Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha teherbe estem utana mi a...

Ha teherbe estem utana mi a teendo? Mikor menjek dokihoz?

Figyelt kérdés
En a Kerepestarcsai Flor Ferencet valasztottam,hogy ott szeretnek szulni es terhesgondozasra jarni.Oda is tartozom es csak jokat hallottam rola.Viszont ennek nem tudom a menetet.Kerek idopontot,de kihez?!Orvost meg nem igazan tudok mondani.Egesz eletemben mashoz jartam dokihoz,aki jo,de szulest nem vallal.Igy tanacstalan vagyok kihez menjek,hova tovabb,hol kell vedonot valasztani v azt mondanak-e...stb
2014. júl. 28. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha pozitívat tesztelsz várj 2-3 hetet, utána menj csak orvoshoz. Ott megállapítják a terhesség tényét erről kapsz egy papírt ezzel kell menned a területileg illetékes védőnőhöz (őt nem választhatod meg úgy mint az orvost). A védőnő kiállítja a kiskönyvedet az igazolás alapján és útbaigazít hogy mikor milyen vizsgálatokra kell menned.
2014. júl. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az orovossal kapcsolatosan sajnos nem tudok segíteni, de azt tudom hogy védőnőt nem te választassz! A lakóhelyeden dolgozó védőnők utcák szerint vannak szétosztva! Tehát az lesz a védőnőd, akinek az utcájához tartozol!
2014. júl. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szoval elmegyek az orvoshoz eloszor?o megallapitja a terhesseget utana a vedonohoz
2014. júl. 28. 12:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Így van először nőgyógyász utána védőnő. Ő ugyanis csak akkor vehet gondozásba ha orvosi igazolásod van az élő terhességről (azaz ha van már szívhang).
2014. júl. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én kb az 5. héten mentem először mert biztosra akartam tudni. Mondta a doki hogy látszik a terhesség ezért 8. hét körül menjek vissza (ahhoz akihez járni akarok terhesgondozásra). Ekkor kerestem orvost, akinél szülhetek is. 8. héten már hozzá mentem. Megvizsgált és mondta hogy kérjek időpontot 12. heti genetikai ultrahangra. A védőnőhöz már olyan papírral kell menned amin rajta van hogy élő terhességed van - ezt nőgyógyász adja. Orvos választásban nem tudok segíteni, nem ismerem az ottani orvosokat de úgy vettem ki a szavaidból hogy mindegy is lenne ki az csak az adott intézményben dolgozzon. Szóval szerintem hívd fel őket és kérj időpontot valamelyik dokihoz, a neten keress rá a nevére, sok fórumon beszélgetnek orvosokról, én is így tájékozódtam. Védőnőt valóban nem te választasz, hanem akihez körzetileg tartozol oda kell menned. Ezt is neten tudod megnézni, vagy a háziorvosod megmondja.
2014. júl. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az a lenyeg h abban az intemenyben dolgozzon,de nem mindegy ki az :) Felhivtam a korhazat,nagyon kedvesek voltak es adtak tajekoztatast.Eloszor is szakrendelesre kell majd mennem ahova tartozom helyileg a varosomban,majd avval a papirral h elo terhessegrol van szo a vedonohoz kell bejelentkezni....es avval a apirral kerhetek rogton idopontot ebben a korhazban a genetikai vizsgalatra es valaszthatok orvost!Addig vedono plusz ottani nodoki!
2014. júl. 28. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!