Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan számolják azt, hogy...

Hogyan számolják azt, hogy hány hetes terhes valaki?

Figyelt kérdés

Terhes vagyok az első gyerekemmel, holnap megyek a nőgyógyászhoz az első vizsgálatra. Június 1-én történt meg a dolog, tehát attól kezdve kb 5 hetes terhes vagyok. Május 15-én volt az utolsó menstruációm. Mire számitsak ha elmegyek az orvoshoz, mert tudtommal az utolsó menstruációtól számolnak valamit, ami számomra nem világos, valaki elmagyarázná?

Elnézést a rossz megfogalmazásért, csak össze vagyok zavarodva ezzel kapcsolatban...


2014. júl. 9. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Május 15től kell számolni. Mi nem világos??
2014. júl. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó menzeszed első napjától számítják a terhességet.Ha jól számolom akkor most vagy a 7+6 hetes.
2014. júl. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Oké hogy akkor történ meg a dolog de lehet hogy 4 nap után termékenyültél csak meg szóval erre nem lehet nagyon alapozni. Ezért számolják az útolsó menszez első napjától.
2014. júl. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a harmadik válaszadónak a magyarázatot, ezért nem értettem rendesen, hogy hogyan is számolják. Bocsánat a buta kérdést/megfogalmazást.

Azt tudom, hogy mindenkinek más, de kb. mikortól kezd meglátszani a pocakomon a várandósság? Hanyadik héttől kezd jobban előbújni?

2014. júl. 9. 16:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Arra még várnod kell, de a 20. hét környékén kezd el látszani általában...
2014. júl. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az hogy mikortól látszik a pocak, emberfüggő. Nálam már a 12. héten látszott (vékonyan estem teherbe), egyik barátnőmnél 14 hetesen, másik barátnőmnél 24-25 hetesen látszott. Utóbbi akkora pocakkal szült, mint amekkora nekem 20 hetesen volt.
2014. júl. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó menstruáció első napjától számolják a terhességed idejét. Későbbiekben tudnak "módosítani a szülés dátumán,terhesség korán" a baba méreteiből ,ultrahang alapján. Az.hogy a pocak kinek hányadik héten látszik már az nagyon változó,sok mindentől függ,alkat stb.... Van akinek a 12 héten már látszik van akinek csak a 20-30 .hét között,ez nagyon változó. 18.hetes kismama :)
2014. júl. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!