Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nekem sosem nézték még a...

Nekem sosem nézték még a méhszáj állapotát, nekem kell kérni majd, vagy az orvos magától fogja nézni?

Figyelt kérdés
Itt mindig olvasom,kinek mennyi,és hány hetesen,és kezd idegesiteni hogy én nem tudom mi a helyzet.Nem cipekedek,sokat pihenek,sex sincs(el voltunk tiltva az elején,azóta meg inkább nem merünk)szóval ezek a dolgok amik nem tesznek jót,ki vannak zárva.22 hetes vagyok.Kb 1 hónapja vizsgált az orvos folyás miatt,akkor már láthatta volna ha nyilik a méhszájam?Csak mert semmit nem mondott még nekem erről,most megyek csütörtökön ,kérdezzek rá?
2010. jan. 11. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
22 hetesen ritka hogy nyílik, ha valamit nem látott volna o.k.-nak, biztos szól. engem minden alkalommal vizsgál kézzel és néha csak annyit mond, minden rendben.. tehát nem mondja külön hogy a méhszáj zárt. most mondta először, 32.hetesen, hogy a méhszáj teljesen zárt és ez nagyon jó. de rá is kérdezhetsz.... viszont nyugodj meg, ezer százalék hogy mondja ha nyílik, mert ez nagyon fontos dolog.
2010. jan. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A 24. hét után nem árt, ha minden vizsgálatnál rákérdezel, hogy zárt-e a méhszáj.


Lelkiismeretes orvos minden vizsgálatnál nézi, de persze gyakran "elfelejtik" közölni a kismamával, hogy mi a helyzet, ő meg igazodjon ki a latin rövidítésekkel telerótt leletből... :-(

2010. jan. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha valami nem lenne rendben, úgyis szól. Olyan nincs, hogy nem...!!! Nekem se mondja mindig, hogy "a méhszáj zárt", de látom rajta, hogy mindent rendben talál. Ha kezdene nyílni, azt közölné, meg hogy akkor mire figyelj oda, stb.. De ha nagyon idegesít, meg nyugtalan vagy emiatt, vagy akár bármi miatt. kérdezz rá bátran, ő ezért van. Hülyének nem fog nézni, természetes, hogy tájékozott szeretnél lenni a terhességeddel kapcsolatban, és ez így helyes.


28 hetes

2010. jan. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nincs a kiskönyvedbe 3000-es szám írva? Lehet hogy nem mondta csak beleírta. Nézd meg, az azt jelenti hogy zárt. Írd meg mit találtál.:-)
2010. jan. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a kiskönyveb nekem az eleje óta írják, hoyg 2000 vagy 2010 vagy 2111 stb..... neked nincs ilyen? ha nincs, akkor kérdezz rá!!!!!fontos!!!!!!
2010. jan. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is a kiskönyvbe szokta írni a számokat...de egy ideje, úgy 28. héttől mondogatja is, hogy zárt a méhszáj. Ebből következtetek, hogy korábban is nézte, csak nem mondta.

Ha gondolod, kérdezz rá, mert megnyugató, ha közlik is velünk, hogy mi is a helyzet.

Minden jót!

(35 hetes mami)

2010. jan. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nincs a kiskönyvbe irva semmi erről,már néztem.DE amúgy nem minden terhesgondozáson vizsgál,sőt csak a múltkor nézett meg,mivel panaszom volt a folyás miatt.Ez dec elején volt,majd most megyek a héten újra.Legfeljebb rákérdezek,a védőnőnél is meg a dokinál is.Köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 11. 20:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én a 20.hétben vagyok, és eddig nekem sem nézte a méhszájat. Szerintem az orvos tudja a dolgát, és ha szükséges vagy panaszod van, biztos, hogy megvizsgál.
2010. jan. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!