Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy súlytöbblettel rendelkező...

Egy súlytöbblettel rendelkező kismama milyen (egészséges) étrenddel érheti el, hogy minél kevesebbet, max.5 kg-ot hízzon a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Szabályozható-e egyáltalán ez a súlygyarapodás vagy csak orvosi tanácsra? Bevált tapasztalatokat várok elsősorban.
2010. jan. 9. 13:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Én 95 kg-al kezdtem,107-el mentem szülni,a fiam ebből 3,8 kg volt.Azt olvastam,hogy ilyen súlyfeleslegnél 7,5-12,5 kg a megengedett hízás.Amikor javasolták a diétát heti 2 kg jött fel,után azt ettem,amit megkívántam és nem híztam gyorsan.Sztem kerüld a fölös szénhidrátot kristálycukor,pésüti,túl sok finomított lisztes étel.Jó lenne,ha a védődőn,dokid adna tanácsot,vagy esteleg egy dietetikus.
2010. jan. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

szia

93 kilóval kezdtem a terhességet és akármennyire is vigyázok az étkezéssel,a hormonokat nem tudod kordában tartani,most vagyok 33 hetes és 107 kiló.Pedig nem eszem sokat,próbálok inkább egészségesen étkezni,de akármit teszek,a kilók csak jönnek.Majd szülés után remélem le tudom adni.

Remélem válaszoltam a kérdésedre

2010. jan. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
2. vagyok.még annyit hogy a max 5 kiló szerintem nagyon kevés,mert eleve a baba és a magzatvíz,stb többet nyom
2010. jan. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi Lányok!

Én 80-ról 109-re ugrottam az előzőnél.

Most 83-ról indulok nem akarok 90 fölé menni, de teljesen reménytelennek látom. Az előzőnél a sót szinte teljesen száműztem, a szénhidrátot is igyekeztem kerülni, mégis.

Mit csinálhatok rosszul, vagy ez adottság? Persze a dokit is megkérdezem, de hátha van valami okos válasz.

2010. jan. 9. 13:50
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Ezért lenne jó 1 dietetikus,aki terhesség alatt kivitelezhető,személyre szabott diétát állít össze.Kérj beutalót a házi dokidtól.
2010. jan. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

A védőnő is tud segíteni, nekem elmondta, hogy kb hogy nézzen ki egy napi étrendem. Még az elején vagyok, 13. hét, eddig nem híztam,remélem utána sem fogok. Nekem a cél hízás 7-9 kg.


Röviden az értrendi tanács amit kaptam:


reggeli:max 1,5 zsemle vékonyan megkenve,salátával, paradicsom, paprika stb 1 bögre tej

tízórai. natúr joghurt vagy gyümülcs (1db.ami nem banán) esetleg 1 abonett

ebéd: hús zöldséggel

nagyon kevés tészta/rizs/krumpli is lehet, de akkor vacsira annyival kevesebb zsemle ehető

uzsi: kb olyan mint a tízórai

vacsi: kb mint reggelire, ha ettél szénhidrátot ebédre, akkor annyival kevesebb zsemle


Nem olyan vészes mint, ahogy hangzik.

2010. jan. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A gyümölcsöt elírtam, lehet többet enni nem csak 1 db-ot:) csak a banánból kell a korlát.
2010. jan. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Szerintem babások is alkalmazhatják ezt, mert nincs benne semmi drasztikus, de mégis diéta. :)

Nekem még teherbe esés előtt sikerült vele 9 kg-ot leadnom, kb. 3 hónap alatt. 96-ról indultam. :)

Sajnos, kiderült, méhen kívüli volt a leendő, úgyhogy terhesség alatti eredményekről nem tudok nyilatkozni.

Sok sikert! :D

2010. jan. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne diétázz csak úgy magadtól, ne veszélyeztesd a babát, az egészséges fejlődését, szánd rá -amit kell- egy dietetikusra. Terhességi cukrosok diétáját szabad egyébként, nekem is azt kellett volna, hogy ne hízzak olyan sokat.
2010. jan. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én is rendes súlyfelesleggel indultam a terhességnek. Most 37 hetes terhes vagyok és 5,5 kg-ot híztam(első baba!)

Ennek az a titka,hogy 4 hónapig rosszul voltam (volt minden amit csak el tudtok képzelni) és azóta sem sokkal jobb az étvágyam. Negyede annyit sem tudok megenni,mint régen.Nálam ez a "titok".Amúgy azt eszem,ami jól esik.

2010. jan. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!