Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kell egy télen születen...

Hogyan kell egy télen születendő babát öltöztetni?

Figyelt kérdés

Novemberre vagyok kiírva de már előre félek, hogy nem tudom majd felmérni, hogy mikor fázik vagy mikor van melege. Hogy vannak ezek a dolgok?

Lehet kicsit korai az aggódásom, de szeretnék mindenre felkészülni időben. Miben hozzam majd haza? Vagy majd a védőnőm ellát tanácsokkal?

Én arra gondoltam, hogy ha hideg lesz adok rá egy hosszúujjú bodyt vagy rugit, overált vagy bundazsákot, kissapkát, vastagabbat meg betakarom vastag takaróval, ez így jó? Mózeskosárban szeretnénk hazahozni, abba is alulra egy takarót meg egy textilpelust. VAgy ez így már sok?

Bocsánat ha hülye kérdés, de mindennapra jut valami ami foglalkoztat, most éppen ez.:)

25 hetes kismami


2008. aug. 3. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is novemberre vagyok kiírva, és engem is foglalkoztat ez a kérdés. Én úgy gondolom, hogy hosszú újjú rugi, bundazsák, és így be a hordozóba. Autóval visszük haza, sokat nem lessz kint, és az sem jó szerintem ha túl melegen öltöztetjük fel.Azért remélem írnak tapasztaltabb anyukák is, én is kíváncsi vagyok. Szép babavárást, és könnyű szülést Neked!
2008. aug. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyermekem télen született.Sőt, a mostani is decemberre érkezik. Akkor anyukám is a védőnő is azt tanácsolták, hogy egy réteggel legyen csak több a ruha rajta, mint rajtam. Viszont gondoskodjak takaróról, ami meleg, de nem nehéz és esővédőről a babakocsira.

Nekem ez bevált. Sosem volt beteg a csöppség.

Azt mondják, a baba tarkójánál meglehet nézni, hogy fázik, vagy melege van, vagy jól érzi magát.

Ha forró, nedves a tarkója, akkor melege van, ha hideg, akkor fázik.

Boldog baba várárst!

20 hetes mami

2008. aug. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én az egyiket január 3án szültem a másikat március 1 szoval hideg volt rendesen még én ugyanugy öltöztetem mint magam öket annyi csak hogy vastag bundazsák vagy takaro kell azért kintre télen rájuk bent meg ha fázik ugyis be takarod,most meg febr 14re vagyok kiirva
2008. aug. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én január 27-ére várom a kicsit, szóval szintén téli baba lesz.

Ne aggódj az öltöztetés miatt, a kicsikre csak 1 réteggel több ruhát kell ráadni, mint amit te magad is felvennél, hogy ne fázzál.

A legfontosabb az, hogy szerezz be neki hosszú ujjú bodykat, rugdalódzókat, vagy kisnacikat, zoknit, pulcsikat, lemeg pulcsit, meleg nacit, a babakocsiba zsákot, meleg plédet, sapeszokat (vékonyat, vastagot), kesztyűt, ha a babazsák nem kesztyűs.

Én kaptam egy kis listát, ha gondolod átküldhetem.

2008. aug. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A hazahozatalra a védőnő össze fogja írni mit kell bevinned. Legalábbis az enyém adott egy listát, igaz én jővő hónapban szülök. Mi is úgy terveztük, hogy mózeskosárban teszi meg az első utat a kisfiunk, de a vn mondta, hogy kötelező autóban a babahordozó. Kresz előírás. A mózeskosárért állítólag büntetnek.

Sok sikert!!!

2008. aug. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászóláshoz szólnék. Állítólag a mózes kosár az autó két ülése között a földön (első, hátsó ) szállítható. Nekem legalábbis az egyik helyi rendőr ismerősöm ezt mondta.

A hordozó még nem a piciknek való tartós utazásra végképp nem. még akkor sem, ha van fekvős poziciója.

2008. aug. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De olyan mózeskosár is van, amit be lehet kötni a kocsiba! Akkor csak hazalehet abba hozni, ha nem akkor meg minek csináltak volna olyat?
2008. aug. 4. 12:47
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat!:) Akkor +1 réteg mint ami rajtam van,meg a tarkóját nézegetem majd!:)
2008. aug. 4. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!