Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lombikosok: mielőtt beültetik...

Lombikosok: mielőtt beültetik a megtermékenyített petesejtet végeznek valamilyen vizsgálatot hogy kizárják a betegségeket? /Down- kór, cisztás finrózis stb. / Vagy csak a terhesség nem tudom hányadik hetében küldenek ilyen vizsgálatokra?

Figyelt kérdés
2014. júl. 14. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Alapból nem végeznek, csak szemre "válogatják ki" a legegészségesebbnek tűnő sejteket, de megtermékenyítés után már nem néznek semmi ilyet automatikusan.


Ha valami miatt indokolt, pl. szülő öröklődő betegsége miatt, akkor létezik az ún. PGD eljárás (preimplantációs genetikai diagnosztika), amikor - bizottsági jóváhagyás után - a megtermékenyített sejtet vizsgálják. Ez elég drága eljárás, többszázezer forint, és az adott ciklusban már nem is kaphatod vissza az embriókat, hanem lefagyasztják és csak később ültetik vissza a "kiválasztottakat". Szóval csak kimondottan indokolt esetben végzik.

2014. júl. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
sziasztok.enis most keszulok vervetelre es az elso beultetesre utana nemnagyon tudom hogy van ez 22éves vagyok segitseget szeretnek kerni!koszonom elore is
2014. júl. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát ez szomorú. Saját magunk fizetünk mindent a párommal, és egy második lombikbeültetést nem tudnánk már anyagilag megengedni, ha netán erről kiderülne a terhesség során, hogy baj van. :-(
2014. júl. 14. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!