Baba vagy munka?

Figyelt kérdés

Van már egy gyerekem, most jelenleg GYesen vagyok, nemsoká lejár, visszamegyek dolgozni januárban. Egy új munkakörbe fogok várhatóan dolgozni. Viszont tervezünk második babát.

Viszont nyilván nem tudom mikor jön össze a második baba, lehet mire visszamennék már terhes leszek, de az is lehet hogy beletelik akár 1 évbe is. Vagy kit tudja :)

Volt valaki aki már terhesen ment vissza dologzni? Vagy inkább várjunk, dolgozzak pl 1 évet és akkor álljunk neki? Igazából elkezdtük már, de most valahogy meginogtam mi lenne a jó.......

Ti hogy csináltátok akik másodikat is vállaltatok, de már közel volt, hogy visszamentek dologzni?



2014. júl. 8. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a 3-dikkal voltam terhes, mikor visszamentem dolgozni. Lejárt a felhalmozott szabi és kb. 15-16 hetes terhes voltam, hogy visszamentem. Így megkaptam az elmaradt béremelést is és mivel meglett a 180 bérezett napom, így átlagbért is tudtak számolni, anyagilag jobban jártam.
2014. júl. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
hát mi még csak az első születése előtt vagyunk, de én ha ott leszünk vagy nem mennék vissza dolgozni, főleg nem terhesen, vagy akkor várnék. lejár a gyes 1év munka után jöhet a baba, ki tudja mennyi időbe telik de az hogy visszamész dolgozni és pár hónap múlva megint elmész szabira...szerintem nem túl jó.
2014. júl. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi szerettük volna ha a nagy 2 éves koráig megszületik a kicsi,vagy legalább terhesen megyek vissza.

Ez nem jött össze...Most meg 7 hónap munka után itthon fekszem mert veszélyeztetett vagyok.Hát nem volt felhőtlen az öröm a munkahelyemen.

2014. júl. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

hát igen munkahely szempontjából nem az a jó, ha mindjárt jön egy tesó. De az ember nem várhat évekig, meg amúgyis ki tudja mennyit kell rá várni.

A munkahely olyan, hogy lehet meg is szűnik mire az ember visszamenne, vagy az a pozició már betöltött, így már nincs hova visszamenni, jobb esetben adnak másik munkát ami szintén jó lehet.

Sajnálom, hogy veszélyeztett lettél :( nagyon nem jó amúgy sem, de gyerek mellett, aki után szaladgálni akár emelgetni kell pláne nehéz lehet..... gondolom hogy terhes lettél mindjárt, így vissza sem vesznek majd jószívvel......

2014. júl. 8. 19:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom az első mennyi idős,de biztosan nem választanám a kis korkülönbség és az évekig otthon üldögélést hanem dolgoznék 1-1,5 évet a 2. baba előtt.
2014. júl. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én dolgoznék egy évet, mert anyagilag is jobban jössz ki, illetve akkor jobban számíthatsz, hogy vissza is vesznek utána, ha egy év alatt megmutatod, hogy Te jó munkaerő vagy. A másik ok, hogy szerintem kell egy kis korkülönbség is a gyerekek között, akkor jobban tud a nagy "segíteni". Már az is segítség, ha mondjuk eljátszik egyedül amíg szoptatod a kicsit vagy mondjuk tud fél órát csendben egyedül is lejátszani. Nekem csak két év van kettő között és borzalom néha, hogy mennyire nehéz tud lenni, hogy egyik kicsi másik pici.
2014. júl. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm neked is a véleményed :)
2014. júl. 11. 14:05
 8/8 anonim válasza:
Én is most megyek majd vissza dolgozni az első gyerek után. Úgy tervezem, hogy legalább 1 évet biztosan dolgozni szeretnék a második baba előtt. Anyagilag is így jobb, meg nekem kicsit már sok az itthon létből.
2014. júl. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!