Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúlyos kismamák! Ti hogyan...

Túlsúlyos kismamák! Ti hogyan viszonyultok a terhesség alatti súlygyarapodásotokhoz? Mennyit híztatok?

Figyelt kérdés
Én eleve túlsúllyal indultam (167 cm, 90 kg). 33 hetesen 95 kiló vagyok, ami annyira talán nem vészes. Engem mégis frusztrál. Nyilván nem az a legfontosabb, hogy bombanő maradjak/legyek (hehe), de aggaszt, hogy vajon sikerül-e megszabadulnom a felszedett kilóktól. Esetleg még többtől. :-) Néha olyan lelkifurdalásom van, ha valamit megkívánok és megeszek. Ti hogy vagytok ezzel?

2014. jún. 1. 10:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

90-el kezdtem, 116-al mentem szülni. Amit megkívántam megettem.

A szüléssel 8 kg ment le 1 hét alatt, a baba volt 4,5 kg, méhlepény, víz, vér.

A hasam előtte 'lapos' volt, most olyan mint aki 4-5 hónapos terhes. Egy éve szoptatok, en megeszem még mindig amit megkívánok, nem zavar a súlyom.

Kövéren is lehet csinosan öltözködni, mindig mindenki megsícsér milyen csini vagyok.

Azt ne várd, hogy soványabb leszel mint szülés előtt.

2014. jún. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

5 kilót híztál a 33. hétig és ettől félsz? Ha hízol még 5-öt a végéig akkor is szülés után 2-3 héttel mire kimegy a víz addigra újra 90kilós leszel. Szerintem ez igenis elfogadható. :)

Én a kisfiammal 9 kilót híztam (182centi vagyok és akkor 109-ről indultam). Szülés után 2 héttel 106 kiló voltam.

Most várom a második babánkat, 20 hetes vagyok, 109-ről indultam és most vagyok 110. Én addig nem aggódom amíg úgy látom hogy keveseket hízok. Ha hirtelen sok jönne fel akkor tutti kétségbe esnék és vissza venném az evést.

Szerintem kár aggódnod. Nem fog már olyan veszett sok kiló feljönni, én max 5 plusz kilót tippelnék még neked és szerintem az bőven belefér.

A szülés utáni diétáról csak annyit tudok mondani hogy nekem nem ment. Eleinte enni nem volt időm, aztán amikor lett időm elkezdtem zabálni, leginkább a depresszió miatt is. 8 hós volt a kisfiam amikor nagynehezen leadtam 4 kilót majd vissza is jött. Nem volt időm főzni a férjemre és mellette magamnak főzőcskézni diétás ételeket. Utólag úgy gondolom hogy ha másképp csináltam volna lehet hogy sikerült volna. Decemberben elhatároztam hogy szilveszter után nekiállok futni, diétázni stb... Neki is álltam, elszánt voltam, két hete csináltam amikor kiderült hogy újra terhes vagyok, pedig nagyon leakartam fogyni nyárra. Hát mostmár mindegy, majd szülés után belehúzok.

2014. jún. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Amiatt is aggódom, hogy a férjemnek már nem fogok tetszeni, már túl sok, túl löttyedt leszek. Hogy nem tekint majd rám nőként. A ti párotok hogyan viszonyult a megváltozott testetekhez? Titeket ez nem aggasztott?
2014. jún. 1. 10:46
 4/14 anonim ***** válasza:

Az első terhességem 92-vel kezdtem és 95-el fejeztem be (nyilván még a szülőszobán is hánytam, de mint a lagzis kutya), mikor megszültem 3 nap múlva itthon már csak 85-öt mutatott a mérleg. Mire a lányom 3 hónapos lett 74kg voltam. 8 hónapos koráig szoptattam,jött a hormonborulás, 3 év eltelt 96kg vagyok,2 hónapos terhesen.

Őszinte leszek, nagy ívben letojom a súlyomat, majd szülés után edzek :) Egyébként aktívan bicózok közben is.

