Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A rákszűrés eredményem P3...

A rákszűrés eredményem P3 lett. Olyan válaszokat várok, akiknek szintén ez volt. Mi lett végül? Mivel kezelte az orvos?

Figyelt kérdés
17hetes kismama
2014. jún. 2. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem nekem,de két ismerősömnek is lett P3.Mindkettőnek sima gyulladás állt a háttérben,kaptak rá kúpot,és újabb kenetlevétel után már rendben volt az eredmény.

Egyéb esetben ha jól tudom rákmegelőző állapotra utal,ezért fokozottan kell szűrésekre járni.

2014. jún. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Margit84 ***** válasza:
100%
Szia! Nekem 2009-ben volt P3 HPV szűréssel megállapították, hogy egy magasrizikófakturúm van, kezletek kúppal stb. hogy a gyulladás lemenjen, de a méhszájsebet műteni kellett. Egész pontosan azt a részt ki kellett metszeni. Ezután jó darabig szednem kellett Isoprinosine-t. Először negyedévente rákszűrés, aztán félévente, és utána már évente is elég volt. Azóta már volt P1-es eredményem is... igaz ez életemben eddig csak egyetlen egyszer. Egyébként mindig P2. (de minden más lehet az esetedben, hiszen babát vársz, a legjobb lenne ha a nőgyógyászoddal konzultálnál, hogy mi ilyenkor a teendő, vagy egy ami talán mégjobb onkológussal aki nőgyógyász is. Engem egy ilyen műtött és kezelt annon). Ha van esetleg még bármi kérdésed írj nyugodtan akár privátban is, szívesen válaszolok.
2014. jún. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A Papanicolau (P0-P5) rendszer kicsit már elavult, ugyanis nem árul el semmit arról, hogy a kóros leletet rák vagy gyulladás okozza, így sok nőgyógyász már nem ezt az értékelést használja. A P3-at az esetek többségében gyulladás okozza, így valószínűleg valamilyen hüvelykúpot fogsz kapni, majd egy újabb rákszűréses kontroll. Mindenképpen mond meg a nőgyógyászodnak, hogy legközelebb Bethesda értékeléssel (is) kérje a rákszűrést, mert ott pontosan ráírja az értékelő orvos, hogy ez most gyulladás, agy rákmegelőző állapot, így feleslegesen nem hozzá rád a frászt!
2014. jún. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Margit84 ***** válasza:
Utolsó, ebben igazad van, de sajnos még mindig ezt használják... nekem is a P3 mellett még egy kisebb litánia volt, gondolom azt jelentette a továbbit... Azt tudom, hogy a doki akihez járok az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrumba küldi értékelésre a leleteket.
2014. jún. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Margit84 ***** válasza:
akarom mondani a keneteket...
2014. jún. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Margit84 ***** válasza:
100%

Közben előszedtem a papírjaimat hogy mi volt benne...

P3 LISL; LSIL, enyhe fokú laphám-eredetű intraepitheliális lézió (CIN 1)


Kimetszett részt küldték szövettanra és hát az eredmény az nem CIN 1 lett, hanem CIN 2


CIN II/III: a hám rákmegelőző állapotának középsúlyos és súlyos formája.

2014. jún. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Margit84 ***** válasza:
100%
Még egyet írnék hozzá... én a világért sem szeretnék ezzel senkit megijeszteni az biztos... igazából csak tényleg fontos, hogy rendszeresen ellenőrizni, és a te esetedben kedves kismama azt tenni amit az orvos mond. Nem hiszem, hogy várandósság alatt gyógyszeres kezelésen kívül bármi mást alkalmaznának. De ezt tényleg vele egyeztesd, remélem olyan orvosod van, akiben megbízol. Minden rendben lesz!!!!
2014. jún. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!