Magzatvíz vétel?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok 15 hetes terhes 12 hetesen 3 nyaki redőt mértek elmentem gentk. tanácsadásra ahol azt ajánlották hogy menjek bele a magzatvíz vételbe amit nem szeretnék..Mit tegyek?

2014. júl. 19. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! A magzatvíz vétel elég kockázatos,gondolom ezt is elmondták. Neked kell tudnod mit válalsz be. volt kombinált teszted?
2014. júl. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem pedig magán orvosom van de a klinikán nem csináltak ilyen nem értem komolyan.. nem volt kombinált teszt..
2014. júl. 19. 16:30
 3/8 anonim ***** válasza:

A genetikai uh-n mit mondott az uh-s? Ő is tapasztalta azt, amit a 12. heti uh-n láttak?

Vagy csak a genetikus szeretne rábeszélni a m.víz vételre?!


Sajnos, mindenkit rábeszélnek erre, akit 12. hét után valamilyen okból genetikai uh-ra küldtek.

Ezzel védik le magukat, mondván: ők mindent megtettek.


Engem is elküldtek genetikai uh-ra, ahol közölte az uh-s, hogy tankkönyvbeillő a magzat, csoda szép eredményekkel. Nekem rossz afp eredményem jött ki, ami kiderült, hogy 15+2 napra vettek le, tehát NEM időben!

A genetikai uh-s után (SOTI 1-en voltam) mentem a genetikai tanácsadóhoz egyből aláírni a papírokat, stb.

Én 20 hetes terhesen mentem genetikára (akkora kaptam az időpontot, 12. hetin semmi probléma nem volt, a 18. hetin se talált semmit a dokim, de biztos, ami biztos, elküldött).

A genetikus felajánlotta a vízvételt, mire közöltem vele, hogy 4 hét mire megjön az eredmény. 24 hetesen veszik el utoljára a magzatot, ha tényleg károsodott szegény vagy valami probléma van vele, ha egyáltalán mi akartuk volna.

Konkrétan én világosítottam fel, hogy ennek semmi értelme nem lenne, tekintve arra is, hogy a kockázati tényező 0,1% .., amit előtte fél órával az uh-n megállapítottak.

Ekkor felajánlotta a magzati szívuh-t, amire december elejére kaptam volna időpontot. Február 4-re voltam kiírva .. Február 3-án tökéletesen egészséges, 10/10-es apgar értékkel megszületett a második lányunk.

2014. júl. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kombinált tesztet neked kell külön kérned/elintézned és ezért neked is kell fizetned 9-10ezer környékén van.
2014. júl. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2014. júl. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért annyira nem kockázatos. 1 százalék a vetélés esélye. Persze, tudom, hogy aki pont ebbe az 1 százalékba esik, annak ez nem vigasz.
2014. júl. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Meg vagyok rokonyodve ,h mégcsak egy kombinált tesztet sem ajánlott senki. Főleg,h mégcsak12hetesvoltál a redomeresnel . Meg lehet kérdezni,h pontosan mennyi? 12+ hány napos ?

Elég fiatal vagy,de ez nem jelent semmit. Nálunk is4,2 volt a tarkoredo ,de egészséges lett .

En is feltem a mintavételtol ,de nem volt gond.

Szerintem menj el Hajdu Krisztinahoz

2014. júl. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elküldtem véletlen. Menj el hozzá ,nagyon alapos. Ő már a nyaki redorol semmit sem fog tudni mondani ,de a babát megtudja nézni,h szervileg nincs e baj vele . Mi végig hozzá jártunk. Enmeg egy magzati szív uht is ajánlanék .
2014. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!