Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2. gyerek, miért nem vagyok...

2. gyerek, miért nem vagyok beindulva?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves fiam. Tavaly terhes voltam, de a 10 héten elvetéltem. Most 10 hetes terhes vagyok, örülök, de alig mondom el valakinek és nem is vagyok úgy beindulva, mint a fiamnál. Mikor jön el, hogy hú babám lesz?
2014. máj. 16. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha már túl leszel a 12. héten, akkor fogod biztosnak gondolni. Szerintem az előző baba elvesztése most valahol tudat alatt gátol az előre örülésbe.
2014. máj. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia, ez volt a helyzet nálam is! Tavaly április 29-én halva született a fiunk. Akkor volt a lányom 2 èves.. Jùliúsba teherbe estem, ami problèma mentesen zajlott vègig ès ezt figyeld:most àprilis 29-èn megszületett kisfiunk! Kb a 6-ik hónaptól kezdtem csak elhinni hogy ismèt terhes lettem. De nem èltem bele magam ès nem mondtam senkinek csalàdon kívül. Csak akkor mikor már jòl látszott ès ùgyis ràkèrdeztek ismerösök. Addig nem nyugszik az ember amig az èlö kisdedet a kezèben tartja! Normàlis amit èrzel.
2014. máj. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, csak rosszul érzem magam emiatt. Sajnálom, ami a babáddal történt.
2014. máj. 16. 11:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez az első terhességem, 34. hétben vagyok de én se vagyok beindulva pedig nekem első baba szóval izgulnom kellene vagy mi. Meg is szoktam kapni másoktól, hogy "te nem is várod ezt a gyereket?" "nekem elmondhatod őszintén, volt egyáltalán tervezve ez a baba?" stb. Anyukám ki van akadva rám, hogy hogy nem izgulok a szüléstől, hogyhogy nem beszélek a pocakomhoz, miért nem simogatom és a többi. Meg, hogy ő az első terhességénél be volt sózva, másra se tudott gondolni. Szörnyen idegesítenek már. Nekem sincs semmi húúú nekem babám lesz érzésem, de nem is agyalok rajta mert akkor meg azon stresszelem be magam, hogy biztos rossz anya leszek, jön a depi meg a többi hülyeség. Jól érzem magam, szerencsére eddig nem volt semmi tünetem, se hányinger, semmi jelét eddig nemigen adta, hogy bent lenne csak az utóbbi 1-1,5 hónapban kezdett el jobban ficánkolni, de így is van hogy egész nap eszembe se jut, hogy babát várok csak este mikor párom is hazaér. Szerintem ezen ne kattogj, mindenki másként éli meg a terhességet is, szülést is, anyaságot is.
2014. máj. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is most várom a másodikat,a fiam 2. Egyáltalán nincs meg az a mindent elsöprő "gyerekem lesz" érzés,mint anno a fiammal. Még szinte fel sem fogtam,10 hetes vagyok én is. Talán majd ha megmozdul,kerekedik a pocak... Mi sem mondtuk még senkinek,de szerintem még nincs is semmi közük hozzá,majd ha betöltöttem a 12.hetet,utána... Bár amilyen a viszonyom a családommal,legszívesebben el sem mondanám,mert már előre látom a reakciókat...
2014. máj. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy semmikor. Én 34 hetes vagyok, de nincs meg az az elsöprő érzés, szerintem ez valahol természetes, hisz tudod mit vársz és mire készülj. Ez nem azt jelenti, hogy nem várod és szereted, de tudod mit fogsz kapni :)
2014. máj. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele. Van egy 4 éves kisfiam, 19 hetes vagyok a hugival, de bennem sincs meg az a lelkesedés, mint anno. Pedig terveztük, szeretem, várom, külön örülök, hogy kislány lesz, de valahogy mégsem vagyok úgy ráindulva a témára. Kisfiamnak ilyenkor már vásárolgattam dolgokat, bújtam a vaterát, hátha kifogok jó cuccokat neki stb. Most meg úgy semmi, ilyen "ráérek még erre" érzésem van. Persze lehet az is benne van a pakliban, hogy nem is kell annyi mindent vásárolnunk, mostmár nem a 0-ról indulunk, mint akkor, de valahogy furcsa.
2014. máj. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!