Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most újra el kell mennem...

Most újra el kell mennem vérvételre?

Figyelt kérdés

Múlt hét végén töltöttem be a 16. hetet.

Ma voltam vérvételen AFP,Hepa és teljes vérkép-vizeletet vettek ( elvileg ). Most mentem a sima vérvétel eredményért amin alig van valami adat. Se cukrot nem néztek,se vasat,kb a fele adat van rajta az első trimeszteres vérképemhez képest. Hozzáteszem nagyon mélyen vannak a vénáim. Ma a harmadik nővérkének sikerült végül levennie nagy nehezen a szükséges mennyiséget ( 5 szúrással közel 30 percet voltam bent... A karom tiszta kék-fekete. Most hogy nincs egy csomó szükséges adat a leleten így újra elküldenek majd ? Az első trimeszterben is hibáztak akkor a vércsoportot nem csinálták meg és szúrtak újra 2 nappal később... Jelezzem ezt a dokimnak ? Elvileg csak 2 hét múlva mennék hozzá amikor már az AFP eredmény is megérkezik a dokihoz...



2014. ápr. 28. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a vért sikerült levenniük akkor a papíron szereplő adatokat nézték meg, nem mindig ugyanazt. Nem kell aggódni, majd ha mész a dokihoz megmondja, ezért külön nem kell elmenni.
2014. ápr. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vilcsianyuja ***** válasza:
16 hetesen nem kell teljes vérkép. Majd 24 hetesen és 32 hetesen kell menni, akkor fognak vasat is nézni. A cukrot meg majd terheléses vércukorvizsgálaton 27 hetesen. Nem is értem, miféle teljes vérképet meg vizeletet vettek tőled most, vizeletet mindig a védőnő nézte (esetleg a terhesgondozást végző orvos). Van valami egyéb betegséged?
2014. ápr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos elég sok probléma adódott a kezdetektől. Vérzések,majdnem kiszáradtam,gyógyszereket is szedek. A vérnyomásom is nagyon alacsony.Mostanában pedig 3x is elájultam :( Gondolom ezért kellett volna teljes vérkép...
2014. ápr. 28. 20:26
 4/4 Vilcsianyuja ***** válasza:
Utólag már nem látod, mit is kértek a vizsgálatkérő lapon, de lehet, hogy az extra vérvétel miatt, és amiatt, hogy nehogy túl sok kémcsőnyit kelljen levenni (most volt elvileg az afp mellett a hepatitis B vérvétel is), ezért csak eleve azokat a vizsgálatokat kérte az orvos, amik a leleten szerepelnek. Vaspótlást lehet, hogy friss eredmény nélkül is fel fog írni a dokid (nekem elég volt panaszkodni, hogy hullik a hajam, nem várta meg a 24 hetes vérvétel eredményét). Remélem, jobban leszel!
2014. ápr. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!