Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénz vagy szülési szabadság?

Táppénz vagy szülési szabadság?

Figyelt kérdés
31 hetes vagyok, kb. január végéig tervezem hogy dolgozok, ez 4-5 hét a kiírt időpont előtt. Hogy járok jobban, ha táppénzre megyek vagy ha szülési szabadságot (tgyás) veszek ki? Melyiknek magasabb az összege, melyiket folyósítják korábban, az első két hetet mindkét esetben a munkáltató fizeti vagy csak a táppénznél? Köszönöm a válaszaitokat.
2009. dec. 28. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban jársz, ha táppénzre fogsz menni, mert a táppénz első 15 munkanapja betegszabadság, amit a munkáltató fizet (béred 70 %-a)és a februári fizetéseddel az már meg is kapod. A fennmaradó időt töltheted táppénzen, (ha a munkáltató belemegy). A terhességi gyermekágyi segélyt ráérsz a baba születésétől igényelni, mert onnantól számít a 168 nap. Remélem tudtam segíteni.
2009. dec. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A táppénz nem csak 60% most? A tgyás összege magasabb? Amúgy abból is az első két hetet a munkáltató fizeti? Bocsi a sok kérdésért de nekem ez még homályos, most kezdek mégcsak tájékozódni.
2009. dec. 28. 19:07
 3/4 anonim ***** válasza:
34. hétig dolgoztam, utána felváltva voltam betegszabin (15 munkanap) 1 hét szabin és 2 hét táppénzem, a tgyást csak a szülés napján kezdtem meg.
2009. dec. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Újra az első válaszoló vagyok. Ahogy már írtam a táppénz első 15 munkanapja betegszabadság, ami 70 %, ezt fizeti a munkáltató. Ha ez a 15 nap lejár, akkor következik a táppénz, amit az OEP folyosít, de az hosszadalmasabb. A TGYÁS az átlagkereseted 70 %-a és ebből vonnak még SZJA előleget (ami általában 18%). Remélem így jobban érthető volt.
2009. dec. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!