Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Muszály a cukorterhelés ha...

Muszály a cukorterhelés ha amúgy minden rendben?

Figyelt kérdés

Mert még csak 17 hetes vagyok de már most rettegek mivel egyetlen olyan vénám van amit szúrhatnak !

És nem akarnám az előző terhességemnél össze vissza turkáltak a vénámban majdnem elájultam ja mellesleg fájt is!!

Tehát nem lehetne kihagyni ,nem volt soha gond a cukrommal ,az előző 2 terhességem alatt sem!!

Persze tudom az nem azt jelenti hogy most nem lesz!

Amugy itthon szoktam mérni

és éhgyomorra olyan 5 mmol/L szokott lenni


2014. máj. 14. 14:05
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
71%

Honnan tudod, hogy minden rendben van? Pl. az inzulinod rendben van, vagy csak a cukrod?


Nekem is csak egy vénámat szúrták meg, mert a másikat nem látta a nővérke. Úgy be volt kötve hazafelé, hogy drogosnak nézhettek az utcán.:))


Én se voltam amúgy IR-es 26 éves koromig, mindig takarózhat az ember ezzel, hogy "dehát eddig se voltam ez meg az". Mindig van egy első alkalom.


Neked is jobb, ha elmégy rá. Nekem tökjó élmény volt egyébként, fincsi limonádé (vinni kellett citromot meg glükózt), jófej nővérkék. Egy negatívum volt csak: a könyv, amit vittem magammal, nem bizonyult túl jónak, és sajnos csak az volt nálam...

2014. máj. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Igen. Ez egy kötelező vizsgálat. Nekem az első terhesség alatt volt terhességi cukrom, az egyik vénámat elsőre szétkúrták a kórházban, a maradék 5 alkalommal ugyanabból vettek vért.

A 2. terhesség alatt semmi gond nem volt, pedig 2x is terhelték.

2014. máj. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
33%

NINCS olyan, hogy KÖTELEZŐ VIZSGÁLAT. 4 orvosi pecsét kell a kiskönyvbe, ha az egyszeri anyasági segélyt kéred, semmi más. Sem az AFP, sem a vérvételek, sem UH, semmi nem kötelező!


Én sem megyek el erre a cukorterheléses izére, mondjuk más okokból. Amúgy én is a harmadikat várom.

2014. máj. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos ez is egy olyan dolog, hogy sose lehet tudni. Nekem is mindig tankönyvi volt a cukrom, egészen kb 35 éves koromig, amikor "nem jött össze a baba", miatt volt terheléses cukor vizsgálatom, már az éhgyomri is magas volt, amit nem is gondoltam volna. Kezelés hatására rendbe jött, de e miatt a terhesség alatt 3x is volt terheléses cukor vizsgálatom, és rendben volt minden mindhárom vizsgálatnál. Nekem is nehezen vesznek vért, minden vérvétel előtt reggel ébredés után megiszok kb 1 liter vizet, ezt ajánlották a laborban. Én is utálom a vérvételt, de hát ez van. Kitartást! :)
2014. máj. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
14:22-es vagyok, egy barátnőmnek az első gyereknél nem volt problémája, a másodiknál lett terhességi cukorbeteg, amiről nem is érzed, hogy probléma lenne, de, komoly problémákat okozhat a terhességre, babára nézve. Egyébként az előző válaszoló válaszában is van igazság, elméletileg nem vagy köteles a vizsgálatokat megcsináltatni, mint ahogy a kezelések módját is jogunk van megválasztani, vagy megtagadni, kivéve közvetlen életveszély esetén, ha az orvosnak is felelőssége van. Mindenki maga lelkiismerete, tapasztalata felelősségvállalása alapján mérlegelhet.
2014. máj. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
14:22, és 14:28 vagyok, én pl a dokimmal egyetértésben az AFP-t kihagytam, és az ilyenkor esedékes hepatitis b-t pedig a terheléses cukorral együtt veszik le, mivel az nem időhöz kötött, így én is megspóroltam egy fölös vérvételt. Helyette elmentem egy komolyabb genetikai ultrahangra, persze fizetősre.
2014. máj. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Első ez meg milyen kérdés hogy az inzulinod redben vagy a cukrod is??

tudtommal nincs különbség közte mivel a cukorszint ha jó akkor nyilván a hasnyálmirigy termel megfelelő mennyiségű inzulint!

2014. máj. 14. 14:34
 8/31 anonim ***** válasza:
76%
Cukor szint és az inzulin szint két külön dolog. Kezeletlen terhességi cukorbetegség a magzatra nézve veszélyes, ezekről tudsz?
2014. máj. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Van különbség, mert normál vércukor érték mellett is lehet már kiugróan magas, nem csökkenő inzulin érték, ami már problémára utalhat. Bár ezt a terhességi terheléses cukornál sajnos nem nézik, csak a vércukor értéket. Bár a 3. vérvételkor hirtelen nagyon alacsonyra leeső vércukor szint is jelezhet inzulin problémát.
2014. máj. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

"Első ez meg milyen kérdés hogy az inzulinod redben vagy a cukrod is??"


Nem tudom, ez egy olyan ember kérdése, aki nem csak azt tudja, hogy van különbség, hanem a muszáj szót is helyesen írja?:D


"mivel a cukorszint ha jó akkor nyilván a hasnyálmirigy termel megfelelő mennyiségű inzulint!"


Nem. Biztosan hallottál már inzulin rezisztenciáról, az nem cukorbetegség, igazából a cukorbetegség előszobája, viszont pl. okoz hüvelyi problémákat, vagy akadályozza a teherbe esést. Szóval nem ugyanaz a kettő, ezért érdemes (persze semmi sem kötelező) elmenni a vizsgálatra.


Miért félsz a szuritól? Azért, mert egy vénádat tudják csak szúrkálni? Szerintem ha félsz, akkor menj el magánba, én az Istenhegyin csináltattam pár éve, mert ott van közben tévé, olvashatsz könyveket, baromi profik, tiszta a rendelő, kedves nővérkék vannak.:) A nyafogáson nevetnek, szarkasztikus humoruk van, nem cs.sznek le semmiért:)

2014. máj. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!