Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lázcsillapításra milyen...

Lázcsillapításra milyen gyógyszert szedhetek be és szerintetek mi az a hőmérséklet amivel már orvoshoz/ügyeletre kellene mennem?

Figyelt kérdés
32.hetes vagyok és reggel óta egyre rosszabbul érzem magam, most mintha menne fel a hőm. lázam még nincs, de szeretnék felkészülni ha esetleg éjszaka felmegy. rubophen van itthon és gyerekeknek nurofen szuszpenzió. köszi
2009. dec. 30. 20:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Algopyrint is beszedhetsz, de sajnos az vényköteles.

Jobbulást mihamarabb!

2009. dec. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Itt két választ fogsz kapni, az egyik az algopirin, (nekem is ezt mondták) a másik a panadol. Tegyél már most a csuklódra hideg vizes borogatást, nekem bejött!
2009. dec. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, sajnos egyik gyógyszer sincs itthon a kettő közül....
2009. dec. 30. 20:08
 4/12 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, 38 fölött nem jó "tartósan", ez annyit jelent, ha fölé szökik, de le tudjátok vinni valamivel, akkor nem kell az ügyelet, csak ha "úgy marad".

Ülőfürdő is segít (férjemnek csináltuk nem is olyan rég), langyos, enyhén meleg kád vízbe kell beleülni, és fokozatosan hűteni ,amíg benne ülsz, de 36 fok alá nem szabad.

első voltam megint, csak túl gyorsan elküldtem...

2009. dec. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
paracetamol tartalmú lázcsillapítók nem javasoltak terhesség alatt, de egy algopyrint nyugodtan bevehetsz. 38 fok felett számít láznak. nagynéném 15 hetes terhesen esett át egy influenzaszerű fertőzésen, sokáig volt magas a láza. neki azt mondták, hogy először természetes módon kell a lázat levinni, elkerülendő a felesleges gyógyszerterhelést. ő a 3.napont ment csak orvoshoz, azóta jól van, nem szedett gyógyszert. szóval az éjjel, ha belázasodsz, akkor vidd le a hődet 38 alá hűtőfürdővel, ha úgy nem menne, akkor algopyrin(a rubphent nem ismerem) és másnap elmehetsz orvoshoz, mert jó tudni, hogy milyen jellegű a megbetegedés.
2009. dec. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39 hetes vagyok, elég csúnyán influenzás napok óta, de lázam nincs, általában nem is szokott lenni. Nekem azt mondták, ha felszökne, és nem tudnám levinni Algopyrinnel, borogatással és hűtőfürdővel, menjek be, és gyorsan kiveszik a babát, elvégre már teljesen érett, a láztól pedig komoly baja lehet. A tiéd még kicsi, de azért jó lenne a szülészorvosoddal is beszélni, mi az a pont, amikor menj be a szülészetre.
2009. dec. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Először csak Panadol!Ha nem használ, akkor lehet pár szem Algopyrint.
2009. dec. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a panadol paracetamol tartalmú, én mindenképpen az algopyrint, aspirint javasolom. 2 hónapos kor alatt elvileg nem is szabad paracetamol tartalmú szereket adni, de legalábbis nem ajánlott.
2009. dec. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Panadolbol a kék szedhető a piros nem. De a gyoygszerésznek tudnia kell ha megkérdezed.
2009. dec. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
21.41 Tudtommal a bébi kupok is paracetamol tartalmúak csak a dozis változik ahogy nő. A terhesség alatt is azt adnak ha kell én szülés után is azt kaptam kék panadolt .
2009. dec. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!