Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy kaphatok állami támogatás...

Hogy kaphatok állami támogatásokat?

Figyelt kérdés
Idén fogok érettségizni és 15 hetes terhes vagyok,és 18 éves múltam. Miután még nincs munkám így milyen állami támogatásokat kaphatok meg(gyes,családi pótlék)?Szeretnék a gyerek nevelés mellett tovább tanulni,és akkor is jogosultak utánam a szüleim a családi pótlékra,és én is megkaphatom a gyerekem után?
2010. jan. 9. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Gyest és családi pótlékot kaphatsz. TGYÁS-t méltányossági alapon kérhetsz, nem tudom mitől függ, hogy megadják-e.

A szüleid nem lesznek jogosultak utánad családi pótlékra, mert rendszeres jövedelmed (GYES) lesz.

2010. jan. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Gyes és családi pótlék alanyi jogon jár. Ez a kettő kb 37e Ft. Ha van ismerősötök, aki bejelent iskola mellett, akkor ez az összeg elérhet kb 120e Ft-ot. Akkor viszont ugrott a családi pótlék utánnad (kb 12e Ft)
2010. jan. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Most már hiába jelentené be, legalább 365 munkaviszonyban töltött nap kell a GYED-hez, a régebbi 180 nappal szemben.
2010. jan. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyasági támogatást is kaphatsz majd: [link]
2010. jan. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Nappali tagozaton tanulónak beleszámít az ott töltött idő.

Én négy éve szültem, elég volt a suli mellett akkor egy hónapra bejelenteni 120 e Ft-ra (ennek a kiadása kb 70 ezer volt), de két évig havi 80e Ft volt a gyedem.

2010. jan. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne elég neki, mert csak 180 napot számítanak be a tanulmányokból májustól. A fennmaradó 25 terhességi hét csak 175 nap, azaz összesen 355 nap. És most már csak annyi ideig adják a GYEDet, amennyi a jogszerző ideje.

42/A. § (1) Gyermekgondozási díjra jogosult


a) a biztosított szülő, ha a gyermekgondozási díj igénylését - a gyermeket szülő anya esetén a szülést - megelőzően két éven belül 365 napon át biztosított volt,


4) A gyermekgondozási díjra történő jogosultsághoz szükséges előzetes 365 napi biztosítási időbe be kell számítani


a) a biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz idejét,


b) a közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideig folytatott tanulmány idejéből 180 napot,

1997. évi LXXXIII. törvény


a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól

2010. jan. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Valóban szigorították a GYED-et. A jogosultság szerző idő is emelkedett (180ról 365 napra) és csak addig jár, amig munkaviszonyban volt. [link]
2010. jan. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Egyébként sem kapnak a szüleid utánad családi pótlékot, mert ha befejezed a középfokú tanulmányaid, utána már sajnos nem jár.
2010. jan. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Megérdeklődtem a megfelelő hivatalnál hogy mi a helyzet az én estemben,és ha tovább tanulok akkor magam után megigényelhetem a családipótlékot és a gyerekem után is,de gyes-re csak a nagyszülő mehet el,sajnos!
2010. jan. 12. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!