Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyszeri kicsi barnázás 8-9...

Egyszeri kicsi barnázás 8-9 hetes terhesen mennyire veszélyes? Kell aggódnom? Vetélés előjele lehet?

Figyelt kérdés
Csak egyetlen folt, egy nagyon kis mennyiség ürült ráadásul 1-2 órával szex után. Úgy alakult, hogy többször is együtt voltunk aznap, sok kihagyás után. Lehet, hogy csak megerőltettem magam? Túl nagy megterhelés volt? Nagyon megijedtem, eddig minden rendben zajlott a terhességgel, uh-n is minden oké volt. Most próbálok pihenni sokat, az nem árt, és vitaminokat eszem, most megyek majd a dokihoz jövő héten. Görcs nem volt, csak az oldalam táján éreztem meg a megerőltetést, de nem fájt. A medencémben van egy kis izomláz még a "csúcs elérése" miatt. Enyhe szédülés van, és a vérnyomásom vacakol.
2010. jan. 3. 17:06
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Szerintem ezen kár vitatkozni, hogy ki, mikor és mennyit csinálja a terhesség alatt, mi, amint már említettem hetente, de inkább ritkábban bújunk mostanában össze, mint előtte, attól függetlenül, hogy kivételesen most 2x is sor került a dologra, ami inkább megszakítás és befejezés volt, így is van elég bűntudatom miatta, hogy megtettük, igazából, mivel visszacsinálni nem tudom már, ami egyszer megtörtént, így kioktatásra kevésbé, tanácsra annál inkább szükségem van, rájöttem magamtól is, hogy nem volt túl jó dolog, amit tettünk, bár nem gondoltam azt se, hogy rosszat tehetünk vele, azt hiszem ezt le is írtam, a kérdésemben inkább az szerepelt, hogy aggódjak-e, most, hogy már megtörtént, lehet-e nagyobb baj belőle, vagy ne lihegjem túl, mert már így is eléggé kiborultam, zokogtam és rettegek azóta is, hogy mi lesz most. Amúgy köszönöm a válaszokat és a bíztatást mindenkinek, megpróbálok lenyugodni, nem aggódni, és majd meglátjuk.
2010. jan. 3. 21:13
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 2. válaszadónak a tanácsot, egyetértek többek között veled is! Köszönöm! Válaszodból és a többiekéből is azt vettem ki, hogy nem nagy a baj, de azért legközelebb óvatosabban, vagy inkább egyáltalán ne tegyük, vagyis mellőzzük a nemi életet.
2010. jan. 3. 21:26
 13/19 anonim ***** válasza:

18:32 vagyok.


Amíg az orvos meg nem tiltja, addig nem kell mellőzni, de mindenképpen sokkal óvatosabban kell szeretkezni, mint ahogy megszoktátok. Vérzést, barnázást azonnal jelenteni kell az orvosnak, mert bármitől lehet, nem csak a szextől.


MIndenképpen említsd meg az orvosnak, és kérd ki a véleményét, hogy PONTOSAN mit szabad, mit nem szabad. Én még a mellbimbóingerlést sem szégyelltem megkérdezni tőle, hogy szabad-e, mert tudom, hogy oxitocintermelődést okozhat, ami méhösszehúzódásokat vált ki. Kicsit zavarba jött a drága, de becsületesen összeszedte magát és elmondta, hogy abban a korban (12 hetes voltam) a méh még nemigen reagál az oxitocinra, csak jóval később.


16 hetesen jött a nagy megkönnyebbülés, amikor végre kiderült, hogy a vérezgetéseim nem a méhből származnak, hanem egy méhszájpolip okozza, ami nem nő tovább. Onnantól kezdve újra közösülünk és orgazmusom is lehet, de persze mindent nagyon óvatosan csinálunk, és nem napi kétszer. :-)

2010. jan. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy amúgy még az sem biztos, hogy a sex miatt volt az a kis barnázás, ez csak az én véleményem!
2010. jan. 3. 22:10
 15/19 A kérdező kommentje:
Ezt nem igazán értem! De komolyan! Ha nem is lett egy aktus befejezve, csak később, az már kettőnek számít??? Napi kettőnek? Hát én ezt nem így gondolom! Én nem feltétlenül az orgazmusra utazom, de azért általában úgy szoktuk befejetni, most az, hogy volt egy kis szünet tartva, azt mondjuk még óvatosságnak is lehetne betudni, nehogy túlerőltessük magunkat, ezért inkább úgy döntöttük, hogy rápihenünk, ez tulajdonképpen még jónak is számít szerintem így utólag is nézve! De ki, hogy látja!
2010. jan. 3. 22:21
 16/19 anonim ***** válasza:
61%

Kezdek kiakadni rajtad. Nem értem, minek is mosogatni magadat? Először ezt írod: "Úgy alakult, hogy többször is együtt voltunk aznap", aztán meg ezt: "Tisztába téve a dolgokat: Csak 2x voltunk együtt", most meg már a kettőbpől is egyet akarsz csinálni?


Tudod, mit? Ha te jobban tudod, mitől véreztél, akkor csináld úgy, ahogy akarod, és ne kérdezz meg senkit róla, se minket, se az orvosodat. De ha meg szerinted biztos nem a szextől volt a vérzésed, akkor hogy lehetsz olyan felelőtlen, hogy még nem vagy a nőgyógyászati ügyeleten???

