehetőleg a gyógyszer és a betegség is elkerül. Ma már sok kórházban van olyan szolgáltatás, hogy a baba papírjait (TAJ, lakcím...) elintézik neked, némi pénzért persze. Ha ilyen nálatok nincs, adj meghatalmazást egy rokonodnak, és egyébként is fogadj el minden feléd nyújtott segítő kezet. Az első időkre rendelj magadnak főtt ételt, a takarítást eleinte hanyagold és pihenj, amennyit csak tudsz.

A legjobbakat!

2014. ápr. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszönöm


igen ezt vártam, hogy karosszék :)

ehelyett folyamatos adrenalin és ideg


még az alvás sem hoz megváltást

háton nem szabad, oldalt hol ez a csípőm fáj, hol az, hol pisilni kell


össze fogom tenni a kezem ha egyszer is a monotómiába kell süllyedjek!

2014. ápr. 25. 21:46
 10/13 anonim ***** válasza:

jaj...


nincs ismerősöd, aki igazi ős anya típus, vagy olyan szerelmes az anyaságba típus, akit egy kicsit megfigyelhetnél úgy a hétköznapokba a gyerekével, illetve kérhetnél tanácsokat, kérdezhetnél tőle dolgokat?


nálunk felújítás volt, illetve deszkáztuk a teraszt, és annyit pakolásztam, hogy becsípődött a derekam, az utolsó két hétben mozdulni se tudtam, mégis boldognak éreztem magam.


a törvényi dolgok se bonyák, nem tudom, mi a baj, fennakadás, de ha írsz privibe, segítek ezekben szívesen... / abban is segítek, hogy ne kelljen foglalkoznod a tápszerkeveréssel / :)

2014. ápr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!