Nem vagyok kívánós, inkább nagyon émelygek :/

2014. jún. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%

Én 156 cm vagyok, 83-mal kezdtem, most 84 kg vagyok 30 hetesen. Én is mindent megeszek, amit megkívánok, eszemben sincs megvonni magamtól :) Bár nekem az is közre játszik, hogy fél percre nem tudok megülni a helyemen, lótok-futok, biciklizek, házat újítunk fel, ha épp nincs semmi dolgom, akkor is inkább elmegyek a bababoltba :) Remekül érzem magam, úgyhogy én egyelőre nem aggódom.

Szerintem neked sem kell, ez a pár kiló simán lemegy a szülésnél.

2014. jún. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Na, akkor én aggódhatok:( 178cm magas vok, 97ről kezdtem, 110 vagyok most, 28 hetes. Az rengeteg, nem? Pedig nem zabálok, ma pl. kifejezett hányingerem van, cukorterhelésem rendben. nem is értem, hol van rajtam ez a 13 kilo:(((Babám akkora, mint lennie kell, 26 hetesen volt 927gramm.Engem néha zavar, néha leszarom, néha félek, nemlesz-e baj belőle. Amúgy jól vok, eredményeim is jók, 35 éves vok.
2014. jún. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az elso terhesseget 98kg-mal kezdtem es 168cm vagyok, a vegeig 15ot hiztam, miutan megszultem 102 voltam, aztan szepen felmentem 117re...aztan nagy erofeszitessel sikerult lefogynom 94re, amibol 4 visszajott es most a 2. terhesseget igy megint 98kg-mal kezdtem, most vagyok 22 hetes es 103.... sztem az 5kg marha sok a 22. heten, de probalok nem 15 fole menni megint.. engem zavar de csak amiatt, mert tudom milyen rohadt nehez volt lefogyni, es ahogy meglesz ez a baba is, egybol ujra fogom kezdeni kemenyen, amit leotte csinaltam... igazabol eletmod valtassal ment le, es a mai napig ugy eszem, csak tornazni nem tornazom, de megis felcsuszott ez az 5kg, persze ha azt vesszuk ebbol 1l az plusz ver, megkotott viz is lehet 1-2kg, plusz a meh,baba,viz,mehlepeny sulya, osszeadva kitesz 4kgot, igy mar hajban nem is hiztam, de akkor is idegesito.. ja meg a melleim 2x akkorak, azok is nyomnak a merlegen :S remelem nem novok tul nagyra es sikerult leadnom utana megint :)
2014. jún. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

90-nel kezdtem, 95 kilóval szültem, és a szülés utáni első hónapban 15 kilót fogytam, amit azóta is tartok.

Mindent eszem, néha este fél 8-kor vacsi, amikor lefektettük a fiamat.

Ne aggódj ezen, meglátod, szoptatás alatt elindulnak le a kilók, meg majd ha a baba után kell szaladgálni.

2014. jún. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as! Ez biztató! :-)


Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

2014. jún. 2. 18:35
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia, én igaz "más súlycsoportú" vagyok, de sajnos azt kell mondanom, ez a szaladni a baba után nem mindenkinek válik be..én is rohangálok fel alá, de semmit nem mozdult tovább a mérleg, az utolsó 6kgmtól most kemény diétával és sporttal próbálok megszabadulni, mielőtt újra teherbe esem. Szóval én azt javaslom a szoptatás alatt is érdemes odafigyelni, ha ott okosan étkezel, le tud menni. én fehérjegazdag étrenddel éltem, amiben a ch legtöbbje zöldségben jött be és így lement egy 10-es a 1,5 év szopi alatt (nekem kisebb súlyból ment le tehát el tudom képzelni, hogy nagyobbnál több is!). Nem kell diétázni, csak okosan válogatni. sok sikert, jó egészséget nektek!!
2014. jún. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!