Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetséges, hogy nem hatott...

Lehetséges, hogy nem hatott vagy valamit elírtak?

Figyelt kérdés

Alacsony volt a vasam, (3,38 és 3,80-tól lenne jó) elmentem a háziorvosomhoz, aki a Neo-Ferro-Folgammát írta fel, napi 2x1. Azt mondta, 3-4 hét múlva menjek el vérvételre, hogy megnézzék javult-e. Ha nem javul, akkor injekciósan fogja adni a vasat.


Tegnap megkaptam a leletemet és amikor megláttam... 3,34 lett a vas. Nem hittem a szememnek. Amikor nem szedtem a vasat, elég fáradékony voltam, a lépcsőn alig tudtam felmenni. A tabletta után pedig mintha kicseréltek volna. Végig bírom porszívózni a lakást megállás nélkül, nem fáradok el és még egy csepp víz sem folyik le rólam. És nem hatott? Érdekes...


A vizeletvizsgálat résznél pedig az szerepel, hogy anyag nem érkezett, holott bevittem és a szemem láttára címkézték föl.

Ilyenkor most mi a helyzet akkor? Holnap megyek egyébként NST-re és megkérdezem az orvosom is...


35 hkm



2014. máj. 21. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Szedsz mellé C vitamint? Az kell a vas felszivódásához.
2014. máj. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak a gravidát szedem.
2014. máj. 21. 16:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Én Sorbifer Durules-t kaptam rá anno, pedig nekem csak épphogy alatta volta az értéknek, és annyit kellett szednem mint neked, viszont ebben 320 mg van vas, míg a tiedben ahogy nézem "csak" 114mg. Egyrészt lehet, hogy mint ahogy az előttem szóló is írta nem szívódik fel rendesen, lehet, hogy kevés, mert amit "megeszel" fel is használod az aktívságoddal és többre lenne szükséged. Jövő héten megyek én is a 24 hetes vérvételre, kiváncsi vagyok most hogy alakul (mert az előző terhességnél is itt lett kevesebb).
2014. máj. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Megvolt a doki.

Azt mondta, de aggódjak, nincs ezzel semmi baj, mert minden terhes nőnél így van szinte, hogy soha nem éri el az értékhatárt. Illetve, ha szülésnél olyan sok vért vesztenék akkor természetesen pótolják.

Ugyan úgy a neo-ferro-folgammát javasolta. Kérdeztem tőle, hogy mi lesz ha a háziorvos mégis adni akarja az injekciót? Azt válaszolta, mondjam azt, hogy köszönöm nem kérem.


Egyébként köszönöm nektek a válaszokat! :)

2014. máj. 22. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!