Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes kismama vagyok. Nem...

12 hetes kismama vagyok. Nem lett jó a vizelet eredményem. Ez nagy baj?

Figyelt kérdés
A nitrit pozitív lett.Nagyon félek.Azt is hallottam,hogy daganatot is jelenthet.Semmi tünetem nincs.Ki lehet kezelni?Volt valaki ebben a helyzetben?
2008. júl. 29. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez baktériumok jelenlétére utal. Nekem is volt ilyen, amikor terhes voltam, szerintem nincs miért aggódni.
2008. júl. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem minden esetben a legelejétől találtak valamit a vizeletemben. Hol a nitrit volt sok, hol a fehérvérsejt sőt volt olyan, hogy még egy kevéske vért is találtak benne. Az első ilyen alkalom a 8. héten volt és hát teljesen ki voltam borulva, hogy elveszthetem a babámat és hogy valami baja lehet. Az orvosom minden alkalommal antibiotikumot irt fel, mert szerinte gyulladás volt a szervezetemben. Most már ott tartók, hogy nem idegesítem magam rajta, a nőgyógyászom szerint a terhesség alatt eleve megváltozik az ember teste és a leletek közel sem lesznek olyan tökéletesek mintha nem várnánk babát. Nekem sem volt semmi tünetem ami bajra utalhatott volna, a babával mindig minden rendeben volt.

Szóval azt tanácsolom, hogy semmi idegeskedés, csak a babával törödj és ha semmi tüneted nincs és jól érzed magad akkor hidd el, nem lesz próbléma. Gondolj arra, hogy mindenkinél van valami ami elöjön ilyenkor csak azt te nem tudod csak a tiedet láttod.

Remélem sikerült egy kicsit megnyugtatnom.

35 hetes kismami

2008. júl. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Olvastam,hogy felszálló is lehet,és az nem jó a babának.Kaptam kliont,de nem használt.Vagy sok olyan ételt ehettem,amiben nitrit van?
2008. júl. 29. 21:27
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi aválaszt,kicsit megnyugtattál.Holnap megyek dokihoz,mert csak most kaphatok antibiotikumot.
2008. júl. 29. 21:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem minden esetben a legelejétől találtak valamit a vizeletemben. Hol a nitrit volt sok, hol a fehérvérsejt sőt volt olyan, hogy még egy kevéske vért is találtak benne. Az első ilyen alkalom a 8. héten volt és hát teljesen ki voltam borulva, hogy elveszthetem a babámat és hogy valami baja lehet. Az orvosom minden alkalommal antibiotikumot irt fel, mert szerinte gyulladás volt a szervezetemben. Most már ott tartók, hogy nem idegesítem magam rajta, a nőgyógyászom szerint a terhesség alatt eleve megváltozik az ember teste és a leletek közel sem lesznek olyan tökéletesek mintha nem várnánk babát. Nekem sem volt semmi tünetem ami bajra utalhatott volna, a babával mindig minden rendeben volt.

Szóval azt tanácsolom, hogy semmi idegeskedés, csak a babával törödj és ha semmi tüneted nincs és jól érzed magad akkor hidd el, nem lesz próbléma. Gondolj arra, hogy mindenkinél van valami ami elöjön ilyenkor csak azt te nem tudod csak a tiedet láttod.

Remélem sikerült egy kicsit megnyugtatnom.

35 hetes kismami

2008. júl. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ne idegeskedj ez baktériumot jelent,és csak antibiutikumrs fog el mulni én a helyedben kérnék tenyésztést,mert csak arra fog a baci eltuni amire érzékeny tapasztalatbol mondom a harmadik gyermekem várom,és mindel volt ez a probléma,az elsövel nagyon is 2hétig injekcioztak a korházban,

12hetes kismama

2008. júl. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kaptál rá antibiotikumot?Mert ezt ki kell lezelni!
2008. júl. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nincs daganatod!

Nekem is volt egyszer benne nitrit, de másnap már nem.

Baktériumoktól van a vizeletben nitrit.

Vagy húgyúti fertőzéstől, de lehet enyhe hüvelyi folyástól is.

Ha nem múlt volna el, kaptam volna antibiotikumot.

Igyál sok folyadékot, az tisztítja a húgyutakat.

Írd be a keresőbe, hogy : vizelet nitrit, már az első oldalon pontosan leírják.

2008. júl. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Edit881208 válasza:

Szia!

Olyan nincs hogy étellel vagy itallal kerül be a szervezetbe, mert az ételek és italok nitrátot tartalmaznak, nem nitritet, és amikor a nitrát baktériumokkal találkozik, akkor alakul nitritté. Tehát jól mondta az előttem szóló, valamilyen baktérium jelenlétére utal, ami lehet egy enyhébb húgyúti fertőzés, amit te észre sem veszel. Azért vagyok ilyen jól tájékozott, mert 2 napja az én laboromon is poz.lett és a doki elmagyarázta hogy ne rémüljek halálra, kaptam rá gyógyszert és ennyi. és nekem sem volt semmi tünet, szóval ne aggódj, nincs semmi gáz! :)

32 khm

2013. aug. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!