Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cigi!? Szeretném meg érteni,...

Cigi!? Szeretném meg érteni, de lehet, hogy nem fogom!?

Figyelt kérdés

Először is senkivel, nem akarok vitázni!

Hogy tudtok/tudtatok rágyújtani miközbe babát vártok/vártatok?

Nem féltetek/félsz , hogy valami betegsége lesz?!


Egyszerűen fel nem tudom fogni, hogy lehet ilyet tenni?!! :-( :-(


Honnan tudjátok, hogy később sem lesz beteg a gyermek?!


Nálam is igy volt! Nekem később jött ki a betegség. Mondjuk nem egy! Kiderült hallássérült vagyok senki nem vette észre az egész család. Jah és a családban senkinek nincs ilyen betegsége. Kiderült én ezzel a betegséggel születtem!


A másik amikor megtudtam terhes vagyok igazából fel sem fogtam még. Csak akkor tudatosult bennen,mikor 7hetesen uh láttam és hallottam a pici szivverését. Nah , attól kezdve NO CIGI!! Mondjuk előtte nem füstöltem, mint egy gyárkémény.


De mások ekkor sem teszi le a cigit :-( (tisztelet a kivételnek) De miért nem!?


Vitatkozni nem akarok, nem áll szándékomba.


Én amúgy most félek,reménykedek benne,hogy semmi baja nem lesz. Úgy érzem még időben le tettem.


Előre is köszönöm az értelmes hozzá szólásokat!


15 hetes kismami


2014. aug. 12. 14:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Én sem értem. Az első előtt dohányoztam, de letettem már a fogantatása előtt 2 hónappal (amikor elkezdtünk próbálkozni - 1997 - ben.) Az első és a második baba között nem dohányoztam. Utána volt egy kocabagós időszakom (szigorúan csak az udvaron!) 2003 és 2010 között. Aztán 2010 - ben letettem végleg. Azóta sem dohányzom, most várom a 3 - at. Lehet, én nem voltam elég erős dohányos ahhoz, hogy megértsem, miért nem tudják letenni. (Tizenhat éves a legnagyobb.)
2014. aug. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem is fogod megérteni soha, ahhoz valamikor cigizned kellett volna tartósan.


Hidd el rohadt nehéz. Én is eldöntöttem hogy ha terhes leszek lerakom. Már napi egy dobozzal szívtam mostanában amikor kiderült jön a baba. Boldog voltam, talán 2 napig, nem is cigiztam amikor jött a rémálom. Elkezdtem vérezni, volt hogy pirosas alvadt vérzés is volt, teljesen kikészültem. Ideges voltam sírtam és hogy megnyugodjak elszívtam egy szál cigit. Elmentem a dokihoz, ő is mit mondott: a baba vagy megmarad vagy nem, ne idegeskedjen azért... nah köszi.


Most 8 hetes vagyok, legutóbb már dobogott a baba szíve de persze még messze a 3 hónap amikor kicsit meglehetne nyugodni. Néha 1-2 alkalommal egy nap beleszívok a párom cigijébe, de nagyon utálom magam. Bánom hogy nem hagytam abba korábban a dohányzást, mert a terhesség meg a leszokas együtt töknehéz.


Vicces egyébkènt, mert a védőnő azt mondta ha nagyon kivagyok akkor napi 3 szál cigit elszívhatok, semmi bajom nem lesz. Ezekután kinek higyjek? Persze nem jó a dohányzás, jobb lenne ha nem csinálná senki de hogy emiatt mások ítélkezzenek... milyen jogon? Én tegnap passzívan több dohányfüstöt beszívtam mint az elmúlt egy hétben aktívan... majd fogjam a dohányosokra hogy az ő hibájuk is ha baj lesz?

