Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sok nő miért használja a...

Sok nő miért használja a terhességet kifogásnak?

Figyelt kérdés

Ismerek pár nőt, aki a terhességet kifogásnak használja! Ő nem dolgozhat, csináljon meg mindent a férje, pakoljon el mindent a férje, Ő csak űl, netezik, TVzik, nem szabad felidegesíteni mert árt a babának, adjuk át a helyet neki mert terhes, engedjük előre mert terhes...


A kedvenc mondatom: "És mit csináltam volna 6 hónapos terhesen???"


Miért?



2014. júl. 15. 16:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%
Mert vannak olyan hülye férfiak akik elhiszik és ráhagyják. Persze aki nem csak papíron veszélyeztet terhes azokra igaz.
2014. júl. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
Múltkor volt egy kérdés, ahol valaki leírta, hogy bevásárláskor se engedték előbbre terhesen. Én lehet bunkó vagyok de nekem addig meg sem fordult a fejembe, hogy előbbre kellene engednem. Ha tényleg valami baj, van akkor az apa vásárolna be, ha meg semmi gondja akkor miért kellene előreengedni.
2014. júl. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%

Sosem tudhatod, hogy mi van a háttérben, pl. mi van, ha a kismama az első trimesztert orvoshoz járkálással töltötte, mert többször vérezgetett? Akkoris ágynyugalmat ír fel az orvos. Ha felidegesíti magát, az tényleg árthat a babának. Van persze, aki ettől még túlzásba viszi, főleg, hogyha régóta vártak rá, és a hátuk mögött van már pár rosszul végződött terheség.


Nem vagyok terhes, de vannak kismamák, akiknek muszáj minden kis dologra figyelniük, nehogy baj legyen.


Ettől még biztos van, aki ezt kifogásnak használja, de nekem nem ez lenne ilyen esetben az első gondolatom.

2014. júl. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
66%
3.as vagyok, azt én sem értem, miért kellene előreengedni.
2014. júl. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Én veszélyeztetett vagyok, nem csak papíron. Nagyon zavar, hogy alap dolgokat nem tudok megcsinálni. Eleinte úgy gondoltam, hogy nem lehet abból baj, ha pl. felporszívózok, aztán mikor vérezni kezdtem, meg kórházba kerültem aznap éjszaka, akkor rájöttem, hogy nincs az a poros szőnyeg, amiért kockáztatnék. Mondhatják nekem, hogy a terhesség nem betegség, de sajnos annyiszor pengeélen táncolunk a babával, hogy az ilyen rosszalló beszólásokkal, tekintetekkel már nem foglalkozom. 8. hét óta nem dolgozom, sokszor kerültem kórházba is, ettől a baba cuccait beszereztem, mindent egyedül mostam, vasaltam, fertőtlenítettem. Soha senkitől nem kérem számon, hogy nem enged előre, nem adja át a helyét, vagy nem segít. Sőt, meglepődve tapasztalom, hogy boltban, bankban... milyen sokan felajánlják a helyüket, vagy megemelik a kosarat mielőtt én megpróbálnám. Szóval hidd el, nem mindenki hobbiból kíméli magát, hanem mert muszáj.
2014. júl. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
en most vagyok 6 honapos. mindent csinalok . de sajna nekem volt olyan hogy boltban a kasszanal kapott el egy iszonyatos hanyinger es nagyon feltem , lehanyom az elottem levot. max. ilyenkor jobb lenne ha elore engednenek. most hogy mar igazabol nem kell sietnem sehova igy en nem varom el, hogy elore engedjenek. nekem egy pozitivum van. ha atmegyek az uton akkor megallnak es elengednek az autosok .
2014. júl. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk még nem vártam babát, én mindig mindenhol átadtam a kismamáknak a helyet, de múltkor kiakadtam rajta, hogy a 34 hetes tesom és én 19 hetesen álltunk a nőgyógyász előtt mert az apukák annyira elvoltak fáradva, nem beszélve a tizenéves lánykákról...
2014. júl. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Sok dologgal egyetertek azzal amit irtal. Mert manapsag mar tenyleg tulzasokba esnek a kismamak. Takaritassal, fozessel. Hihetetlen dolgokat olvasgatok itt is rola, es csak tatom a szamat rajta.

Az h buszon, villamoson, metron atadjuk a helyet nem azert tortenik mert nem bir allni a kismama vagy mert jajj hat ha tud csavarogni birjon allni is, nem. Hanem mert bsrmikor johet egy hirtelen fekezes es eleshet. Azert neha gondolkodjon is kicsit mielott mindent megszolunk. Nem minden a fenekrazasrol szol es kifogaskent. Ulve biztonsagosabb egy kismamanak. En ha pl a gyerekkel megyek buszon nem azert aksrok leulni vele mert nem birom tartani, vagy mert kifogaskent hasznalom, hanem mert konnyebben eleshetunk es sulyos baj lehet belole. Igy van egy kismama is. Gondoljatok bele vki neki esik, vagy hasra esik egy hirtelen megallasnal, komoly problemak lehetnek. Ilyenkor erre gondoljatok es legyetek tekintettel rajuk.

Ennek ellenere tenyleg ugy gondolom, remgetegszer hasznaljak kifogaskent a terhesseget. Nem taksritok mert a mososzer karos, nem nyulok nyers hushoz mert isten tudja leragja vmi a baba labat a hasaban. Es meg lehetne sorolni. Ha nincs semmi olyan dolog a terhesseggel amit orvos tamaszt ala h igenis agy es nyugi van akkor mindent lehet ertelmes kereteken belul. Mert aki veszelyeztetett az igenis fekudjon. Ez a normalis, de egy egeszseges kismama sokkal konnyebben szul ha fitt es nem tunyul el. Meg nem csak konnyebben szul, nem hizik el, o is jobban erzeheti magat sokkal.

Az h penztarnal elore engedunk egy kismamat olyan etikett szeru. Minth idosnek elore koszonunk stb. Kovetelni nagyon undormany, de elfogadni nem szegyen. Csak sokan egyik vegletet se nezik, es tisztaban sincsenek vele.

2014. júl. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%

Milyen undorito kerdes es valaszok..

Nagyon elszomorito, hogy kepesek vagytok masok nehezsegein lovagolni.

2014. júl. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
Latom most akkor utolso nalad gindok vannak az ertelmezessel. Biztos elolvastal mindent??
2014. júl. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!