Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyibe kerül egy kisbaba?

Mennyibe kerül egy kisbaba?

Figyelt kérdés
Ha mindent meg kell venni, mennyi pénz, ha nem akarunk nagy túlzásokba esni?

2014. máj. 13. 07:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Én ruhákat kaptam. Kiságy, kád, cumisüveg ,textilpeslus stb kb 70ezer ft volt, de mindent ujonann vettem, használtan ennek töredéke lett volna!
2014. máj. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi rengeteg mindent kaptunk, így amit vennünk kellett az elején az pár 10ezer forintos tétel volt. Nagyon sok mindentől függ. Határ a csillagos ég. Nem mindegy, hogy ragaszkodtok-e ahhoz, hogy mindenből újat vegyetek, vagy van, amiből jó a használt is. Van, ahol lakást is átalakítanak, falakat mozgatnak a baba érkezéséig, szóval rengeteg tényező van. Ha leírod mi az amit vennétek, nagyjából belehet lőni az árakat.
2014. máj. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%

Ha alapból 1-et akartok vállalni, az sokba fog kerülni,főleg ha mindent és új cuccokat akartok.Az induló az elején 300ezer tuti volt.Nálunk 3 gyerek a terv,ebből 1 megvan, 1 a pocakban.Mi így is vásároltunk.Az úgymond tartós,közös cuccokból újat és több funkciósat.Pl.:babakocsi és tartozékok(100 ezer akcióban),kiságy 40ezer, de nem használta az 1 gyerek,mellszívó,sterilizátor(30 ezer),etetőszék multis(20 ezer akcióban),mérleg(tizen már nem emlékszem,nekünk kellett, mert étkezési naplót kellett vezetni és a súlyt,folyadékot is),cumisüvegek,(Aventes mind 2 db minden méretből és tartalékfejek tizenezer)kis sportkocsi(9000 akcióban),szekrény megvolt,arra csak pelenkázót merevet cseréltünk 2-szer(5-5 ezer),hordozókendő új 22000, franciaágyra karám, hgy ne essen le, 35000. Ezek a dologi kiadások nagyjából eddig.Ruhát általában turiban veszek, de ami unixex,abból újat.Játékokat újat, de csak tartós és fejlesztő játékot.Pl.:hintaló,bel-kültéri hinta,kisbabakocsi,motor,smart bicikli3 in 1.

Nálunk a 2. gyerek is azonos nemű lesz,harmadiknak pedig fiút várunk.A terv is így volt.

Azt érdemes már az elején eldönteni mennyit vállaltok, mert nem mindegy, hogy mire adtok ki több pénzt, esetlegesen feleslegesen.Sajnos használtan eladva a cucc,jó ha a felét visszaadja.Ja havi pelusadag min. 20 ezer.De akcióban márkától függően lehet kevesebb.

2014. máj. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia mi sok kis ruhát kaptunk, meg babának sok apróságot textil pelus, pelus. Ami sokba volt babakocsi, hordozóval, Iso fixxel (nekünk a biztonság fontos volt a párommal)40000 használtan, babaágy pelenkázó komodós 45000, ez új de még tervezzünk babát neki is jó lesz. A kezdő gyógyszertári csomag 5000 körül van. Kis kád pár ezer forintért lehet kapni. Tehát egy 100000 Ft kellet nekünk kezdőnek. Ja és ki lett festve a kicsi szobája és a miénk is mert még a mi szobánkba van az ágy most tervezzük a költözést. 10000 körül volt a festék, apa festet :D Amik még pár ezerrel megdobták a költséget, bab fésű, köröm olló, textil pelus, ágynemű, törülköző ez is pluszba olyan 15-20. Tehát olyan 150000, ha mindent össze adok, de ezt nem egyszerre adtuk ki mindig vettünk ezt-azt.
2014. máj. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

Én sokmindent használtan fogok megvenni.

Így kb. olyan 50ezerbe fog kerülni az, amit újonnan kell megvennem.

2014. máj. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmitek sincsen, és a bútoroktól a legutolsó előkén át mindent vennetek kell, akkor olyan 2-300000, és én úgy számoltam, hogy a tartós használati cikkek középkategóriások, a ruhák pedig turisak. Mi csak a babakocsit vettük 100 ezerért, és semmi extra, viszont nagyon strapabíró kis kocsi.
2014. máj. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
Mi csak néhány ruhát kaptunk, így kb 250 ezret költöttünk mindenestül, mielőtt megszületett a baba, de az első három-négy hónapban még hozzájött úgy egy 100-as, mindenből igyekeztünk a legjobb ár-érték arányút keresni, a dolgok 95%-át újan vettük, végül lett jópár dolog, ami feleslegesnek bizonyult, vagy csak egyszer-kétszer kellett.
2014. máj. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy nagy igényű, mindenből használtat veszel, nem dőlsz be a divathóbortoknak akkor már 60-70 ezerből megúszhatod (ez arra az esetre igaz, ha semmit nem kapnátok, mindent nektek kellene beszerezni). Ha mindenből újat, márkásat akarsz venni, minden újdonságot kipróbálsz akkor akár 1 milliót is el fogja érni a végösszeg. Ebbe természetesen nincsen benne az ha fogadott dokinál akarsz szülni (havi 3-16ezer+ a szülés 30-160 ezer), a terhes vitaminok( havi 3-6ezer), fizetős vizsgálatok (9-80ezer). Kismamaruhák (ez megint caak attól függ hogy túrkálod/kínaiban/kismamaboltban veszed (pár ezertől több tízezerig).
2014. máj. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Néhány dolgot használtan vettünk, volt aminél ragaszkodtam az újhoz, volt, amit igazából felesleges, de "saját örömre" megvettem:

Ruhák használtan: kb 10-15.000, de egy éves koráig szerintem nem kell több.

Babakocsi használtan, ipari tisztítással: 33 ezer (újonnan minden tartozékkal 200 körül lett volna)

Hordozókendő használtan: 9 rugó

Tömörfa bútor használtan (ágy, pelenkázó, kisebb szekrény): 50e


Újonnan:

Csecsemőápolási szerek, 1 csomag pelenka kezdésnek: 10 körül

Orvostechnikai eszközként használt légzésfigyelő: 35e

Matrac: húúú, ezt kaptuk, de új, fogalmam sincs mennyi lehetett.


Saját örömünkre: szenzoros, mozgásérzékelővel nyíló fedelű kuka pelenkának és egyéb háztartási szemétnek: 15e

2014. máj. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi is kaptunk kiságyat, babakocsit, csomó ruhát szóval a költségesebb dolgokat nem kellett megvenni. Cumisüveg, pelus, orrszívó és társai most nem sorolgatnám mik kellenek az olyan 50.000 Ft volt. Kérdés, hogy újonnan vagy használtan akarod én pl. újonnan nem vettem volna semmit se olyan jó cuccokat lehet venni használtba is babakocsit, kiságy stb, de új is van olcsóbb kategóriás. Ha összeszámolom hogy nekem kellett volna megvenni akkor olyan 200-250 ezer lett volna persze a 9 hónap alatt nem az utolsó pillanatban.
2014. máj. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!