Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kemoterápia után estem teherbe...

Borabeli kérdése:

Kemoterápia után estem teherbe, valaki volt hasonló helyzetben, hogy lehet ezt feldolgozni? Van tapasztalat kemo utáni fogantatásból, egészséges gyermek születéséről?

Figyelt kérdés
A férjem kemoterápiás kezelése után (12 kemo 9 hónap alatt) 3 hónappal teherbe estem. (Véletlen gumiszakadás, majd escapelle eseményutáni tabletta ellenére). Az orvos reakciója: ennyire termékeny típus. Mihamarabbi abortuszt javasol, mivel nem csak a terhesség alatt, hanem később is kiderülhet genetikai / fejlődési rendellenesség, illetve h a spermium, ami most termékenyít, az két hónap érlelődik, ami nagyon rövid idő a kemo után. Abortusz ellenes vagyok, nem bírom feldolgozni a helyzetet, nincs értelmes és jó gondolatom. A férjem a betegsége után arra kér, hogy a gyerekünket ne tegyem ki annak h lehet h beteg. Van egy gyönyörű egészséges kétéves kislányom és úgy érzem, olyan helyzetbe kerültem, ahol nincs jó döntés. Én nem tudnék tükörbe nézni, egy abortusz után, inkább Én is belehalnék, de nem tehetem, mert édesanya vagyok, akinek megszakad a szíve.

2014. jún. 21. 15:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Milyen szert kapott a férjed?
2014. jún. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem vagyok a téma szakértője, de a helyedben elmennék valami jó genetikushoz, hogy ott adjanak tanácsot.

IstenhegyiGéndiagnosztika, Czeizel professzor.

Nagyon nehéz lehet, sok sikert kívánok. Ha van valami híred, írd meg kérlek!!! Szorítok, hogy ne kelljen elvetetni.

2014. jún. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
a betegség Hodgkin lymphoma III/b. MA már remisszióban van az állapot, a kezelés ABVD protokoll szerinti cytostaticus kezelés 6 x 2 fázisban (Doxorubicin, Vinblastina, Dacarbazine, Bleacyna) mennyiség mindig az aktuális vérkép függvényében, de minden alkalommal 14-18 órán keresztül folyt infúzióban. Értesz ezekhez???
2014. jún. 21. 16:06
 4/16 A kérdező kommentje:
5 héten vagyunk, csütörtökön még nem volt szívhang, csak petezsák. Az orvos, mint családtag szeret engem, a lánya barátnője vagyok.
2014. jún. 21. 16:09
 5/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, nagyon jókat írnak a Czeizel Endre professzorról, bejelentkezünk. köszönöm!!!
2014. jún. 21. 16:14
 6/16 Babeli Zurzavar ***** válasza:
sok erot kivanok Neked, akarmit javasol a pofesszor Ur, es akarhogy dontotok! ha esetleg nem esik nehezedre, megirod majd mit mondott?
2014. jún. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Annyira nagyon nem értek hozzá, de azért az orvosi előiratból ki lehet olvasni pár okosságot.

Doxorubicinre és bleomycinre 3 hónapot ír, vinblastinra és dacarbazinra 6 hónapot.

Ennek fényében én nem igazán kockáztatnék.

De mindenképpen érdemes szakértőhöz menni, ő talán tud pontos számadatokkal szolgálni, hiszen azért nem mindegy, hogy 90% a valószínűsége valaminek, vagy csak 1%.

De sokig nem érdemes húzni a dolgot (hány hetes vagy?), mert később nehezebb.

2014. jún. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

5 hét, 5 nap, még nagyon kicsi, 9 mm-es petezsák. Kb. egy hét múlva lehet látni a szívpulzálást az ultrahangon.

Van is lefagyasztva spermiumunk, illetve nekünk a 2 év kivárást javasolták még annak idején, mikor kiderült a betegség, hogy ha majd még szeretnénk kisbabát, de minimum a fél év kell a szakirodalom szerint.

Én ilyet se hallottam még h eseményutáni tabletta bevétele után is lehet teherbe esni, csak nézek értetlenül a világra és próbálok normális maradni. A férjem betegsége alatt azt hittem megerősödtem annyira, hogy úgy éreztem, bármilyen akadály jön az Életben, mindent le tudok győzni. Erre megint olyat kapok, hogy azt se tudom, hogy mit gondoljak (hiszek a gondolat teremtő erejében), ez tényleg velem / velünk történik???

Életekről, sorsokról kell döntenem, mert egy baba nem csak az Én és az ő életét befolyásolja, hanem a családunkét is.

Vagy legyek gyerekgyilkos és édesanya egyszerre úgy hogy meg sem adtam neki az esélyt. Nem találom a helyem, nem találom a gondolataimat, nem jön a belső hang sem, azt hiszem, segítségre van szükségem. Köszönöm h meghallgattok!

2014. jún. 21. 17:12
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, valóban nehéz helyzet.

Nem akarok hülyeségeket beszélni, inkább nem is írom le, amit gondoltam. :(

Sok sikert!

2014. jún. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

Jahj Istenem szegénykém, tényleg borzalmas helyzet:(

Nem elég, hogy egy daganatos betegséggel kell megküzdenetek, még jön ez is. Ráadásul esemény utáni mellett...:S Sajnos előfordul ilyen is, az esemény utáni kb. 86%-ban akadályozza meg a terhességet.

Minél hamarabb menj el tanácsadásra, és ha ott sem javasolják a megtartását, akkor szerintem minél hamarabb ess túl rajta. És ne érezd magad gyilkosnak egy percig se!

2014. jún. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!