Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38-39 hét körüli kismamák...

38-39 hét körüli kismamák titeket mennyire szokott vizsgálni a dokitok? Szerintetek ez normális?

Figyelt kérdés
Nálunk az van, hogy elmegyek ctg-re, utána bemegyek a dokimhoz, közli hogy teljesen jó a ctg-m. Kérdezi, hogy van-e panaszom, bármit mondok arra mindig az a válasz hogy majd ha szültem elmúlik. Ultrahanggal megnézi a baba fejkörfogatát, áramlást meg nem értek hozzá még mit de 3-4 adatot diktál az asszisztensnek és ennyi. 1 hónapja alulról meg se vizsgált. Utoljára azt mondta a külső méhszáj nyitva azóta nem vizsgált, azt mondja nem akar feleslegesen nyúlkálni odabent nehogy meginduljon a szülés. A babám súlyát kérdeztem, de nemigazán akarta megmondani, mintha sokáig tartana megnézni vagy nem is tudom...Nálatok hogy zajlik?
2014. jún. 20. 15:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem úgy volt a végén,hogy nst-re jártam az sztk-ba,ott az nst papírt megnézte egy orvos,mondta,hogy oké minden,volt amelyik megkérdezte hogy vagyok,volt amelyik nem. Gondozásra máshova jártam,ő megnézte mindig a méhszájat,de uh-t nem csinált csak mikor kértem a 37-38 hét környékén,akkor az uh adott egy becsült súlyt a babáról,aminél kevesebbel született végül két hét múlva... Áramlást sose néztek.
2014. jún. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem ha jól emlékszem 32 hetesen volt utoljára hüvelyi vizsgálatom, utána nem. Nst után sem ultrahangozott, azt megnézte, jó volt, aláírta. Az utolsó nst-n (39 hetesen) mondta, hogy ha nem szülök meg addig, akkor 40 hetesen vizsgál, de reméljük már nem kell. Nem is kellett, 4 nap múlva szültem. Én örültem, hogy nem piszkál feleslegesen.
2014. jún. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosod korrekt. Tényleg nem kell mást vizsgálni problémamentes terhességnél. Hacsak nem tűnik extra nagynak a baba, akkor a sülyt sem érdemes megmondani, mert borzasztó pontatlan becslesek lehetnek. A belső vizsgálat kockázatos, hiszen nagyobb a fertőzésveszély egy nem teljesen zárt méhszájnál.

A legtöbb magán nőgyógyász sok felesleges vizsgálatot csinál, hogy a kismamák úgy érezzék, hogy borzasztó jól vannak terhesgondozva. A súlybecslés meg kb.10- ból egyszer jön be. Szóval örülj neki, hogy az orvosod nem piszkál feleslegesen, és reméld, hogy a szulésnél is ezt a gyakorlatot követi, mert akkor sokkal jobban megéled a szülésedet, mint egy oxytocinos, oránkénti felnyúlkálásos agyonellenörzött szülést

2014. jún. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez az eljárás, mint amit a kérdésben leírtál, pedig én néha barnázok is. De mindenre azt mondja, hogy normális, majd elmúlik, jól van így. Engem is ultrahangoz NST/CTG után. Nem hiányolom a manuális vizsgálatot, de a panaszaim miatt jó lenne, ha tudnám, hogy nem nyílok...
2014. jún. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Betoltott 38. hetig engem sem vizsgalt es igy a helyes. Sok koraszules a vizsgalatok miatt is lehet. A belso mehszajad latja uh. is es az a lenyeg. A sulymeres meg fugg az uh. berendezestol is. Nem regi es azert nem tudja megmondani?
2014. jún. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

kb nálunk is ugyanez van, igaz én még csak a terhesgondozáson vagyok, de annak jól megkérik az árát...

általában azzal kezdjük, van e panaszom, megnézi a leleteim. Utána UH, leméri a combcsontot, a has és a fej körméretet, meghallgatjuk a szívet és súlyt becsül. Utána még megnézi a méhszájat és ezzel vége. CTG a jövőhéten lesz először.

2014. jún. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ezek szerint akkor normális. Én azt gondoltam volna, hogy ezt azért nem árt hetente ellenőrizni így a vége felé meg főleg, hogy mennyire vagyok kitágulva stb...:) Nektek mennyit saccoltak súlyra 38. héten?
2014. jún. 20. 19:30
 8/12 anonim ***** válasza:
2900 korul
2014. jún. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

én tegnap töltöttem a 38. hetet, és 2560 gr-ot jósoltak, de kezdetektől nem tudjuk mikor fogant, benne van a pakliban hogy még csak a 37. hétnél járok. A méhszáj nálam még zárt.

Milyen tüneteket produkálsz már egyébként?

Nekem néha 10 mp-re kb. megkeményedik a hasam meg pulzál alul a méhem (vagy összehúzódik??) nem tudom, ez már jóslófájás vagy még nem? Nem túl kellemetlen, mert csak 10 mp az egész. Gondolom a jósló durvább....most már napközben is nagyon fáj a derekam, a hátam, a comb és a medence találkozásánál az ízület, és a fenekem is :) mennyi lehet még hátra??

2014. jún. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nálam még jósló sincs. 2 napja éjszaka arra ébredtem 2x, hogy görcsöl a hasam alja nagyon, meg bekeményedett a hasam, de vissza is aludtam...se előtte, se azóta semmi...akkor kezdtem örülni, hogy talán beindul de tök fitt vagyok, semmi jele a szülésnek. 39-nél járok de pár nappal nekem is szerintem el van számolva.
2014. jún. 20. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!