Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Öröklődnek a szülők veleszület...

Öröklődnek a szülők veleszületett betegségei? ( vermis hypoplasia, törzsataxia, diszlexia )

Figyelt kérdés

18 hetes terhes vagyok, első baba. Én 31 éves vagyok, a Párom 32.

Genetikai UH még nem volt, jövő héten lesz. A 12 hetes UH-n nem láttak eltérést. AFP eredményt sem kaptam még. Down kór és Edwards kór negatív.


Sajnos csak 2 hete derült ki, hogy a Páromnak veleszületett fejlődési rendellenessége van, a kisagyában valami nem fejlődött ki rendesen :( Elvileg anno oxigénhiány okozta, de ez nem bizonyított.

Konkrét betegségei:

- vermis hypoplasia ( kisagyi fejletlenség )

- törzsataxia ( mozgászavar, egyensúlybeli eltérések )

- nystagmus ( szemmozgás - zavara )

- diszlexia ( olvasási - írási betűcserék ).


A Páromat 1 éve ismerem, eddig nem tudtam ezekről a betegségeiről. Csak most hozta a papírjait.

Kérdeztem a neten orvosokat, genetikusokat, nőgyógyászokat, de senki nem tud vagy nem mer konkrét választ adni :(

Azért írtam ide, hátha valakinél felmerültek ezek a problémák.

Köszönöm előre is a válaszokat, mert eléggé el vagyok keseredve és nagyon de nagyon várjuk a Párommal a babát.


2010. jan. 14. 13:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Pfú, most megleptél.... a párod csak most állt vele elő???Pedig ezek nagyon fontos dolgok....nem vszíłnű, h mi anyukák fogunk tudni ezek örökölhetőségére választ adni, ha a dokik sem adnak konkrét választ, de sztem esélyes, de a te génjeid akár ki is lőhetgik a párodéit...Elmondom mit tennék a Te helyedben...azonkívül, h lenne egy nagyon hosszú monológom a páromhoz:-(((( A második genetikai UH után addig járnék orvostól orvosig, míg vki konkrétat nem mond...és mindennap simogatnám, szeretgetném a babám, és elhinném h egészséges lesz..utánaolvasnék, h ha megszületik és mégis vmi baj van, hol és milyen korai fejlesztésre lehetne vinni...DE ha ennyire várjátok, akkor akár egészséges lesz, akár nem akkoris Ti kisbabátok lesz, azzal tesztek neki jót, h mindennek utánnajártok, mik lesznek a betegségek tünetei hogy lehet majd fejleszteni...kívánom, h ne legyen semmi baj...
2010. jan. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

nem öröklődik, hiszen oxigénhiány okozta.


az én babámnak korábban feltételeztek vermis hypoplasiát, de nekem nincs ilyenem.


én úgy gondolom, ezek mind szerzett eltérések,(méhen belül, vagy születéskor) tehát nem örökli.

2010. jan. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

utolsó vagyok

hadd kérdezzem meg, hogy a férjednél a vermis hypoplasia okozott-e valami gondot?

(merthogy a babámnál ist feltételezték, de én kizártnak tartom)

2010. jan. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak:

Nagyon köszönöm a bíztatást. A Párommal nem éltünk együtt, és eléggé zárkózott típus. Koszovóban volt évekig katona. A szüleivel sem jön ki jól, otthon ők alig kommunikálnak. Az anyukáját kérdeztem hogy miért nem szólt legalább Ő, de azt mondta: Ő sem tudott ezekről a betegségekről. ( Ebből levettem hogy szegény Párommal gyerekkorában nem nagyon foglalkoztak, mert akkor legalább a diszlexiát érzékelték volna a szülei. ) Mivel a Párom visszahúzódó, tulajdonképpen én vagyok az első komoly kapcsolata, előttem volt 3 barátnője, de csak hetekig, max néhány hónapig.

Természetesen rögtön beszéltem a Párommal, de csak annyit mondott, hogy aggódik, nehogy a babának baja legyen.

Kedden megyek orvoshoz, genetikai UH-ra, és igazad van, addig fogok járni orvosról orvosra, míg valaki nem segít.

Mégegyszer köszönöm.

2010. jan. 14. 16:07
 5/21 A kérdező kommentje:

A 2. és 3. válaszolónak:

Neked is köszönöm. Igen, az egyik orvos mondta hogy mivel valószínű oxigénhiány okozta, TALÁN nem öröklődik. De pl a diszlexiára azt mondták, hogy az minden bizonnyal öröklődik.

A Páromnak okoz-e problémát? Sajnos igen. A diszlexia miatt keveri a betűket írásban (de mondjuk ez a legkevesebb). Egyensúlyzavara van időnként, amikor ezekre rákérdeztem, azt mondta hogy csak ingadozik a vérnyomása, de ugye nem ez volt az ok. Nem tudja felmérni a távolságot, pl vezetésnél, sajnos volt már emiatt balesete.

Agyi MR vizsgálat kimutatta a kisagy fejletlenségét sajnos :( A szeme néha furcsán mozog, de erre eddig azt mondta, hogy csak szemtengelyferdülés.

És mivel a vermis hypoplasia kihat a beszédközpontra, nagyon keveset kommunikál az emberekkel, visszahúzódó. Eddig erre azt hittem, hogy csak ilyen típus, de most hogy hozta a zárójelentéseit, összeállt a kép.


Nagyon drukkolok Neked, hogy a babádnak ne legyenek ilyen problémái, mert sajnos ez a betegség nem gyógyítható és kihat az ember életére.

2010. jan. 14. 16:13
 6/21 anonim ***** válasza:

Mindenképp járj meg több orvost, amíg határozott választ nem kapsz!

És állj a párod mellé, szerintem nagyon kedves és hatalmas szívű pasi lehet, ahogy így leírtad, - hasonló az én párom is, no kommunikáció, előttem no barátnő, kevés családi odafigyelés..., de érzékeltetni kell, hogy vele és a babával teljes az életed, és neked ez a legfontosabb.

És gratulálok a babához, vigyázzatok egymásra!

(Bocs, hogy nem tudtam sokat segíteni...)

20 hetes km

2010. jan. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Csak leírom, mi történt, hátha valaki visszanézi.

A tegnapi kötelező genetikai UH-n nem találtak rendellenességet. Viszont az AFP értékem nem lett jó, ezért ( és a Párom veleszületett betegségei miatt is! ) Pestre küldtek genetikai tanácsadásra, a SOTE-ra.

2010. jan. 20. 12:22
 8/21 anonim ***** válasza:
első vagyok, nagyon szorítok, majd írd meg h mi volt...
2010. jan. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Utolsónak üzenem, hoyg nagyon köszönöm hogy szorítasz. Február 04-re kaptam időpontot a SOTE-ra, akkor leszek 20+4. Először 3 hétre akartak adni, de "kisírtam" a két hetet, így lett február 04.

Az AFP értékem sajnos csak 0,47 MoM lett ( megfelelő tartomány: 0,7 - 2,5 ), ez is valami genetikai hibára utalhat.

Megírom majd mi volt.

2010. jan. 22. 08:43
 10/21 anonim ***** válasza:

Én is drukkolok!

21.33.

2010. jan. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!