2014. aug. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
2es vagyok: mármint azt mondta a védőnő hogy napi 3 szál cigitől semmi baja nem lesz a babának. Ettől függetlenül nem érzem magam feljogosítva hogy elszívjak annyi cigit de ti se azzal tesztek jót a dohányosoknak ha elkezdtek itt ítélkezni a fejük fölött. Örülj neki hogy te ilyen felelős anya vagy, hogy te vigyázol mindenre és élvezd a terhességed.
2014. aug. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Ditta323 ***** válasza:
100%

Kedves 2-es ha csak tényleg a párod cigijébe szívsz bele, akkor adok kb egy hetet, hogy nem fogsz rágyújtani, mert ha ezt így meg bírod állni akkor utána a többit is.

Én kb 8. hétben tettem le a cigit úgy, mint te /pároméból szívtam 1-2 slukkot/, igaz közbe rámtör az érzés, hogy elszívnék 1 cigit, de még nem lehet és továbblépek. Majd ha nem szopizik akkor majd rágyújtok újra.

Jah igen erős dohányos voltam a terhességem előtt.

35 hkm.

2014. aug. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
En féltem is ,hogy nem fogom tudni letenni,ha 1x terhes leszek! A párom viszont attól félt ,hogy stresszelni fogok a cigi miatt,ha nem gyújtok rá! De nem igy volt! :-) :-) rá jöttem arra is , hogy büdös.
2014. aug. 12. 14:45
 6/21 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem kár itt ítélkezned mások felett... Miért pont a dohányzást hoztad fel? Miért nem a terhesség alatti alkohol vagy drog fogyasztást, esetleg a családom belüli erőszakot, asszony verést stb...

Én azt nem értem hogy mit kell ezen a témán ennyit agonizálni... Nem mindegy neked hogy ki miért nem tudta abba hagyni a cigit? Aki abba hagyta még idejében az azt hiszi hogy ő a király és innentől kezdve mindenkit lenézhet akinek ez nem sikerült. Onnantól kezdve aki tovább szívja csak is szar anya lehet. Honnan tudjuk hogy te később nem fogod verni vagy éheztetni a gyerekedet, attól még hogy te nem szívod a cigit lehet hogy később más hibát fogsz elkövetni.

Kár itt bárkit is bántani, kár lovagolni ezen a témán, attól hogy valaki nem dohányozza végig a terhességet még nem tökéletes anyuka, és aki végig dohányozza még nem biztos hogy szar anya lesz.

2014. aug. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Ditta323 ***** válasza:
Hát igen :) Amúgy ez is érdekes, mert aki dohányzott az sokkal büdösebbnek érzi, mint aki nem dohányzott sose.
2014. aug. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Én nem itélkezem. Csak kérdést tettem fel! De ha te annak veszed akkor rendben! Irtam ,hogy nem fogok vitázni,nem áll szándékomba.
2014. aug. 12. 14:50
 9/21 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

4esnek: tényleg csak néhány slukk és az is csak akkor amikor már tökideges vagyok hogy mar megint vérzek. A doki nem tudja mitől a vérzés mert semmi jele honnan jöhet, de nyugodjak meg, ha elérem a 12 hetet akkor már nem lesz baj... hmm az még 4 hét. Tuti hogy hamarosan már ezek a slukkok se lesznek mert az se jó amikor beleszívok, szédülök tőle de szerintem még így is elég jól tartom magam, hogy 15 év dohányzás után megtudom állni hogy magamtól rágyújtsak. Persze van hogy gondolok rá milyen jó lenne.

2014. aug. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%
Én is letettem a pozitív teszt után a cigit (nekem sokat segített a hányinger ebben), de én is úgy érzem,hogy nem kellene ezen a témán lovagolni állandóan. Miért nem beszélünk ennyit a magukat szétzabáló kismamákról, akik aztán csodálkoznak, hogy cukorbetegek és ezzel veszélyeztetik a babájukat? Azt írod, nem vitázni akarsz, mégis feltetted ezt a kérdést, aminek valljuk be egy lényege volt (tekintve, hogy ez a téma már igencsak ki lett itt vesézve többször is), hogy eldicsekedhess, te mennyire felelős anyuka vagy már most. Ok, nyugtáztuk, ügyes vagy, örülj neki és ne vájkálj mások dolgaiban.
2014. aug. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!