Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fontosnak tartjátok, hogy...

Fontosnak tartjátok, hogy legyen fogadott orvosotok? Ha igen miért? Ha nem, szintén.

Figyelt kérdés
2014. júl. 1. 14:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én fontosnak tartottam. Így éreztem magunkat biztonságban, plusz én ezt egy nagyon bizalmi viszonynak tartom, nem szerettem volna, hogy mindig más orvos nyúljon hozzám. Bármikor hívhattam, soha nem kellett sokat várnom (egyszer fordult elő fél óra, mert műtőbe hívták), a szülésemnél rögtön jött, úgy vart össze, hogy meg sem éreztem (ahogy itt olvasom, ez ritkaság) utána is minden nap bejött hozzám. Mikor gondom volt a szoptatással rászólt a csecsemősökre, hogy azonnal segítsenek és már jöttek is (mondjuk ő volt az osztályvezető főorvos).
2014. júl. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fontosnak tartottam. Mindkét gyerekem ugyanannál az orvosnál született, és terhesgondozásra is hozzá jártam. És mikor jött a nagy pillanat, nem volt ügyeletes, de behívták és bent volt végig mellettem és nagyon segítőkész volt. No és nem egy halom pénzért, mert "csak" egy ajándék csomagot adtam neki.
2014. júl. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Fontos. Fontos, hogy támogassa az elképzeléseimet a vajúdáskor és a szüléskor is. Nem mindegy, hogy ismeretlen esik nekem, vagy valaki, aki tudja, hogyan szeretnék szülni. Nekem az sem mindegy, hogy elfogadja az én tempóm, vagy ő akar diktálni. A szülés nem betegség és nem várom, hogy irányítson és kezeljen. Azt akarom, hogy kísérjen, és erre sajnos nem minden orvos alkalmas.
2014. júl. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy vagyok ezzel ahogy az első is írta. Ez egy bizalmi dolog. Én 9 éve járok ugyan ahoz az orvoshoz. Tudja min mentem át. Hogy szültem az első 2 fiamat. És most a kilányomat is nálla fogom. Mi mindent megbeszélünk. Bármit kérdezhetek tőle. Mindig érdeklődik a fiúk után. És bármikor hívhatom.
2014. júl. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Annyira jó hallani, hogy vannak ilyen fogadott orvosok! (Nem ironizálok, komolyan mondom!!!) És ahol vannak ilyen megfogadható orvosok, ott azt mondom, hogy érdemes megfogadni, és jó, ha ilyen orvos van az ember mellett! Én sajnos az első babánál nagyot csalódtam a fogadott orvosomban, több okból is, így másodszorra nem fogadtam, az ügyeletes orvosnál szültem, és sokkal jobban jártam - hozzáteszem, szerencsém is volt vele. De nem mint követendő példát írom! Aki ismer jó orvost, az mindenképpen fogadja meg, ne bízza a szerencsére!
2014. júl. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Elso gyerkocnel volt orvosom, mert ahova akkoriban tartoztunk, arrol tudtam, hogy konkretan egy rakas kaki. Ez ma sincs maskepp, 3 eve szultem.


Masodik gyerkocnel megkerdeztem a korhazban dolgozo uh-s nenit, hogy mit javasol. Kozolte, hogy felesleges, az ugyeletes dokik is maximalisan dolgoznak, ha adsz penzt, ha nem.

Utana olvastam az Uzsokinak es vegul nem fogadtam.

Nagyon szep szulesem volt, meg ha s.csaszarom is volt. Semmiben nem csalodtam. Lattam a kislanyom azonnal es hoztak vissza. Mellkasomra tettek, simogathatgam, stb.

Abban a 4 napban is mindent maximalisan megkaptam.

2014. júl. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nalam legfontosabb szempont a szakmai felkeszultseg. Ahol szulni fogok sajnos az ugyeletesek kozott van olyan doki aki elsokent lep le ha problema van a szulesnel es sajnos mar nem egyszer a szulesznokon mult, hogy nem volt gond, vagy mas orvost kellett riasztani. Nekem meg tuti lenne olyan balszerencsem, hogy pont hozza kerulnek. Ezt mindenkeppen meg akarom elozni, ezert inkabb fogadtam orvost az elsonel is es most masodszor is. Benne megbizom
2014. júl. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem fogadtam orvost egyik várandósságom alatt sem (most vagyok 31 hetes a harmadikkal). Számomra teljesen rendben van, hogy havonta az ügyeletes doki vizsgál meg ingyen. Általában nem nagyon kell várni sem, csak ha műtőben van. Problémamentes volt eddig minden, azt elhiszem, hogy egy problémás terhesség esetén az a megnyugtató, ha ugyan az a doki van.

Szülésnél egyáltalán nem tartom fontosnak az orvos jelenlétét (nyilván normál, sima szülésre gondolok, nem komplikációsra), nekem mázlim volt mert szuper szülésznőt kaptam, úgyhogy a második szülésemnél a doki csak a burokrepesztésre, majd a kitolásra jött be és aszisztált.

2014. júl. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Első után azt mondtam, legközelebb nem fogadok dokit, felesleges. A másodiknál volt transzfúzióm, inzulinos cukrom, egyfolytában azzal riogatott a terhesgondozáson a doki, hogy hamarabb be kell indítani, így fogadtunk dokit. Adott egy biztos pontot a szüléshez, de azért csalódtam is benne. A végén szerencsére nem volt gond, indítva lett, de azért, mert nyaralni ment. Amit elfelejtett közölni velem. Állítólag ki voltam tágulva.
2014. júl. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fontosnak tartom, mert nálunk 10 orvosból 7-nél nem szülnék semmiképp. Vagy én jártam már velük pórul, vagy csecsemősnővér ismerősöm mesélt róluk pár szép történetet. Sok minden múlik a későbbiekben a szülésen, mind a baba, mind a mama egészsége szempontjából. Nekem fontos volt, hogy tisztában legyen az orvos a kórelőzményeimmel, hogy ennek megfelelően tudjon dönteni. Emellett az orvosom nem kér sokat (egy vizsgálat 3 ezer ft, a szülésre nem mondott árat, mi 40 ezret adtunk). Ennyit bőven megért a tudat, hogyha baj van, akkor kéznél a hozzáértő segítség. Tudom, hogy jól döntöttem, mert amikor beindult a szülés, akkor pont az egyik olyan doki volt ügyeletben, akihez nem akartam kerülni. Az első vizsgálatot ő végezte, és ő döntötte el, hogy lehet-e hívni az orvosomat. HÁt az egyik legfájdalmasabb része volt a szülésnek, amit művelt velem.
2014. júl. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!