2010. jan. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de most már engem is kezd fárasztani a dolog, miért kell kötözködni? Nem értem mi a gondod. Csak pontosítottam, de úgy látszik, hogy egyáltalán nem érted az egészet, akárhogy magyarázhatom. Úgy tűnik, akkor teljesen fölöslegesen írogatok itt! Remélem azért más értette, ettől jobban, és érthetőbben ugyanis nem tudom leírni, inkább a pontosítást követő válaszra lettem volna kíváncsi, nem arra, hogy ki akadt ki, meg ki nem. Ha meg nem sértelek, de ennyi türelmed van/lesz a gyerekedhez is? Ez a baj ezzel az oldallal, hogy egy kis kérdésbe nem sok minden fér bele magyarázattal együtt sem, sok a félreértés belőle. Csak rövid akartam lenni az elején, nem vagyok hülye, és nem fényezni akarom magamat, ez szerintem érthető. Amúgy meg eddig senki nem mondta, hogy rohannom kellene az ügyeletre, összetéveszted a te eseteddel, én ugyanis nem vérzek, és nem véreztem, azért a barnázás egy kicsit más, attól függetlenül, hogy lehet belőle gond! Amúgy meg én csak akkor rohannék az ügyeletre, ha dőlne belőlem a vér, de mivel nem, így "beérem" azzal, hogy ma lát a dokim, akit fel is hívtam azóta, és ő is mondta, hogy ne aggódjak, nincs baj, azok alapján amiket elmondtam. Mellesleg semmi kedvem itt vitatkozni, nem is szoktam így viselkedni, meg leállni vitatkozni, de annyira tapintatlan és kötekedős voltál, hogy nem csoda, ha én is kiakadok! Próbáltam elmagyarázni, hogy félreértetted, de mind hiába, ennek sem volt eredménye. Egyáltalán nem kell úgy beállítani, mintha mi állandóan azt csinálnánk, mániákusan, mintha nekem csak ez számítana, más nem, és még a gyerektől is fontosabb lenne, totál félreértés, el sem tudom mondani mennyire! Mint már említettem, eddig soha egyszer sem volt gond belőle, máskor is voltunk együtt. De ez sem számít, ez se lett figyelembe véve. Mindegy. Sajnos le kell mondanunk most már állandóan, előtte sokkal többször voltunk együtt, de a baba miatt lemondunk! Ez az oldal szerintem nem erről szól, hogy kiakadok, meg vitatkozok a másikkal, én soha nem írnék ilyet valakinek, ha segíteni akarok, vagy tanácsot adni, legyen akármilyen buta, vagy idegesítő az illető, én csak tanácsod adnék és kész, vagy esetleg te ebben éled ki magad? Nem gond, csak akkor nem igazán jó helyen próbálkozol. Azért remélem másoknak, akik hasonló helyzetbe vannak, vagy lesznek, mint én később hasznosak lesznek ezek a válaszok ettől a kis kellemetlenségtől eltekintve. Nem kellett volna elrontani az egészet ezzel a stílussal. Szerinted ki kíváncsi arra, hogy te mit gondolsz rólam, hogy kiakadsz-e, vagy sem, nem akarlak megbántani, de szerintem akkor eltévesztetted az oldalt, ha vitatkozni, vagy kötekedni akarsz.
2010. jan. 4. 11:25
 18/19 anonim ***** válasza:

, én ugyanis nem vérzek, és nem véreztem, azért a barnázás egy kicsit más, attól függetlenül, hogy lehet belőle gond! Amúgy meg én csak akkor rohannék az ügyeletre, ha dőlne belőlem a vér, de mivel nem, így "beérem" azzal, hogy ma lát a dokim,


Szia!Ne érts félre én nem kötekedni akarok, de ebben amit kiemeltem nagyon nincs igazad. Csak azért írom le, mert nem szeretném ha a tudatlanságod miatt veszítenéd el a babád.

A barnázás is vérzés csak kisebb mennyiségben, és szinte már megalvad mire az kiér. Ha akkor rohansz az ügyeletre amikor ömlik belőled a vér, akkor már felesleges sietned, mert akkorra már sajnos elvetéltél. A barnázás mindenképpen egy intő jel, ami arra figyelmeztet leginkább hogy valami gond van, amivel AZONNAL orvoshoz kell fordulni, még mielőtt tragédiává nem alakul. Gyakori ez a barnás folyás a terhességek alatt, de semmiképp nem természetes. Szóval ha van ilyen folyásod azonnal menj orvoshoz, ne várd meg míg piros vér folyik. Így még tudják orvosolni a helyzetet ha baj van, ha pedig nincs nagy gond legalább megnyugszol. De ha vérzel........sosem fogod megbocsájtani magadnak, hogy nem mentél rögtön az ügyeletre!

Ez csak egy jó tanács!

2010. jan. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Ma voltam a dokinál, nagyon köszönöm mindenkinek a megnyugtatást, és a válaszokat, hál'istennek nincs semmi baj, ahogy már telefonon is mondta! Minden teljesen rendben van, és nagy csodálkozásomra még a házasélettől sem tiltott el, pedig vártam, hogy mondja! :) És tényleg nem kell izgulni! Bár én is úgy vagyok, hogy jobb félni, mint megijedni! Köszönöm mégegyszer a tanácsokat! :) Nagyon örülök, és mindenkinek boldog babavárást! :)
2010. jan. 4. 23:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!