Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sztk-ba járós kismamák!...

Sztk-ba járós kismamák! Segítene nekem valaki?

Figyelt kérdés

Valaki leírná részletesen hogy mikor csinált először itthon terhességi tetszett, mikor ment el orvoshoz ( SZTK-ba )

Ott be kell előre jelentkezni? (én eddig amikor voltam,nálunk sose kellett bejelentkezni,csak odamentem)

Milyen vizsgálatokat csinálnak legelőször?

Első vizsgálatnál látod a kisbabát? azaz lesz ultrahang, vagy nem? mikor kell védőnőhöz menni? Körzeti dokihoz is elkell menni, ha biztos hogy terhes vagyok?

Milyen sűrűn kell vizsgálatokra járni, illetve milyen lesz? Vérvétel mikor ?Szedtetek valami vitamint?

akár privát üzenetbe is érdekelne valakinek a részletes leírása! Köszönöm előre is!



2014. júl. 30. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Én mensi elmaradása után teszteltem. De csak olyan 6 hetes voltam amikor orvoshoz mentem. Megvizsgált és átküldôtt egy ultrahangra.

Ezután adnak egy papírt amivel a védőnőhöz kell menni. És ő küld laborba. Nállunk kell időpont az sztkába. Orvoshoz havonta kell járni.

2014. júl. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez is intézményfüggő szerintem, hol mi a bevett szokás. A zalaegerszegit tudom leírni.


Tesztet akkor csináltam, amikor gyanús lett a dolog, kb 5 hetesen. Most a harmadikkal csak 11 hetesen mentem először dokihoz, az előzőekkel hamarabb (talán a 7.-8. hét körül). Nálunk a kartonozóban kell előre időpontot kérni. Bementem, mondtam hogy van egy pozitív tesztem, a doki kérdezte az utolsó vérzés első napját, majd megvizsgált, bólintott hogy valóban, és levett egy rákszűrést. Utána mentem a védőnőhöz a kiskönyvért. Átlag 4-hetente megyek a dokihoz, kb 2 percig tart a vizsgálat (méhszáj+szívhang).

Azonnali UH csak a második gyereknél volt, ott ugyanis nem jött még meg a vérzésem az első szülés óta, így nem tudtuk még kb-ra sem, mikor foganhatott.

Amúgy nálunk 4 UH van alapesetben: 12., 18., 32., 36. hét körül.

Vérvétel egy az elején (12. körül), a cukorterheléses a 24. hét körül, meg az utolsó a 36. hét körül.


Háziorvoshoz és fogorvoshoz is el szokás menni, viszonylag az elején, azaz ált. a 20. hétig, de az nem kötelező (háziorvos kivizsgál, meg csinál EKG-t).


Vitamint nem szedtem egyik gyerekkel sem.


34 hetes, kétgyerekes.

2014. júl. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahogy a második válaszoló is írja, ez intézményfüggő.

Szegeden így nézett ki:

A nemvárt napján csináltam tesztet, majd mivel 1 hét múlva volt egy kis barnázás elmentem az SZTK-ba. Nem kellett előre bejelentkezni, csak a betegfelvételnél leadni a tb kártyát és elmondani, hogy miért jöttem. Első vizsgálaton megállapította az orvos, hogy valószínűleg terhes vagyok, csinált hüvelyi ultrahangot és kézzel is megvizsgált, megcsinálta a rákszűrést. Még petezsák nem volt, de a megvastagodott nyálkahártyából (és ki tudja még miből) megállapította, hogy valószínűleg baba lesz. Kaptam progeszteron pótlást a vérzés miatt és fenyegető vetélés miatt szoros ellenőrzés alatt tartottak. 1 hét múlva kellett újra mennem, akkor már volt petezsák, szívhang csak 6 hét környékén. Amikor volt szívhang, akkor volt ráírva az a papíromra, hogy terhesség igazolva. Utána akkor kellett mennem, mikor a progeszteron elfogyott, mindig íratni új dobozzal és mindig volt hüvelyi, aztán hasi UH is. Így az embrió méretét nyomon követték és szívhangot mindig hallgattak. 12. betöltött héten (ezen a héten kellett utoljára a progeszteron pótlás) kellett először védőnőhöz mennem, ő készítette el a kiskönyvet, adott igazolást, hogy a munkahelyen az adójóváírást tudjam intézni. (Ez a terhesség 91. napjától van, ha jól emlékszem.) Vérvétel nekem 16. 24. 36. héten volt. A 24. héten a vérvétel után kellett mennem belgyógyászhoz, vele beszéltük meg a cukorterhelés eredményét, ha szükséges, ő tett volna javaslatot a CH diétára. Közben nekem mindig havonta kellett az SZTK-ba vizsgálatra járni, mindig ugyanahhoz az orvoshoz és előtte az SZTK-s védőnőhöz is. Az orvos mindig csinált ultrahangot, mindig megnéztük hogy jók-e a méretei. Genetikai UH (ahol részletesen minden porcikáját megnézik) a 12. és 20. héten volt. A 20. hetire az AFP eredményével kellett menni.

Utána, mikor betöltöttem a 34. hetet, akkor kellett CTG-re elkezdeni járni, először hetente, utána mindig csinálnak nálunk ultrahangot is, ez már nem részletes, csak fejátmérőt, fekvést, áramlást néznek, meg azt, hogy nincs-e lepény leválásra utaló jel, mennyi magzatvíz van. 38. héten 2x kell menni, 39. 40. héten minden másnap. Itt járok most:) Mivel már kinyíltam és mindenféle dolgok vannak, ezért a hétfői CTG-re már remélem nem kell menni, mert addig megszülök.

2014. aug. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

tyű, köszönöm szépen ezt a szép,részletes leírást! Én is Szegedi vagyok, szóval ez pluszba jó:)

Gyors szülést kívánok, és sok egészséget a picihez :)

2014. aug. 1. 12:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor külön jó, ha szegedi vagy:) Ne aggódj, nagyon jó kezekben leszel. Kakuja doktornak van egy érdekes stílusa (hozzá fogsz járni, ha SZTK-ba kell menned) de ért a dolgához. A szülészeten pedig tényleg kiváló orvosok és nővérek vannak. Én végül ezért is nem fogadtam dokit. Nekem nagyon pozitív tapasztalataim vannak. Ha kérdésed van írj privit nyugodtan. (Ha nem válaszolnék, akkor szülni vagyok:) )
2014. aug. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Bocsi, hogy bekapcsolódok, de én is szegedi kismama vagyok :) én is Kakujához járok, de most akarok átmenni másik dokihoz, ha jól tudom Sári Tamás a klinikán van, ugyanis szeretném, ha a szülésnél olyan doki lenne ott, akit azért ismerek vagy vitsgált párszor :) hányadik hétben vagy kedves kérdező? 3-as könnyű és gyors s.zülést Neked, majd írj ha túl vagy rajta na meg, hogy milyenek voltak a klinikán :)
2014. aug. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!