Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki szerette volna a 2. gyereket, de miután összejött, megijedt és elbizonytalanodott?

Figyelt kérdés

Én most kicsit félek, főleg a nagyobb miatt, hogy vajon milyen lesz, hogy lesz, jó döntés volt-e, nem sérül-e a nagyobb (5éves) stb.

Még csak 7 hetes vagyok, de borzasztó bizonytalan.


2014. jún. 5. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mitől sérülne a nagyobb?
2014. jún. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
13 hónapos alányom és 5 6 hetes terhes vagyok! :) mitöl sérülne??? nyugi csak a hormonok szórakoznak! :)
2014. jún. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is 5 éves a nagyobb lányom, most 10+5 hetes vagyok! El nem bizonytalanodtam, de én is nagyon aggódom, hogy mi lesz a (nagy)lányommal! Gondolom lelki sérülésre gondoltál, illetve az esetleges féltékenységre. Én erre azt mondom, hogy ha kellően odafigyelsz, hogy ne helyezd háttérbe a babával szemben, hanem inkább bevonod a dolgokba, hagyod hogy segítsen, akkor semmi gond nem lesz! :) A lányom nagyon várja már, én attól félek legjobban, hogy semmiképpen nem szeretne fiú kistesót, és akkor fog nagyon csalódni ha mégis fiú lesz!

Tudja már a nagyobbik gyermeked, hogy lesz kistesója?

2014. jún. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok, 13 hónapos alányom most 6 hetes terhes vagyok ( elírtam az elöbb ) szóval nem kell félni nem lesznek félytékenyek a lényeg hogy majd mondjad a nagyobbnak hogy " most tisztába tesszük a kistesót " , " most megetetjük " meg hasonlók, föleg 5 évesne jobban megis értik, hogyha belevonod mindenbe akkor örülni fog hogy együtt csinálhatja veled, nem lezs félytékeny!!!! Csak ne mondj sose olyant hogy " most nincs ideje rád anyának 2 meg ilyenek akkor alakúl ki a harag majd a féltékenység! Ja és mesélj neki már a pocakodról is hogy itt van benne akistestvérkéd :) meg ilyenek!
2014. jún. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
Jókor jut eszedbe.
2014. jún. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, lelki sérülésre gondolok, hiszen 5 éve apa és anya egyetlen szeme fénye. Ugyanakkor jó, hogy nagy, mert könnyebben megérti/felfogja az egész szituációt.

Persze, tudom, hogy majd be kell vonni, meg a sok figyelem.

Én is félek a kicsi neme miatt, mert kisfiam kijelentette, hogy kisfiúnak kell lennie. Lány szóba sem jöhet. Szóval, nagyon izgulok, hogy tényleg fiú legyen. Egyébként mi is jobban örülnénk, mert ha ellenkező neműek és ekkora a korkülönbség, akkor az nem valami biztató.

Egyébként nem tudja, még várni akarok, majd ha már nagyon látszik rajtam. Különben minden nap csak kérdezgeti, hogy mikor jön (szeretne tesót) és nem érti meg, hogy sokat kell még várni.

2014. jún. 5. 22:35
 7/11 anonim ***** válasza:
Ugyanígy érzek kérdező! 17 hetes vagyok, a nagyobbik négy éves lesz.pont ma gondolkoztam ezen.
2014. jún. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
akkor üdv a klubban...:(
2014. jún. 5. 22:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Viszont a lelkem melyen biztos vagyok benne, hogyha megszületik nagyon fogjuk szeretni, a nagyobbal együtt, aki már most várja egyébként. Utolsó voltam.
2014. jún. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ebben én is biztos vagyok! ;)
2014. jún. 6. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!