Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nem kell már bejelente...

Tényleg nem kell már bejelenteni a munkáltatónak a várandósságot?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm azt mondta, hogy az Alkotmánybíróság eltörölte azt a rendelkezést, miszerint be kell jelenteni a munkáltatónak a várandósságot, csak így lesz védett a kismama, mert utólagos bejelentést egy esetleges elbocsátásnál nem fogadnak el. Tényleg igaz ez a hír? Hol lehet utánanézni?
2014. jún. 3. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Tényleg igaz, eltörölték a munka törvénykönyvében az erre vonatkozó jogszabályt arra hivatkozva, hogy a terhesség magánügy, bár egy idő után szerintem úgyis feltűnik. :)

[link]

2014. jún. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De jó, köszönöm!
2014. jún. 3. 18:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, maganugy, persze. Igaz, a kismama kulonleges banasmodot igenyel, de nem baj. A NLC-n volt egy roppant idiota cikk errol.
2014. jún. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de az AB hivatkozott erre, nem én találtam ki és ez elvekről szól, nem a gyakorlatról. Én speciel olyan munkakörben voltam, ahol nem kellett különleges bánásmód. Nyilván pl egy vegyi üzemben nem szerencsés titkolni, és a munkáltatónak biztosítania kell az időt munkaidőben, amikor a vizsgálatokra megy a kismama. Ám biztos vannak olyan inkorrekt munkahelyek, ahol megtalálják a módját, hogy védettség ellenére is elbocsájtsák a kismamát. Ja, és a bejelentés nem csak a kismama védettségét adta meg, hanem ezzel kötelező jellege is lett.
2014. jún. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ám biztos vannak olyan inkorrekt munkahelyek, ahol megtalálják a módját, hogy védettség ellenére is elbocsájtsák a kismamát. "


Mint ahogy vannak inkorrekt anyák is.



Ez mondjuk szerintem pont, hogy inkább visszaüt a nőkre. Még inkább nem fognak nőket felvenni.

2014. jún. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Természetesen köteles vagy bejelenteni, hiszen valakinek be kell majd ugrania a helyedre, és a megfelelő ember megtalálása nem biztos, hogy két perc. És előbb utóbb úgyis meglátszik rajtad, akkor meg kellemetlen lesz, ha már ők kérdeznek rá.


Az viszont igaz, hogy nem rúghatnak ki, akár szóltál róla, akár nem.

2014. jún. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!